Pytanie:
Jak mogę prosić o bardziej pozytywne wzmocnienie?
nurnachman
2012-04-11 01:51:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dowiedziałem się, że tym, co napędza mnie do pracy, jest pozytywne wsparcie ze strony szefów, współpracowników i klientów.

Moja obecna praca w startupie jest bardzo wymagająca. Mój szef nie ma czasu na dawanie pozytywnego wzmocnienia, a ja zawsze jestem z opóźnieniem, więc może na nie nie zasłużyłem.

Z drugiej strony nie dostaję też negatywnego wzmocnienia, więc nie czuję się, jakbym radził sobie źle.

W jaki sposób inni ludzie komunikowali swoją potrzebę pozytywnego wzmocnienia swoim szefom?

Jeśli uważasz, że to nie odzwierciedla twojego pierwotnego pytania, możesz cofnąć zmiany, ale myślę, że jest to bardziej zrozumiałe / bardziej zrozumiałe.
Cotygodniowe / comiesięczne spotkania indywidualne z szefem powinny zapewnić forum, na którym można o tym porozmawiać.
Cztery odpowiedzi:
#1
+16
HLGEM
2012-04-11 03:10:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To frustrujące, gdy szef nie daje ani pozytywnej, ani negatywnej opinii. Mój pierwszy szef po college'u był taki sam i bardzo mnie zdenerwował, ponieważ dosłownie nie miałam pojęcia, co o tym myśli.

Byłem wtedy zbyt nieśmiały, żeby cokolwiek powiedzieć, ale sugeruję, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest porozmawianie i spytanie go, czy wszystko w porządku. Widziałem ludzi, którzy byli zwalniani za złe wyniki, którzy myśleli, że robią dobrze, ponieważ nikt nic nie powiedział, aż do dnia, w którym zostali zwolnieni. Więc najpierw umów się z nim na spotkanie i omów, co robisz dobrze, co wymaga poprawy i stwórz plan ulepszeń, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dowiedzenie się na pewno, czy dobrze sobie radzisz, jest o wiele ważniejsze niż uzyskanie pozytywnego wzmocnienia.

Musisz mieć własną karierę. Nikt inny nie udzieli Ci automatycznie opinii, chyba że o to poprosisz. Jeśli rywalizujesz o awans wewnętrzny i nie zostaniesz wybrany, zapytaj urzędnika, który zatrudnia, co musisz zrobić, aby zostać wybranym do następnej. Proszenie o szczere opinie jest bolesne, ponieważ ludzie nie powiedzą Ci, że jesteś doskonały. Ale jedynym sposobem na naprawienie problemów jest wiedza o ich istnieniu, a pytanie o to wskazuje szefowi, że poważnie myślisz o swojej karierze i chcesz się poprawić poza poziomem podstawowym.

Nie wierzę, że Twój szef nie ma czasu na pozytywne opinie (udzielenie ich zajmuje dosłownie kilka sekund). Bardziej prawdopodobne jest, że ma tendencję do nie myślenia, że ​​informacje zwrotne są ważne. Możesz nie być w stanie zmienić jego podstawowej osobowości, a jeśli tak, możesz pomyśleć o przeniesieniu się po roku lub dwóch w tym miejscu i poszukać szefa, który jest bardziej komunikatywny. Spójrz na jego zachowanie z innymi. Czy daje im pozytywne czy negatywne usprawiedliwienie? Może być typem, który oczekuje dobrych wyników i powie wszystko tylko wtedy, gdy nie spełnisz jego oczekiwań. Jeśli tak jest, prawdopodobnie radzisz sobie dobrze, gdy nie masz go na siebie krzyczącego.

Jedną rzeczą w świecie pracy jest to, że bardzo niewielu szefów daje dużo pozytywnego wsparcia. Jeśli więc chcesz tylko pozytywnych opinii, bądź rozczarowany. Pozytywne opinie są miłe i wszyscy je lubimy, ale szczerze mówiąc, nie pomagają one zbytnio się rozwijać i rozwijać, więc o wiele lepiej jest szukać drugiego, bardziej bolesnego rodzaju, szczególnie na początku kariery.

Ponieważ jesteś właścicielem swojej kariery i chcesz uzyskać wiele pozytywnych opinii, możesz poprosić o to bezpośrednio, możesz poprosić innych, aby powiedzieli swojemu szefowi, kiedy powiedzą Ci, że poradzili sobie dobrze (pozytywne wzmocnienie jest w rzeczywistości lepsze wyślij do szefa, aby poprawić swoje wrażenie o sobie) lub możesz samodzielnie śledzić swoje postępy i stać się wewnętrznie zmotywowanym do poprawy bez czekania na pochwałę.

Możesz także robić rzeczy, które sprawią, że zostaniesz zauważony w pozytywny sposób. Umów się ze sobą, że będziesz tak dobry, że szef będzie musiał to potwierdzić. Oznacza to dotrzymywanie terminów, mniej błędów, zdobywanie wiedzy o domenie i wykraczanie o krok dalej niż rówieśnicy, aby wykonać zadanie. Gdy staniesz się znany jako osoba, do której możesz się udać, ludzie przychodzący do ciebie po radę lub pomoc spełnią twoją potrzebę pozytywnego wzmocnienia, nawet jeśli nie powiedzą ci, jakim jesteś wspaniałym człowiekiem. Świadomość, że szanują cię zawodowo i że powierzono ci robienie trudnych rzeczy i doradzanie innym, jest pozytywna. Ale nie osiągasz tego łatwo lub na początku swojej kariery, musisz podnieść swoje wyniki do tego i robisz to, szukając negatywnej reinfokreacji, abyś mógł podnieść swoje wyniki na najwyższy poziom. Kiedy już wiesz, że grasz na tym poziomie, potrzeba miłych słów od innych zmniejsza się, ponieważ jesteś pewien swoich talentów i umiejętności.

Bardzo solidna. Dodam, że powinieneś porozmawiać o tym, co lubisz w pracy i że powodem, dla którego chcesz uzyskać informację zwrotną, jest chęć poprawy. Jeśli menedżer nie może wymyślić nic nadzwyczajnego, przyjdź z kilkoma pomysłami na rzeczy, które chciałbyś poprawić i na których chciałbyś się skupić - z pewnością przekaże Ci informację zwrotną na temat tego, czy myśli o takich rzeczach. są ważne dla sukcesu startupu, który dostarczy Ci cennych informacji. Fakt, że przejmujesz inicjatywę, aby się doskonalić, będzie mówił głośno.
#2
+6
bethlakshmi
2012-06-22 01:57:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że chcesz dokonać rozróżnienia między aktywnym pozyskiwaniem informacji zwrotnych na temat określonych aspektów swojej pracy, co do których nie jesteś pewien, a po prostu zabieganiem o pozytywne wzmocnienie.

Prośba o opinię

Proszenie o okresowa ocena obszarów wydajności, które mogą Cię niepokoić, to świetny pomysł. Jeśli martwisz się, że często spóźniasz się z harmonogramem, nawet jeśli wszyscy inni też są, wspaniale jest porozmawiać z szefem i zapytać, czy jest z tego powodu zdenerwowany.

Podobnie można poprosić o spotkanie rozmawiać o możliwościach rozwoju i czy jesteś na nie gotowy i / lub jakie mogą być twoje luki w zakresie rozwoju jako pracownika.

We wszystkich tych przypadkach kluczem jest to, że prosisz o uczciwą ocena w celu poprawy. Może się zdarzyć, że jesteś po prostu niesamowity i szef ci to powie, ale otwiera to również drzwi do punktów wymagających poprawy.

Pozytywne wzmocnienie

Słuszna uwaga - wszyscy potrzebuję tego. Patrząc abstrakcyjnie na motywację i zarządzanie - jest całkiem jasne - KAŻDY radzi sobie lepiej z pozytywnym wzmocnieniem. I nigdy nie jest wystarczająco dużo.

Sztuczka polega na tym, że Twój menedżer musi zostać wręczony. Chwalenie jednego pracownika, gdy wszyscy wykonują tę samą pracę, jest faworyzowaniem i niesprawiedliwym. W najlepszym przypadku chwalenie jednej osoby i ignorowanie innych będzie demotywować pozostałych, w najgorszym jest to podstawa do procesu.

Zatem w środowisku, w którym pochwały są rzadkie i wysoko cenione, będą musiały być rzadkie i wysoko cenione dla każdego. Na świecie są szefowie, na których pochwały trudno zarobić.

Szukaj drobiazgów

Będąc osobą, która rozwija się również dzięki pozytywnemu wzmocnieniu, odnalazłem rozsądek w szukaniu drobiazgów - oczywisty szacunek moich rówieśników (niezależnie od tego, czy ktoś coś mówi, widać to w ich oczach), wiedząc, że mogę komuś pomóc z trudnym pytaniem, możliwość mierzenia i dostrzegania poprawy własnych wyników w czasie, wiedząc na własną rękę, że jestem uczciwy i pełen szacunku dla innych - to wszystko składa się na udaną pracę i mogę się zmusić do tego że na co dzień. Poza tym - szukam, jak inne możliwości mogą być oznaką dobrych rzeczy - sugestie dotyczące ciekawych zajęć szkoleniowych, ciekawe zadania, większa odpowiedzialność - to znaki, że jesteś zaufanym członkiem zespołu.

Prośba o opinię

Każdy szef jest inny, każda firma jest inna. Cotygodniowe lub dwutygodniowe spotkania w celu kontaktu z bazą są powszechnie uważane za dobrą rzecz, ale nie zawsze mogą być częścią kultury. Duża sesja sprawdzania statusu i zbierania opinii co 6 miesięcy to dość jednolity standard w karierach zawodowych w Ameryce. Ale bez względu na to, jak o to zabiegasz, sposób prezentacji ma wiele wspólnego z Twoim szefem, a także z klimatem firmy.

Bądź otwarty na to, jak to się potoczy. Zapytaj szefa o wytyczne dotyczące częstotliwości - jak często należy się meldować, jak często jest to irytujące? Jakie są wskaźniki sukcesu, które nie są werbalne?

#3
+4
Morons
2012-04-11 06:04:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Unikałbym zadawania ogólnego pytania o twoje ogólne wyniki poza formalną oceną, po prostu sprawi, że będziesz wydawać się niepewny. Raczej poproś o opinię na temat konkretnych zadań, które wykonałeś.

Hay, szefie, czy masz jakieś uwagi na temat nowej strony powitalnej, którą dla Ciebie przygotowałem? Jakieś zmiany?

W ten sposób nie wygląda na to, że szukasz komplementów, ale po prostu zapewniasz, że wszystko jest zgodne z jego standardem z korzyścią dla niego

#4
+2
Michael Durrant
2012-06-21 18:55:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajmij się tym zawodowo.

Planuj spotkania z szefem co tydzień. Napraw to.

Za każdym razem pytaj:

  • Co robię dobrze?
  • Co robię źle?
  • Co mogę poprawić?
  • Co powinienem robić mniej?
  • Co mam przestać robić?
  • Co mam zrobić więcej?
  • Co mam zacząć robić?

2 minuty. na pytanie = 15 minut. inwestycja. Można to zrobić podczas lunchu.

Ustalona lista pytań to dobra sugestia, ale myślę, że co tydzień jest zbyt często. Wydajność / nawyki pracy większości ludzi nie zmieniają się zbytnio w ciągu jednego tygodnia, więc to spotkanie może być bardzo powtarzalne i zawierać wiele odpowiedzi „takich samych jak w zeszłym tygodniu”. Może miesięcznie byłoby lepiej.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...