Pytanie:
Współpracownik używa laktatora wszędzie w biurze
Aquaman
2019-03-14 01:25:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam współpracownika, z którym mam dobre relacje zawodowe (nazwijmy ją Jane). Jane i ja jesteśmy na tym samym poziomie w hierarchii firmy (mała firma licząca około 10-15 osób). Jane niedawno wyjechała na kilka miesięcy na urlop macierzyński i wróciła do biura kilka tygodni temu.

Odkąd wróciła, zauważyłem, że Jane zaczęła intensywnie i bez najmniejszej dyskrecji używać jej Laktator w całym biurze (nie tylko przy biurku, ale także w pokoju socjalnym), jednocześnie zakrywając jej piersi. Nie tylko to, ale znajdowałem ją również czyszczącą swoją pompę wodą z bojlera, podczas gdy inni serwują sobie kawę / herbatę.

Dziś rano miałem zamiar wrzucić lunch do lodówki, kiedy ja widziałem jej pompę leżącą obok jedzenia i napojów.

Zaczynam czuć się trochę nieswojo z powodu wszechobecności tego urządzenia w biurze, ale nikt jeszcze na to nie narzekał.

Moje pytanie brzmi: czy to jest coś, co powinienem / mógłbym poruszyć? Jeśli tak, jak mam się zająć tym moim problemem, nie zabierając głosu mizoginistycznie lub bezmyślnie (jestem mężczyzną w wieku 20 lat). Powinienem po prostu z nią porozmawiać, czy zgłosić to szefowi?

EDYCJA:

Powinienem był wspomnieć, że w naszej przestrzeni biurowej jest wiele izolowanych / cichszych przestrzeni, w tym jej własny boks, z których mogłaby skorzystać żeby użyć jej pompy. Zdecydowanie nie jest zmuszona do chodzenia po okolicy lub siedzenia w ruchliwych miejscach wspólnych, aby to zrobić. Ona po prostu woli mówić o tym bardzo otwarcie i demonstracyjnie, co sprawia, że ​​czuję się trochę nieswojo.

Znowu jestem młoda i mam bardzo małe doświadczenie zawodowe, więc chciałbym tylko wiedzieć, czy to to coś, o czym mógłbym poruszyć lub, jak kilka osób wspomniało, powinienem odpuścić.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/91022/discussion-on-question-by-aquaman-coworker-uses-her-breast-pump-everywhere-in-th).
Trochę mnie zdezorientowało, że „... bez najmniejszej dyskrecji jej laktator w całym biurze (nie tylko przy biurku, ale także w pokoju socjalnym), jednocześnie zakrywając piersi”.Czy używa jej bez jakiejkolwiek dyskrecji, czy też pozostaje objęta ochroną i używa jej tylko w dwóch miejscach?Trudno mi mentalnie pogodzić dokładnie, na czym polega problem i wydaje się, że to jest sedno tego.Jeśli jest to bez dyskrecji, każda lokalizacja i każda okoliczność mogą równie dobrze zacząć pompować, ale twój przykład wydaje się tego nie potwierdzać.
Dziesięć odpowiedzi:
Ben Barden
2019-03-14 01:50:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak więc, pierwszą rzeczą do zaakceptowania jest to, że to jest do bani dla niej gorzej niż dla ciebie. Przeraża cię przypomnienie, że jesteśmy ssakami, a samice ssaków wykorzystują swoje drugorzędne cechy płciowe do mleczanu, aby nakarmić swoje dzieci. Musi radzić sobie z laktatorem i wszystkim, co się z tym wiąże. To jest niewygodne. To jest kłopotliwe. Powoduje łagodne, nieprzyjemne, średniookresowe fizjologiczne skutki uboczne w pobliżu sprzętu budowlanego. Naprawdę nie chodzi o ciebie.

Na szczęście dla was obojga, to w końcu się skończy. W międzyczasie ... niestety w zasadzie nie możesz poruszyć tej kwestii bez ryzyka, że ​​zabrzmi to mizoginicznie lub niewrażliwie. Biorąc pod uwagę liczbę nierozważnych i / lub mizoginistycznych młodych mężczyzn, studnia ta jest teraz całkowicie zatruta. Mimo to sprawia ci to trochę niepokoju i wydaje się, że może pozwolić, by sprawy posunęły się nieco dalej, niż powinno. Powiedziałbym, że masz dwa rozsądne wybory.

Pierwsza, jeśli zazwyczaj jest całkiem rozsądna, to pytanie. Pozwól sobie na okazywanie wstydu, przeproś za poruszenie tego tematu i powiedz, że poczułeś się nieswojo. Poproś o kilka małych rzeczy. Na przykład poproś ją, aby nie odciągała pokarmu podczas spotkania z tobą (być może zmieniając harmonogram, gdy jest to konieczne) i być może, aby przyniosła plastikową torbę, którą założyłaby wokół laktatora, gdy trzyma ją w lodówce. Jeśli jest rozsądna, powinna odpowiednio reagować na takie prośby. Może zapytaj, czy jest coś, co możesz zrobić, aby pomóc. Okazywanie, że jesteś świadomy, iż jest osobą, która również ma teraz do czynienia z różnymi rzeczami (a jako nowa mama absolutnie radzi sobie z rzeczami) pomoże odeprzeć pozory niewrażliwości.

Po drugie, aby porozmawiać o tym z kimś innym. Porozmawiaj z jednym ze swoich współpracowników, który nie jest dwudziestokilkuletnim mężczyzną (szuka starszej kobiety, miał dzieci, na stanowisku autorytetu), wyrażaj swoją niepewność i dyskomfort w tej sprawie i poproś o porady od nich. Po pierwsze, będą mieli lepsze spojrzenie na tę sprawę niż my. Po drugie, mogą sami zwrócić się do Twojego współpracownika i będą mieli znacznie lepszą pozycję do rozwiązania problemu.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/91030/discussion-on-answer-by-ben-barden-coworker-uses-her-breast-pump-everywhere-in-t).
Odpowiedź jest dobra, ale początkowy akapit jest dość oskarżycielski.Osobiście nie przeraża mnie biologiczna potrzeba ssania oddawania moczu, ale z drugiej strony byłbym trochę zdenerwowany widząc czyjś cewnik obok mojego lunchu, mimo że rozumiem, że wprowadzenie rurki przez twoje ciało jest gorsze niż lekka paranoja nad moczemcząsteczki w moim jedzeniu.Jednak reszta Twojej odpowiedzi zawiera kilka świetnych rad dotyczących rozwiązania tych problemów.
user85135
2019-03-14 01:44:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twój współpracownik ma biologiczną potrzebę. Powinieneś to uszanować. Musi regularnie odciągać pokarm. Jest to część procesu, a zaniechanie tego może negatywnie wpłynąć na jej podaż. W zależności od lokalizacji to również może być bardzo dobrze chronione.

Porozmawiajmy trochę o twoich punktach.

Jane zaczęła intensywnie i bez najmniejszej dyskrecji używać swojej piersi pompka w całym biurze (nie tylko przy biurku, ale także w pokoju socjalnym), jednocześnie zakrywając piersi.

Czy powinna się wstydzić? Zdegradowany do jakiegoś ukrytego miejsca? (Jeśli mówisz o łazience, powinieneś wiedzieć, że jest to niehigieniczne i stanowiłoby katastrofalne zagrożenie dla dziecka). Może gdzieś ciemna, nieoświetlona szafa? Jej potrzeby, które prawdopodobnie są częste, nie powinny sprawić, że jej współistnienie będzie dla niej nie do utrzymania. Dobra, żeby być uczciwym, są inne miejsca, które są mniej obraźliwe lub niebezpieczne, ale nie powinna się ukrywać.

Nie tylko to, ale również znajdowałbym ją, gdy napełniła swoją pompę wodą z bojlera, podczas gdy inni ludzie podają sobie kawę / herbatę.

Musi wyczyścić aparat. To kwestia higieny. Po raz kolejny łazienka nie wchodzi w grę. Jakieś inne sugestie?

Dziś rano miałem zamiar wrzucić lunch do lodówki, kiedy zobaczyłem jej pompkę leżącą obok jedzenia i napojów.

To mleko . Wymaga przechowywania w lodówce. Wszystko, zwłaszcza surowa wołowina, powinno być przechowywane zgodnie z odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Ale bardziej martwiłbym się tym, że zanieczyściłeś jej mleko, niż ona twój obiad.

Krótko mówiąc: Odpuść!

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/91063/discussion-on-answer-by-bruglesco-coworker-uses-her-breast-pump-everywhere-in-th).
sf02
2019-03-14 01:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest kwestia, którą powinieneś poruszyć pracodawcy, a nie Jane. W USA, zgodnie z prawem, firmy są zobowiązane do zapewnienia Jane miejsca do korzystania z laktatora. Jest kilka powodów, dla których robi to, co robi:

  • Nie zna właściwej lokalizacji
  • Twoja firma nie ma lokalizacji
  • Jej to nie obchodzi

Powinieneś powiedzieć o tym pracodawcy i poprosić go o poinformowanie Jane o odpowiednim miejscu w Twoim miejscu pracy do używania laktatora.

Przepisy FLSA dotyczące pompowania mogą nie mieć zastosowania do firm zatrudniających mniej niż 50 pracowników.Sek.207 lit. r) (3).https://www.dol.gov/whd/regs/statutes/FairLaborStandAct.pdf
Zacytuję tylko początek Twojej odpowiedzi „To jest problem” i powiem, że się mylisz.To nie jest problem.To zupełnie normalne.
@ElmoVanKielmo I łamiesz prawo Hume'a.
@d-b prawdopodobnie, ale nie jestem native speakerem języka angielskiego, więc proszę wybacz.Używanie „być” w tym kontekście jest ważne w moim ojczystym języku.
Wiesz, uważam, że ten wymóg ma na celu zapewnienie bezpiecznej przestrzeni kobietom, które * pragną * prywatności, i że ograniczenie ich mobilności jest nadal uważane za dyskryminujące.
@ElmoVanKielmo Co?Czy w ogóle wiesz, jakie jest prawo Hume'a?https://en.wikipedia.org/wiki/Is%E2%80%93ought_problem
@d-b tak, wiem.Ale nie będę mówić o filozofii po angielsku.
Założę się, że w tym biurze są toalety dla wózków inwalidzkich.Dlaczego by tam nie pojechać?Mnóstwo miejsca, nikomu nie przeszkadzasz i czas na przemyślenie sytuacji.
Dmitry Grigoryev
2019-03-14 13:19:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mleko matki jest rodzajem jedzenia, więc tak, należy do lodówki, w której znajdują się inne potrawy i napoje. Ta sama logika odnosi się do pompy, która należy do kuchni wśród filiżanek i ekspresów do kawy.

Dla przykładu wyobraź sobie, że czuję się obrzydliwie z powodu curry i idę narzekać do szefa, że ​​indyjscy koledzy przechowują jedzenie obok kopalnia. Jak myślisz, jak zareagowałby mój szef?

Jeśli twój kolega nie jest zbyt niechlujny (np. Mleko kapie z jej pompy na czyjeś jedzenie lub na czyste naczynia), nie pozostaje Ci nic innego jak załatwić sprawę z nim.

Marcel
2019-03-14 15:39:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chodzi o zapewnienie i przechowywanie żywności. Myślę, że skoro masz lodówkę i jakąś kawiarnię (pokój wypoczynkowy), obie są akceptowane w Twojej firmie. Więc wydaje się, że to nie jest problem.

  • Ponieważ nadal zakrywa piersi, dochodzę do wniosku, że nie ma tam przestępstwa seksualnego.
  • Lodówka jest odpowiednim miejscem do przechowywania do mleka
  • Czyszczenie laktatorów przegotowaną wodą to dobra higiena. (Od czasu do czasu powinno się to również robić z kubkami do kawy).

Możesz być dumny z pracy w firmie, która nie ma z tym problemu.

Shaun McDonald
2019-03-14 16:57:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przypomina mi to przypadek, kiedy byłem młody i poszliśmy do restauracji na rodzinny posiłek. Moja mama próbowała karmić piersią jedno z mojego młodszego rodzeństwa, a jeden z pracowników restauracji powiedział, że zamiast tego karmienie piersią powinno odbywać się w toalecie (czyli tak samo, jak przy użyciu laktatora).

Następnie mój ojciec zapytał personel, jeśli ustawiliby dla nas stół w toalecie, abyśmy mogli tam wszyscy zjeść. Odmówili, ponieważ nie było to higieniczne. Na co zwrócił uwagę, że karmienie dziecka w toalecie nie byłoby zatem higieniczne. Wciąż narzekali, że moja mama karmi piersią, więc wyszliśmy bez płacenia, mimo że nasze zamówienie zostało w kuchni.

W większości biur / firm można całkowicie zjeść lub napić się przy biurku lub na spotkaniach. Karmienie piersią zapewnia dzieciom najlepszy start w życiu i musi następować wtedy, gdy pierś jest pełna lub dziecko potrzebuje mleka.

Pomyśl o laktatorze jako o naturalnie ważnej rzeczy wykonywanej przez matkę, a jeśli urlop macierzyński trwał co najmniej 6 do 9 miesięcy po porodzie, matka nie musiałaby używać laktatora jako dużo w biurze. Może powinnaś rozpocząć lub dołączyć do kampanii mającej na celu zapewnienie matkom urlopu macierzyńskiego, który ma wiele innych rozwiniętych krajów, aby mogły bezpośrednio opiekować się dzieckiem bez konieczności tak szybkiego powrotu do pracy.

Przepraszam za negatywne zdanie, ale chociaż odzwierciedla to pozytywną opinię na temat karmienia piersią, możliwego złagodzenia PO, nie jest to odpowiedź na zadane pytanie.
@Marcel odpowiada na pytania zadane pod koniec treści tego pytania, aczkolwiek pośrednio i niejasno.Odpowiedź ta nawiązuje do faktu, że z różnych powodów może nie być przedmiotem dyskusji, że podniesienie tej kwestii nie zakończy się niczym przydatnym dla PO.
Niezła historia, gratulacje dla twojego ojca, że postąpił właściwie.Zgadzam się, że to nie jest problem, a OP przesadza, ale samo powiedzenie tego nie wystarczy, aby uzyskać dobrą odpowiedź.Przeczytaj uważnie odpowiedzi, na które najczęściej głosowano.Dają OP kierunek do podjęcia działań, głównie rozmowy z innymi.Szczególnie podoba mi się propozycja rozmowy ze starszą współpracowniczką.
Głosowałam za, ale myślę, że warto wspomnieć, że nawet gdybyśmy mieli bardziej wspierający system urlopów macierzyńskich, kobieta nadal powinna mieć wybór powrotu do pracy.Istnieje wiele ważnych powodów, dla których kobieta mogłaby zdecydować się na powrót do pracy, nawet jeśli nie zmusza tego finanse.
Kevin
2019-03-14 18:36:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Absolutnie, w 100% nie powinieneś o tym wspominać ani z nią, ani ze swoim szefem, ponieważ całkowicie, w 100% się mylisz.

Mówisz:

bez najmniejsza dyskrecja jej laktator w całym biurze

ale zaprzecz sobie w tym samym zdaniu:

nadal zakrywając jej piersi

Ona wykazuje dyskrecję. Ona tylko pompuje przy biurku iw pokoju socjalnym. Gdzie chcesz, żeby to zrobiła? Podczas spotkania? W łazience?

Mleko z piersi nie jest mniej higieniczne niż jakikolwiek inny pokarm. Pompa jest nie mniej higieniczna niż inne pojemniki na żywność.

Ertai87
2019-03-14 01:47:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niestety, w dzisiejszych czasach trudno jest poruszać tego typu kwestie, nawet w niewinny sposób, nie będąc określanym jako „-ista” (w tym przypadku słowo „seksista” byłoby dla Ciebie słowem z wyboru ). To powiedziawszy, jeśli ta współpracownica zostawia laktator w kuchni, w której ma być przechowywane / przygotowywane / spożywane jedzenie, jest to po prostu niehigieniczne. Kwestia powinna zostać poruszona, a im więcej osób ją porusza, tym lepiej, a Ty możesz być jednym z nich.

To, czy poruszysz tę sprawę bezpośrednio z Jane, czy z kierownictwem, zależy w dużej mierze od Twoich relacji z osobami w pytanie. Jeśli ty i Jane jesteście na średnim poziomie, to proste „hej, wiem, że używasz tego urządzenia, ale pozostawienie go leżącego w pobliżu, zwłaszcza w kuchni, jest trochę niehigieniczne, czy możesz być bardziej ostrożny?” może nie być źle. Jeśli ty i Jane jesteście po prostu znajomymi, nie rozmawiałbym o tym bezpośrednio z nią, a zamiast tego poruszyłbym to z jej przełożonym lub działem HR ze względu na kwestię bezpieczeństwa. Postaraj się podejść do problemu wyraźnie z miejsca, o które trudno dyskutować; bezpieczeństwo w miejscu pracy to coś, co wszystkie firmy powinny praktykować i szanować. To powiedziawszy, w dzisiejszym klimacie politycznym niekoniecznie oznacza to, że i tak zostaniesz zwolniony z etykiety „-istycznej”, a jeśli to zrobisz, cóż, zarządzaj sobą odpowiednio (osobiście mówiąc, nie chciałbym pracować dla takiej firmy).

EDYTUJ: Jeśli chodzi konkretnie o kwestię ciągłego korzystania z niej, to jeszcze raz, jeśli czujesz się nieswojo: Jeśli ty i Jane jesteście w dobrych stosunkach, powiedz jej o tym w przyjazny i profesjonalny sposób (jeśli jesteś niezbyt w dobrych stosunkach, to jeszcze raz profesjonalnie wspomnij o tym przełożonemu). Jako profesjonaliści powinniśmy wzajemnie uzgodnić, że nie będą robić rzeczy, które powodują inny dyskomfort, a jeśli poinformujesz ją, że powoduje to dyskomfort, powinieneś spodziewać się, że zrobi wszystko, co możliwe, aby złagodzić Twój dyskomfort, tak jak Ty zrobiłby dla niej, gdyby sytuacja się odwróciła. Jeśli jednak po prostu zauważyłeś, że to jest rzecz, którą robi, ale tak naprawdę nie obchodzi cię to, to w ogóle tego nie podnoś i pozwól jej robić swoje.

Czy mleko jest naprawdę niehigieniczne?To brzmi jak wymówka dla ludzi, którym to obrzydza.
Nie bardziej niehigieniczne niż mleko krowie.Jeśli nie przejmujesz się butelką mleka z supermarketu, nie ma powodu, aby przejmować się akcesoriami związanymi z laktatorami.
Jaki dokładnie „problem dotyczący bezpieczeństwa”?Wygląda to na argument słomnika: OP nie lubi tego, co robi jego współpracownik, więc powinien twierdzić, że jest jakiś problem sanitarny?
@rhialto Właściwie był jeszcze jakiś komentarz od kogoś, kogo obrzydza naturalne, świeże mleko krowie (tj. Nie to, co kupiłbyś w supermarkecie, ale to, co rolnik ma w wiadrze po ręcznym dojeniu krowy).:RE
Czy mleko matki nie jest antybakteryjne?
@JohnSmith To trochę poza tematem, ale myślę, że jest to zarówno pożywka przeciwdrobnoustrojowa, jak i potencjalna pożywka wzrostowa.Nie jest to jednak szczególnie niehigieniczne w porównaniu z [wstaw zwykłą żywność], a potrzeby urządzenia-myjni / przechowalni mleka w tym scenariuszu przewyższają wszelkie obawy dotyczące higieny, które ma PO (jeśli zachowuje się normalną ostrożność, aby się nie rozprzestrzeniaćmleko dookoła).Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że zachoruje dzięki temu jednemu facetowi, który nigdy nie myje rąk po wytarciu.
Nie jest to niehigieniczne - sama pompa została umyta w gorącej wodzie (potwierdzona przez OP, zakładam też mydło), a mleko jest przechowywane w pojemniku w chłodni.Są to przypuszczalnie te same metody, których wszyscy używają w biurze do obsługi 1) naczynia (takiego jak kubek lub łyżka), który miał kontakt z łatwo psującą się żywnością oraz 2) nietrwałej żywności (takiej jak mleko).
@JohnSmith Nie, mleko matki jest pełne bakterii.
Jenny
2019-03-14 01:46:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie o czymś wspomnij. To sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo. To wszystko, co musisz powiedzieć. Zapytaj, czy jest jakiś pożar czasu do rozwiązania lub jakiś obszar, który można zrobić, aby pozostać z dala od twojej ścieżki. Może pokój socjalny i umieść tabliczkę na drzwiach?

Co oznacza „trochę ognia wolnego czasu”?
user70848
2019-03-14 06:53:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie zgadzam się, że pewien dyskomfort jest zrozumiały. Ta kobieta zwraca uwagę na swoje piersi w pracy, a to nie jest właściwe w większości miejsc pracy. Fakt, że odciąga mleko, jest drugorzędny. Ponadto, jakikolwiek rodzaj wydzieliny wydzielanej z ludzkiego ciała jest generalnie odstraszający dla większości ludzi. Zaprzeczanie temu oznacza zaprzeczanie ludzkiemu doświadczeniu.

Jeśli ktoś regularnie boryka się z jakimś rodzajem higieny / czystości osobistej na stanowisku z jedzeniem / kawą, to sprawiedliwe jest czuć się nieswojo.

Jeśli był współpracownik, który musiał tymczasowo użyć cewnika i worka na mocz z powodu niedawnej operacji, a ten współpracownik wielokrotnie wyciągał swój worek na mocz lub czyścił go otwarcie gorącą wodą z ekspres do kawy, myślę, że większość ludzi uznałaby to za niepokojące. (W moczu jest mniej bakterii niż woda i mleko matki, ponieważ nie ma żywych organizmów). Problem polega na tym, że jest to płyn ustrojowy.

Moim zdaniem Jane jest może trochę więcej swobody w Twoje biuro, ponieważ jest tak małe i może ma wrażenie, że jej koledzy z biura poradzą sobie z tego typu przejawami osobistej aktywności. Może postrzega cię jako bardzo bliskich i rozumiejących się przyjaciół. Oczywiście tak nie jest. Może tymczasowo zostać wprowadzona w błąd z powodu braku snu po urodzeniu nowego dziecka. Kto wie.

W każdym razie myślę, że Twoje obawy są prawdziwe i proponuję omówić je z kierownikiem lub kimś z HR, z punktu widzenia, że ​​zwracanie uwagi na piersi w pracy i / lub higiena / czystość osobista nie jest właściwe.

Jeśli chodzi o przechowywanie mleka w lodówce, to jest w porządku. Ale może umieścić go w nieprzezroczystej torbie, która ukrywa to, co jest w środku.

OP wyraźnie stwierdza, że kobieta pompuje „wciąż zakrywając pierś”.Więc nie wyjmuje otwarcie piersi.
@JonCuster Miejsce pracy nie jest publiczną lokalizacją.Te prawa nie mają zastosowania.Prywatny pracodawca ma obowiązek pomieścić wszystkich w biurze, w tym upewnić się, że ludzie nie czują się niekomfortowo.
@L.Dutch Przywiązuje dużą wagę do swoich piersi, na których się skupiam.Aby użyć laktatora, musi podnieść koszulę, rozpiąć stanik, przyczepić pompkę do sutka, włączyć laktator ... Może to być dyskretne, ale dzieje się coś więcej.
@user70848 - to prawda, nie powinno się potrzebować przepisów, które wymuszają normalne zachowanie na poziomie dorosłym w miejscu pracy.To nie jest gimnazjum.
@JonCuster Czy usunąłeś swój komentarz?Jak mogę odpowiedzieć na Twój komentarz, jeśli go usuniesz?
O czym ty mówisz, „nie oparte na rzeczywistości”?Przeprowadzono [wiele badań] (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6069526/) na ten temat.Być może czytałeś jakieś badanie obalające ten wniosek, ale to nie jest tak, że Marcel właśnie je wymyślił.
@BSMP To po prostu nie jest odpowiedni komentarz.To pytanie wcale nie jest oceną karmienia piersią, ponieważ wiele osób wydaje się źle rozumieć.Pytanie brzmi, jak przezwyciężyć dyskomfort spowodowany przez współpracownika, który otwarcie odciąga mleko w pracy.
@user70848, który sprawia, że wszystko, co jest związane z odciąganiem pokarmu, ma znaczenie.Świadomość, że zmniejsza to ryzyko raka piersi, może pomóc OP przezwyciężyć dyskomfort spowodowany przez współpracownika, który otwarcie odciąga mleko w pracy.Poza tym brak znaczenia jest ZNACZNIE inny niż brak oparcia w rzeczywistości (co jest bardzo obraźliwe i nieprawdziwe)
@user87779 Twoje komentarze skupiają się głównie na tym, jak się czujesz w reakcji na dyskomfort PO.To po prostu nie jest odpowiedni komentarz.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...