Pytanie:
Czy mogę zostać zwolniony tego samego dnia, w którym złożę wypowiedzenie?
User1337
2019-12-09 18:31:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja sytuacja różni się trochę od innych i wymaga wyjaśnienia.

Ja i mój szef nie mamy zbyt dobrych relacji na poziomie osobistym. Często spieramy się o moralność i przyszłość firmy, ponieważ jest on typem osoby, która wykorzystuje zyski z firmy, aby wyjeżdżać na drogie wakacje przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu i nie będzie pomagać w ruchliwych okresach. Wyraźnie troszczy się o siebie bardziej niż o dobre samopoczucie swoich pracowników i rozwój swojej firmy.

Kilka tygodni temu poprosiłem o dzień wolny, ponieważ dostałem bilety na wystawę w Londynie (poprosiłem kilka tygodni wcześniej i wiedziałem, że jest wystarczająco dużo personelu, aby pokryć dla mnie). Jednak dość złośliwie odpowiedział, mówiąc „nie”. Doszło do tego dnia i zdecydowałem się powiedzieć: pieprzyć to i wezwać chorobę. Podejrzewał, że udawałem (którym byłem), i napisał do mnie okropną wiadomość e-mail, w której napisał, że muszę uczestniczyć w spotkaniu dyscyplinarnym, aby sprawdzić swoje zatrudnienie w firmie. Odliczył również moją podwyżkę, którą miałem otrzymać pod koniec miesiąca. Na końcu e-maila było napisane „Potwierdź otrzymanie tego e-maila, zwracając go dzisiaj”.

To było dla mnie naprawdę przekreślenie linii i zacząłem wysyłać swoje CV i badać inne oferty pracy. Ze względu na moje mocne CV otrzymałem kilka naprawdę dobrych odpowiedzi. Po 6 dniach w końcu odpowiedziałem na e-mail mojego szefa listem z rezygnacją. W liście rezygnacyjnym stwierdziłem, że z przyjemnością przepracowałem mój 2-tygodniowy okres wypowiedzenia (chciałem też za dodatkowe pieniądze). Jednak jego odpowiedź na mój list z rezygnacją brzmiała: „Twoje zachowanie nie spełniało standardów wymaganych do kontynuowania pracy w firmie i Twoje zatrudnienie zostało rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym”.

Czy może to zrobić? Skutecznie zwolnij mnie, gdy złożę rezygnację?

Oprócz tego, ze względu na to, że jest osobą bardzo złośliwą, jestem pewien, że odmówi napisania mi referencji. Pomimo faktu, że w czasie mojej pracy w firmie byłem bardzo pracowity, punktualny i często wychodziłem z siebie i pracowałem nadliczbowo i w weekendy bez umowy.

Czy jest coś, co mogę z tym zrobić? ? Jego odmowa napisania referencji może zaszkodzić moim przyszłym dążeniom zawodowym, mimo że nigdy nie wyszedłem z szeregu (z wyjątkiem pojedynczego incydentu opisanego powyżej).

Przepraszam za ścianę tekstu, mając tylko nadzieję, że ktoś lepiej wykształcony na ten temat może dać mi pewne podsumowanie.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/102038/discussion-on-question-by-user1337-can-i-be-fired-the-same-day-that-oddaje mi rękę).
Wydaje się, że jest pewne zamieszanie co do tego, co faktycznie wydarzyło się po „dniu chorym”.Czy byłeś w pracy, ale po prostu nie odpowiedziałeś na e-mail i udało Ci się to zrobić przez tydzień bez nikogo, kto się do Ciebie z tym skontaktował?A może byłeś nieobecny w pracy od dnia choroby do odpowiedzi na e-mail?
@Aaron - Mały fakt, który chciałem tam wyrzucić (bo wiele osób to przeoczyło) - OP miał otwartą linię komunikacji ze swoim szefem po „chorym dniu”.Powód jest taki: otrzymali informację o spotkaniu dyscyplinarnym i „proszę odpowiedzieć do końca dnia” - co wskazał PO jako „przecinający linię” i co skłoniło ich do rozpoczęcia poszukiwań innej pracy.Więc to nie tak, że OP był chory przez 5-6 dni, a następnie złożył rezygnację.Linia komunikacyjna * była * dostępna (ponieważ właśnie ta linia komunikacji spowodowała rozpoczęcie poszukiwania pracy).
Czy między otrzymaniem wiadomości e-mail a odpowiedzią na nią były jakieś inne wiadomości, zwłaszcza te udokumentowane?Na przykład, czy ktoś powiedział: „Hej, musisz teraz odpowiedzieć na tego e-maila, czy rozważymy dalsze postępowanie dyscyplinarne”?Coś z tym związane?A może to świerszcze?
@Kevin Dobrze, ale to, czy OP był 1) AWOL, czy obecny i 2) Otrzymane inne komunikaty (niezależnie od tego, czy zostały zignorowane, czy nie) oprócz pierwotnego żądania e-mail, są ważnymi kwestiami.Jeśli chodzi o dostępną linię komunikacyjną: uważam, że uzasadnione jest założenie, że spotkanie, o które prosił szef, byłoby fikcją, że chcieli tylko spowodować problemy dla OP w tym momencie i być może pozbyć się OP - jest to dość powszechne wtoksyczne miejsca pracy.Jeśli OP podaje nam wszystkie fakty prosto, to wcześniejsza odpowiedź na e-mail może być nierozsądna.Odpowiedzi mogą się różnić od tych faktów.
„Po 6 dniach w końcu odpowiedziałem na e-mail od szefa listem z rezygnacją.” Czy w ciągu tych sześciu dni pojawiłeś się w pracy?Bo jeśli nie, to jeszcze bardziej pogorszy Twoją sprawę o niesłuszne zwolnienie.
Czy poszedłeś na spotkanie dyscyplinarne?
Czy pracowałeś tam więcej niż 2 lata?(Potrzebujesz 2 lat służby, aby ubiegać się o niesłuszne zwolnienie)
Czy Twój kierownik przestrzegał procedur dyscyplinarnych obowiązujących w firmie?
Dziesięć odpowiedzi:
#1
+137
motosubatsu
2019-12-09 19:01:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ty (były) szef nie wydaje się być osobą, dla której najłatwiej jest pracować, ale będąc szczerym, nie wydajesz się też osobą, która najłatwiej jest zatrudnić.

wykorzystuje zyski z biznes, aby wyjeżdżać na drogie wakacje przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu

Tak, po to właśnie są zyski.

Kilka tygodni temu ja poprosił o dzień wolny, ponieważ dostałem bilety na wystawę w Londynie (z kilkutygodniowym wyprzedzeniem zapytałem, że jest wystarczająco dużo personelu, aby mnie obsłużyć), jednak dość złośliwie odpowiedział, że nie.

Chociaż brzmi to trochę surowo, biorąc pod uwagę to, co powiedziałeś o upewnieniu się, że pracownicy są w tym dniu itp. Twój szef nie jest zobowiązany powiedzieć „tak ”. I szczerze mówiąc, gdybyś zaczął myśleć o rezygnacji, nie winiłbym cię.

Ale wtedy zrobiłeś to:

To przyszło do dnia i ja postanowił powiedzieć pieprzyć to i zadzwonił do chorego, podejrzewał, że udawałem (którym byłem)

Udawałeś chorobowy dzień, w być może najbardziej oczywistych okolicznościach w historii.

napisał mi okropnego e-maila z informacją, że muszę wziąć udział w spotkaniu dyscyplinarnym, aby zweryfikować swoje zatrudnienie w firmie

Nie jestem zaskoczony - cokolwiek innego mogło się wydarzyć Wcześniej oboje mogliście zostać uznani za rażące przewinienie (fałszywe zwolnienie lekarskie zostało wcześniej zatrzymane w sądzie jako rażące wykroczenie), a następnie nie odpowiadacie na tę wiadomość. Odnośnie wstrzymania zebranych pieniędzy - nie mamy wystarczających informacji, aby być pewnym, ale zakładając, że była to nowa podwyżka w tym miesiącu, a nie taka, która jeszcze się rozpoczęła, myślę, że będziesz s # # nie pecha.

Więc pytasz:

Czy wolno mu to robić? Skutecznie zwolnij mnie, gdy złożę rezygnację?

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że ​​ tak, może . Zwykle miałbyś prawo do wynagrodzenia za okres wypowiedzenia (nawet jeśli poprosili Cię, abyś nie pracował), ale biorąc pod uwagę okoliczności i treść jego odpowiedzi:

Twoje zachowanie nie spełniasz standardów wymaganych do kontynuowania pracy w firmie, a Twoje zatrudnienie zostanie rozwiązane ze skutkiem natychmiastowym.

Myślę, że zostaniesz zwolniony z powodu rażącego wykroczenia - w takim przypadku nie otrzymasz wypłaty, nic. Nie brałeś udziału w postępowaniu dyscyplinarnym (z wyjątkiem rezygnacji 6 dni później !)

Jestem pewien, że odmówi wysłania mi referencji.

Myślę, że masz rację - i prawdopodobnie nie ma to nic wspólnego z tym, że był „złośliwy”, zostałeś zwolniony za rażące przewinienie, czy naprawdę oczekujesz referencji?

Czy jest coś, co mogę z tym zrobić?

No.

Jego odmowa napisania odniesienia może zaszkodzić moim przyszłym staraniom zawodowym

Prawdopodobnie Powinienem był o tym pomyśleć wcześniej. Doceniam, że brzmi to szorstko, ale myślę, że musisz stawić czoła temu, że spieprzyłeś tutaj, bardzo. Wszyscy tam byliśmy i myśleliśmy „pieprzyć to”, kiedy czuliśmy, że pracodawca potraktował nas niesprawiedliwie, ale rzadko można to zrobić bez pewnych konsekwencji - i jeśli jesteś gotów podjąć te konsekwencje, ale myślę, że byłeś tutaj naiwny i ostatecznie zrani cię bardziej niż kogokolwiek.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/102039/discussion-on-answer-by-motosubatsu-can-i-be-fired-the-same-day-that-i-hand-in-m).
PORADA dla czytelników: Skonsultuj się z prawnikiem.Ta odpowiedź zawiera prawne założenia, wobec których jestem wysoce sceptyczny.W swojej obronie Twoje pytanie mogło być lepsze pod względem prawnym.Byłbym zszokowany, gdyby „rażące przewinienie” zostało utrzymane w sądzie w tej sytuacji.Nawet jeśli pracodawca nie jest prawnie zobowiązany do przyznania określonej daty urlopu, _ jest_ zobowiązany do rozsądnego umożliwienia Ci wykorzystania Twojego urlopu;nie mogą po prostu powiedzieć „nie” często bez powodu.Jeśli rozważasz przyjęcie tej odpowiedzi, najpierw skonsultuj się z prawnikiem.
Ponadto w niektórych jurysdykcjach dni chorobowe można również wykorzystać na takie dni, jak dni zdrowia psychicznego.Law.SE wydaje się być odpowiednim miejscem.
To nie jest „po co są zyski”, chyba że jest on jedynym właścicielem firmy.
@Aaron Po pierwsze, w komentarzach, które zostały przeniesione, podkreślam, że jeśli OP chce walczyć, należy skonsultować się z odpowiednim prawnikiem.Po drugie, nie robię żadnych „prawnych założeń”.Po trzecie, nic nie wskazuje na to, by pracodawca „często” odmawiał.
@WGroleau lub jakikolwiek inny udziałowiec, nie musisz być „jedynym właścicielem”, aby mieć udział w zyskach
@WGroleau To jest coś, co może (prawdopodobnie) robić ze swoimi zyskami, jeśli jest właścicielem firmy.Wydawanie zysków firmy na wakacje, jeśli jesteś jej właścicielem, nie jest (zwykle) nielegalne.Jednak wspomnienie o tym * tak * podkreśla postawę szefa.
Dlatego dodałem wszystkie słowa po „chyba”.
@user253751 Tak, zazwyczaj jest.Firma może zrobić tylko kilka rzeczy z zyskiem, z których jedna płaci właścicielowi wynagrodzenie, premię lub dywidendę.Gdy zyski zostaną wypłacone i odpowiednio opodatkowane, właściciel może wykupić sobie wakacje za obecne pieniądze.
#2
+81
Lilienthal
2019-12-09 23:31:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby odpowiedzieć na główne pytanie: czy możesz zostać natychmiast zwolniony w odpowiedzi na zawiadomienie? Nie . Masz pewne prawa, gdy zostaniesz zwolniony.

Pracodawca może wystosować tak zwane roszczenie wzajemne , ale nie może być krótszy niż minimalny okres wymagany w Twojej umowie. Jeśli żadna nie została zdefiniowana, minimum prawne to 1 tydzień.

Natychmiastowe lub zwolnienie w trybie doraźnym można przeprowadzić praktycznie w każdej sytuacji, jeśli próg dla rażące wykroczenie . Jest to zdefiniowane jako:

Rażące wykroczenia mogą obejmować takie rzeczy, jak kradzież, przemoc fizyczna, rażące zaniedbanie lub poważna niesubordynacja.

W przypadku rażącego wykroczenia, możesz zwolnić pracownika natychmiast, pod warunkiem przestrzegania uczciwej procedury. Powinieneś zbadać incydent i dać pracownikowi szansę na odpowiedź, zanim zdecydujesz się go zwolnić.

Ale nawet wtedy trzeba by zastosować jakiś proces. To, czy podejrzenie nadużycia dnia chorobowego kwalifikuje się do tego, jest dyskusyjne, ale wysoce nieprawdopodobne. Ale musiałbyś rozpocząć procedurę, aby to zakwestionować.

Krótko mówiąc, Twoje natychmiastowe zwolnienie było bezpodstawne i możesz się odwołać z tego konkretnego aspektu tej sytuacji. Najlepiej byłoby skontaktować się z ACAS, aby omówić z nimi tę sprawę.

Ale czy to naprawdę bezpodstawne?Procedura została rozpoczęta od wiadomości e-mail zapraszającej OP na przesłuchanie dyscyplinarne.OP otrzymał możliwość ustosunkowania się - przesłuchanie.Zdecydowali się zignorować oba.Czy przepisy wymagają czegoś więcej?
@muru Bardzo trudno powiedzieć, ale pozornie wszystko potoczyło się zbyt szybko.Tutaj wymagane jest zapoznanie się ze specyfiką sytuacji, która wykracza poza zakres tej witryny.Zazwyczaj kontaktujesz się w tej sprawie z ACAS, co może skutkować [sądem pracy] (https://www.gov.uk/employment-tribunals) w celu ustalenia, czy doszło do niesprawiedliwego zwolnienia.
@Lilienthal firma próbowała śledzić proces, to OP odmówił dołączenia do nich w tej podróży.Nie możesz mieć ciasta i też go zjeść.
Przekazując powiadomienie bez odpowiadania na wiadomość e-mail, OP skutecznie zrezygnował z procedury, ponieważ zwykle rozwiązanie tych problemów zajęłoby więcej niż 2 tygodnie, a procesu nie można zakończyć, jeśli nie są już pracownikami
Poza tym sześć dni nie jest nierozsądną ilością czasu na rozważenie odpowiedzi na tego rodzaju e-maile.
@muru Ponieważ samo przesłuchanie dyscyplinarne było już rażącą przesadną reakcją na postrzegane przez OP przestępstwo, tak, było to bezpodstawne.Z tego, co wiemy, wygląda na to, że OP miał wszelkie powody, by sądzić, że przesłuchanie dyscyplinarne byłoby fikcją, jedynie kolorem prawa.
@TymoteuszPaul Pracownik również próbował postępować zgodnie z tym procesem, to firma odmówiła po prostu pozwolenia OP na zrobienie rozsądnego dnia wolnego.Firma również nie może mieć ciasta i też go zjeść.Na nieszczęście dla OP, niektóre niuanse nie wpłyną na walkę prawną, ale z pewnością będzie oczywiste, że nie było przewinienia „grubego”.
@Aaron Przegapiłem część, w której OP złożył oficjalną skargę na odmowę na jeden dzień wolny, a potem, po przejściu na AWOL, wyjaśnił na rozprawie dyscyplinarnej, jak firma myliła się, odmawiając mu.Ponieważ są to dwie możliwości, które miał OP, które byłyby profesjonalne (ish), to, co robi OP, nie jest.
-1 Nie mam pojęcia, dlaczego ta odpowiedź jest drugą pod względem liczby głosów.„Powinieneś zbadać incydent i dać pracownikowi szansę na odpowiedź, zanim zdecydujesz się go zwolnić”.- Tak, firma próbowała to zrobić.Pracownik nie odpowiedział na e-mail, nie pojawił się na formalnym dochodzeniu, a potem zachowuje się zdziwiony, gdy został zwolniony.To tak, jakbym został zatrzymany za przekroczenie prędkości, nie dawał oficerowi żadnego powodu, nie stawiał się w sądzie, żeby zakwestionować mandat, a potem zachowywał się zdziwiony, gdy dostałem w poczcie rachunek za naruszenie przepisów ruchu drogowego.
@TymoteuszPaul Nie twierdzę, że OP zrobił wszystko dobrze, po prostu powiedzenie tego wszystkiego na OP jest błędem.Firma miała również wybory, które byłyby profesjonalne i postanowiła ich nie brać: odmawianie urlopu bez uzasadnionego powodu jest czymś, do czego wielu pracodawców ma prawo (choć nie nieograniczone uprawnienia), ale z pewnością nieprofesjonalne ze strony firmy jest zaprzeczanie temu rozsądnemużądanie.
@Kevin Witamy w / miejscu pracy, w którym pracownicy nigdy nie są winni.Zastanawiam się, jak wyrozumiali ludzie dostawaliby zapłatę z tygodniowym opóźnieniem, a gdy próbowali dowiedzieć się, co się dzieje, stają się kamienne.Och, w takim razie zła korporacja znowu „popycha małego człowieka”, spala ich na ziemię!
@Aaron Istnieje procedura, której należy przestrzegać, jeśli nie zgadzasz się z decyzją. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów, aby sobie z nią poradzić.OP postanowił w ogóle się tym nie zajmować.
@Aaron to dyscyplinarne * przesłuchanie *, a nie wyrok.Jeśli wiedzą, że to fikcja, to nie mieli nic do stracenia, uczestnicząc w niej, zbierając dowody, a następnie udając się do władz.W ten sposób wykopali sobie głębszą dziurę.Dalej, powiedziałbym, że celowe ignorowanie samego przesłuchania jest poważną niesubordynacją - rażącym wykroczeniem.Jeśli wcześniej niczego nie mieli, mają to teraz.
Ten wątek uświadamia mi, że Wielka Brytania ma zupełnie inne podejście do prawa pracy niż Stany Zjednoczone (gdzie mieszkam).Tutaj pracownicy najemni mogą zostać zwolnieni za robienie o wiele mniej niż udawanie chorego dnia.
#3
+40
Tymoteusz Paul
2019-12-09 18:45:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kłamstwo o chorobie, aby uniknąć pracy, prawdopodobnie spowoduje zwolnienie, a następnie zamiast brać udział w kontroli dyscyplinarnej, aby wyjaśnić swoje działanie, powiadomiłeś ich o rzuceniu palenia. To bardzo przypieczętowało twój los i chociaż ludzie na ogół nie mogą po prostu zostać zwolnieni bez powiadomienia, to, co zrobiłeś, jest bardzo surowe. Wiem, że może się to wydawać czymś, co ludzie robią cały czas (udawanie dni chorych), ale to nie jest obrona, nawet jeśli byłaby prawdą (co jest dyskusyjne).

Czy jest coś, co mogę zrobić z tym?

W tej chwili? Prawdopodobnie nie.

Ponieważ są szczęśliwi, że natychmiast Cię wypowiedzą, oznacza to, że mogą obejść fakt, że Ciebie tam nie ma, więc nie masz się z czym targować.

Fakt, że złożyłeś rezygnację, nie oznacza absolutnie nic, gdy istnieją rażące okoliczności, takie jak udawanie choroby, aby wyjść z pracy. Wyraźnie chcą, żebyś wyszedł, a ty dałeś im pętlę, na której mogą cię powiesić, bez martwienia się o bezprawne zakończenie.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/102027/discussion-on-answer-by-tymoteusz-paul-can-i-be-fired-the-same-day-że-ja-ręka-ja).
#4
+13
MattR
2019-12-09 19:10:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiadając na pierwsze pytanie: tak, możesz zostać zwolniony, nawet jeśli złożyłeś wypowiedzenie. Dopóki nie będziesz już zatrudniony przez firmę, mogą, jeśli mają powód, zwolnić cię, czy to podczas rezygnacji, czy zwolnienia itp.

Najprawdopodobniej, biorąc pod uwagę moje własne doświadczenie z kilkoma firmami, twoje przesłuchanie dyscyplinarne stwierdziliście, że byliście winni rażącego przewinienia z powodu nieobecności na wyjeździe bez oficjalnego urlopu, co potęgowało fakt, że wyraźnie kłamałeś o chorobie. Ponieważ sam nie uczestniczyłeś w przesłuchaniu, odbędzie się ono bez Ciebie i bez Twojego wkładu w zmianę decyzji.

Teraz możesz odwołać się od tej decyzji, masz prawo do zrób to i możesz to jak najszybciej przesłać do działu HR (zwykle w ciągu 5 dni roboczych), będziesz miał wtedy możliwość przedstawienia swojej sprawy i wystąpienia o złagodzenie kary. W najlepszym przypadku zachowasz swoją pracę dzięki ostatecznemu pisemnemu ostrzeżeniu, w najgorszym przypadku utrzymasz poprzednią decyzję. Możesz to wykorzystać jako okazję do natychmiastowego poproszenia o wyjazd za obopólną zgodą, a tym samym zachowując czystość, a firma nie będzie miała dalszych kontaktów. To oznacza, że ​​masz prawo zrobić to, o czym wspomniałem poniżej.

IANAL, ale jeśli nie zdasz apelacji, możesz potencjalnie skierować firmę do sądu pracy, ponieważ mógłbyś zostać zwolniony bez nich po zastosowaniu odpowiednich procedur (wydawanie pism, wydawanie list wynikający z ostatniego przesłuchania dyscyplinarnego), jednak moim zdaniem Twoje szanse nie byłyby duże, ponieważ podczas gdy firma mogła nie śledzić procesu - nadal popełniłeś czyn, który uzasadniał zwolnienie.

TL; DR - Odwołaj się od decyzji i poproś o wzajemne rozwiązanie stosunku pracy, aby zachować czystą historię zatrudnienia, w przeciwnym razie, gdy nowa firma poprosi dział HR o Twoje zatrudnienie, wspomnieć, że zostałeś zwolniony z jakiegokolwiek powodu podanego podczas przesłuchania.

Ze sposobu pisania pytania nie wynika, że istnieje niezależne biuro HR.Jeśli PO chce z tym walczyć, może być zmuszona do wniesienia sprawy do sądu pracy.
Czy trybunał powiedział, że powinien zostać zwolniony?Po co czekać 5 dni, aby poinformować kogoś, że został zwolniony? Chciałbym poprosić o protokół z przesłuchania, aby upewnić się, że została podjęta decyzja.Wygląda na to, że nie zamierzali zwolnić pracownika, dopóki pracownik nie przekaże zawiadomienia (co nie byłoby ważną przyczyną w Wielkiej Brytanii). Fakt, że ustawa mogła uzasadniać zwolnienie, nie ma znaczenia, jeśli firma nie zdecydowała, że tak zrobiła w tamtym czasie.
@Christy prawdopodobnie odłożyli decyzję, ponieważ nie otrzymali odpowiedzi od OP, który nie pojawił się, aby dać im korzyść z wątpliwości lub po prostu poczekać na reakcję, aby to zmienić.Reakcją była rezygnacja OP, co oznaczało dla nich, że OP całkowicie zignorował przesłuchanie i proces, więc bez żadnej obrony przed tym, co się stało, że namalowało inny pogląd, poszli naprzód z tym, co wydawało się odpowiednie, biorąc pod uwagę ich postrzeganie.Wydaje się całkiem proste.Przekazanie nie było przyczyną, przyczyną było udawanie chorego ORAZ całkowite ignorowanie procesu radzenia sobie z tym wykroczeniem.
#5
+11
Studoku
2019-12-09 19:28:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uwaga: zakładam, że OP mieszka w Wielkiej Brytanii, sądząc po nazwisku i odniesieniu do Londynu.

Spójrzmy na odpowiedź, którą chcesz usłyszeć z drogi - nie, firma nie może wypowiedzieć Cię bez powodu, a rezygnacja nie jest ważną przyczyną. Czasami pracownik zostanie poproszony o natychmiastowe odejście zamiast wypowiedzenia pracy, ale w takim przypadku nadal jest opłacany i technicznie zatrudniony (jest to znane jako urlop ogrodowy).

Zignorujmy również komentarze na temat tego, jak myślisz szef jest palantem i stara się niejasno zasugerować, że defrauduje pieniądze. Nawet jeśli ta ostatnia część była prawdą, a tak nie jest, nie ma to tutaj znaczenia.

Okoliczności, w których możesz zostać zwolniony, będą określone w Twojej umowie i prawdopodobnie dostępne w podręczniku pracownika. Będą one zawierać pewne odmiany „poważnego wykroczenia”. Brak pracy bez ważnego powodu będzie prawdopodobnie liczył się, zwłaszcza jeśli skłamałeś co do powodu. Rezygnacja nie chroni w magiczny sposób przed wypowiedzeniem.

tl; dr- Pomyliłeś się tutaj i nie masz możliwości odwołania się do sądu.

Masz rację, że nie powinieneś pytać swojego szefa w celach informacyjnych. W zależności od wielkości firmy i jej zasad możesz to obejść, uzyskując referencje od innego menedżera, na przykład przełożonego, jeśli nie podlegałeś bezpośrednio szefowi.

Prawdopodobnie powinieneś spróbować rozwiązać to pytanie oddzielić je od swojego konta, ponieważ zakładam, że tam jest Twoje prawdziwe imię.

„* Na pewno będzie *” jest zbyt mocne, chyba że masz odniesienie do jego kopii zapasowej.Istnieje [skala] (https://www.gov.uk/dismiss-staff/dismissals-on-capability-or-conduct-grounds) niewłaściwego postępowania, poważnego wykroczenia, poważnego wykroczenia.Oficjalna rada rządu, którą również połączyłem, wymienia nieuprawnioną nieobecność w pracy jako zwykłe wykroczenie;udawanie choroby prawdopodobnie oznacza „poważne”, ale niekoniecznie „obrzydliwe”.
Wydaje się, że udawanie choroby w Wielkiej Brytanii * może * wzrosnąć do poziomu rażącego wykroczenia, ale nie dzieje się tak automatycznie.Orzecznictwo wydaje się wskazywać, że musi istnieć inny element nieuczciwości.Na nieszczęście dla PO jednym z podanych przykładów jest wzięcie urlopu podczas rzekomej choroby.
Dzięki, zmieniłem to trochę.
Oprócz tego, co wnieśli Peter i Rupert, fakt, że OP próbował wziąć dzień wolny z wyprzedzeniem, miał dobry powód, aby wziąć dzień wolny, a pracodawca nie podał żadnego powodu do odmowy, wszystko działa na korzyść OPi sugeruje, że „rażące niewłaściwe postępowanie” jest przesadą.Firma miała wszelkie możliwości, aby umożliwić pracownikowi robienie rzeczy we właściwy sposób.
#6
+3
IDDQD
2019-12-09 18:50:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przyznałeś się do udawania choroby, żeby mieć dzień wolny. Samo to wystarczy, aby podlegać postępowaniu dyscyplinarnemu lub zwolnieniu - według uznania szefa. Wygląda jednak na to, że udało ci się dostać list rezygnacyjny, zanim szef wydał ci wypowiedzenie, co może dać ci przewagę, jeśli zdecydujesz się z tym walczyć. Proponuję zasięgnąć porady prawnika z Twojego miejsca zamieszkania.

Udawanie zwolnienia lekarskiego za wypowiedzeniem lub bez jest wystarczającym powodem, aby go zwolnić.Dlaczego miałoby to mieć znaczenie?
Z moralnego punktu widzenia tak nie jest.Z prawnego punktu widzenia to inna historia.Jeśli sprawa trafi do sądu, inicjator tematu może faktycznie wygrać z powodu braku dowodów przeciwko niemu - jeśli szef nie może udowodnić, że kłamał.
Masz cytat na poparcie tego?
„Niewinny, dopóki wina nie zostanie udowodniona w sądzie”?
Przepisy dotyczące tego (w zależności od lokalizacji OP) mogą być dość trudne i skomplikowane i zgadzam się z odpowiedzią, że zamówienie (najpierw rezygnacja, a potem zwolnienie) może być ważne.Powstaje oczywiście pytanie, czy wynagrodzenie za dwa tygodnie jest warte potencjalnych kosztów prawnych.
To z powodu prawa karnego, nie ma winy do przypisania.A przestępstwo jest prawdopodobnie odpalane i zauważenie niczego nie zmieniło.
@josh Martin to powinieneś był uczestniczyć w spotkaniu dyscyplinarnym, zamiast tego zdecydowałeś się zrezygnować.
@IDDQD Dotyczy to prawa karnego.Prawo cywilne jest różne, ale zazwyczaj opiera się na bilansie prawdopodobieństw.Nie musi wprost udowadniać, że OP udawał chorobę, chociaż biorąc pod uwagę, że OP jest na tyle głupi, by przyznać się do tego pod tym, co wyobrażam sobie, jest jego prawdziwym imieniem, wątpię, że byłoby to trudne.
Chociaż jeśli nalegasz na wybranie tej trasy, Biuro Porad Obywatelskich jest miejscem, od którego możesz zacząć.
Sąd cywilny nie ma tego samego założenia „… na podstawie uzasadnionych wątpliwości”.W rzeczywistości taka sprawa byłaby zazwyczaj decyzją składu orzekającego (orzekałby sędzia).Prawdopodobnie sprowadziłoby się to do tego, kto wydawał się bardziej prawdomówny.Żadna ze stron nie wydaje się mieć wielu dowodów
„Niewinny * o ile * nie udowodniono winy w sądzie” - ważne wyróżnienie !!!
#7
+3
Damon
2019-12-10 17:29:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótko mówiąc, tak i tak (choć nie bezpośrednio).

Przede wszystkim pozwólcie mi powiedzieć, że chociaż wydaje się, że szef nie jest idealnym szefem, to naprawdę jesteście kwestia. Wybacz mi, że powiedziałem to tak bezpośrednio. Zastanów się nad swoim nastawieniem i zwracaj uwagę na sformułowanie, kiedy zastanawiasz się nad tym, co sam napisałeś. Położyłem trochę nacisku:

Ja [i mój szef] ...

Na pewno to nie wszystko rzadko mówi się po angielsku „ja i mój szef” zamiast „„ mój szef i ja ”. W innych językach jest uważany za wręcz obraźliwy i nieprzyjemny w sposób policzkowy - w języku angielskim nie tak bardzo, co prawda. Ale pomyśl o tym. Naprawdę. Kto ma być wymieniony jako pierwszy? To subtelna wskazówka, co może być problemem.

Często kłócimy się o moralność i przyszłość firmy ... ”

Idziemy . Szczerze mówiąc, kto jest uprawniony do wyrażania opinii na temat moralności i przyszłości firmy? Szef czy Ty? Oczywiście, dobry szef wysłucha (może) tego, co myślą jego pracownicy. A jeśli tego nie zrobi, on może nie jest najlepszym szefem na świecie.
Jednak w rzeczywistości to Ty jesteś z natury błędny i nieodłącznie pokazujesz niewłaściwe nastawienie. Przyszłość Twojej firmy (którą Twój szef posiada, nie ty) nie możesz decydować ani się o nie spierać. Konstruktywne opinie są akceptowane, gdy są mile widziane (ale nie do zaakceptowania, gdy nie są mile widziane). Argumenty nigdy nie są akceptowane.

Tak, możesz wyrazić opinię, i możesz nawet mieć wolność słowa w swoim kraju. Nie oznacza to jednak automatycznie, że masz wolność słowa w pracy ani że ktokolwiek (w tym Twój szef) musi słuchać tego, co mówisz , albo to masz nawet słowo w decyzjach biznesowych.
Podobnie, możesz na przykład swobodnie wyznawać religię (modlić się do Boga lub Allaha, czy cokolwiek chcesz). Ale to nie znaczy, że możesz pouczać i nawracać swoich współpracowników na temat Jedynej prawdziwej wiary. Nie wolno ci głosić w pracy i mówić ludziom, że modlą się o niewłaściwą rzecz. To bardzo to samo. Są rzeczy, w które ogólnie wolno ci wierzyć, mówić lub robić ... ale nie w pracy . Możesz myśleć, że twój szef to kompletny dupek, a jego decyzje to bzdury, i możesz powiedzieć swojej dziewczynie w domu. Ale nie możesz tego powiedzieć w pracy. Możesz pomyśleć , że decyzja biznesowa nie ma sensu, ale nadal musisz jej przestrzegać.

To samo dotyczy twojego szefa, który wydaje pieniądze firmy dla siebie. No tak, a co z tym? To jego firma i jego pieniądze. Nie masz w tym nic do powiedzenia. Jeśli myślisz, że tak, musisz spojrzeć z właściwej perspektywy (w przeciwnym razie będziesz miał problemy z następnym pracodawcą).

To jest ogólna sprawa, ale teraz o rzeczywistym problemie. h3>

O tym, co naprawdę zrobiłeś źle, dlatego twój szef ma tak naprawdę prawo cię zwolnić i (najprawdopodobniej) ujdzie to na sucho. Tak, masz prawa w przypadku zwolnienia, ale Twój pracodawca ma ważny powód i działał rozsądnie, a także ma widoczny, żywotny interes w natychmiastowym zwolnieniu. O ile prawdopodobnie niewiele (jeśli w ogóle) możesz zrobić.

Wydaje się, że powtarzam to dwa razy w tygodniu różnym osobom: Nie tylko masz prawa, ale także zobowiązania!

Prawdomówność to obowiązek. Zadzwoniłeś, że jesteś chory, kiedy najwyraźniej nie byłeś chory (i byłeś na tyle nierozsądny, aby „ogłosić” to, prosząc najpierw o dzień wolny, ponieważ miałeś bilety itp.). Jest to absolutnie, całkowicie, całkowicie, w 100% niedopuszczalne.
Nie ma nawet sposobu na naprawienie tego błędu, nawet gdybyś chciał. Bo cóż, nie chodzi o wzięcie dnia wolnego. Chodzi o zdradę zaufania pracodawcy.

To ogromny problem, który uzasadnia to, co zrobił twój szef.

Uzasadnienie: Jeśli oszukujesz, mówiąc o chorobie, prawdopodobnie jesteś oszustem o innych sprawach. Prawdopodobnie naliczasz nadgodziny, których nie robiłeś. Kto wie, możesz sprzeniewierzyć pieniądze firmy, jeśli nadarzy się taka okazja. Możesz ukraść sprzęt do pracy lub pieniądze. Możesz wyrządzić firmie szkodę tylko dlatego, że jesteś złośliwy.
Pamiętaj, że nie twierdzę, że faktycznie zrobiłeś którekolwiek z powyższych. Ale masz pomysł. To poważna sprawa.

Ponadto nie spełniłeś prośby o potwierdzenie, że otrzymałeś zaproszenie. Tak więc, oprócz naruszenia zaufania, niezaprzeczalnie popełniłeś również błąd formalny (niezgodność z bezpośrednim poleceniem). Co jest po prostu kolejnym gwoździem do twojej trumny, który ukazuje twoje konsekwentne (nie wyjątkowe!), Złe zachowanie. Tak, zwabił cię do tego, a ty się na to nabrałeś.

Dlatego, podczas gdy twój szef nie może (przynajmniej niełatwo) cię zwolnić natychmiast, może bardzo dobrze zwolnić cię w zwykłym okresie i jednocześnie zawiesić Cię i nakazać opuszczenie jego terenu ze skutkiem natychmiastowym. I ujdzie mu to na sucho, ponieważ dostarczyłeś niezbędne dowody trwałych, nie dających się pogodzić różnic.

Co, jeśli nie jest to dokładne sformułowanie Twojego zawiadomienia, zostaniesz wyjaśniony, gdy spróbujesz zakwestionować jego decyzję.

Podejście polegające na skutecznym „natychmiastowym zwolnieniu” nie jest nawet niczym niezwykłym, wiele dużych korporacji robi dokładnie to (i gorzej!), kiedy kogoś zwalniają. Ochrona pojawia się w Twojej kabinie. Jesteś całkowicie nieświadomy, dostajesz zawiadomienie, a następnie ochrona cię wyprowadza i to wszystko. Koniec opowieści. Tak, technicznie rzecz biorąc, jesteś zatrudniony na kolejne dwa tygodnie. W teorii.
Nie dają ci szansy na małą operację zemsty. Nie dają Ci okazji do ujawnienia tajemnic handlowych. Nie dają ci szansy na wzniecenie małego buntu w pracy. Nie, panie.

Czy twój szef może odmówić napisania listu polecającego (lub rekomendacji)? Widząc, jak jesteś w Wielkiej Brytanii, tak. Po prostu nie masz prawa go otrzymać.

Ale nawet jeśli byłeś w innym kraju, w którym masz prawo do uzyskania świadectwa (np. W Niemczech), mógłby odebrać o tym prawie (a także o innych prawach pokrewnych), gdyby chciał. Powodem jest to, że chociaż masz prawo (nie w Wielkiej Brytanii, pamiętaj!), Aby otrzymać opinię (zgodną z prawdą, a nie negatywną), Twoim obowiązkiem jest przyjść i ją otrzymać. Nie ma obowiązku wysłania go do Ciebie. Widzisz, dokąd to zmierza? Jeśli nie możesz wejść na teren, w jaki sposób zdobędziesz swoje świadectwo?
Podobnie, pracodawca jest zobowiązany do napisania prawdziwego, nieujemnego świadectwa. Nie jest jednak wymagane, aby napisał pozytywną opinię z dobrze znanymi superlatywnymi pozytywnymi klauzulami. Inni pracodawcy oczywiście to wiedzą, a zaświadczenie bez wspomnianych klauzul jest merytorycznie świadectwem negatywnym (nie takim).
Zatem nawet w krajach, w których masz prawo do składania zeznań jeśli twój szef nie jest kompletnie niekompetentnym idiotą, to jest walka, której nie możesz wygrać. Nie chcesz iść tą drogą.

Sugestia ulepszeń: Usuń pierwszą połowę tej odpowiedzi, ponieważ jest to nic innego jak zawstydzenie ofiary i nawet nie próbuje ukryć tego faktu, tak jak niektóre inne odpowiedzi.Twoja odpowiedź zasadniczo zaczyna się od zastraszania OP do zaakceptowania fałszywego przekonania, że pracownicy powinni akceptować prześladowanie ze strony swoich firm, a nawet mówisz, że to w porządku.Nawet wprowadzenie w tej odpowiedzi jest chwytaniem brzytwy, że ponieważ zdanie zaczęło się od słowa „ja”, to OP jest winny.Tak, kiedy ktoś został skrzywdzony, będzie mówił o tym, co się stało ze „mną”.
@Aaron: Nie. To nie jest „zawstydzanie ofiary”.OP zrobił coś bardzo złego i ma bardzo złe nastawienie ** i ** musi się tego nauczyć i poprawić, inaczej OP będzie prowadził bardzo nieszczęśliwe życie z przyszłymi pracodawcami.Jeśli myślisz inaczej, możesz głosować przeciw, a nawet oflagować odpowiedź.Nie usunę pierwszej połowy odpowiedzi.
@Damon, chociaż zgadzam się z twoim założeniem, twierdzenie, że ktoś, kto zgłasza się do pracy, może również sprzeniewierzyć fundusze, nie jest rozsądne.To tak, jakby twierdzić, że ktoś, kto przekroczy dozwoloną prędkość, prawdopodobnie napadnie na bank.
@barbecue: Nie twierdziłem, że OP to zrobił.Ale tak właśnie działa zaufanie.Jeśli nie można Ci ufać w jednej rzeczy, ** nie będziesz ** ufał w innych.Jestem upoważniony (legalnie) do wydawania ludziom leków na receptę.Jeśli przyłapią mnie na prowadzeniu po pijanemu, odebrać mi ten przywilej.Czy jedna rzecz oznacza, że nie pasuję do drugiej?Nie. Ale to nie ma znaczenia.To samo dotyczy np.uzyskanie pozwolenia na broń i złapanie na przestępstwie (powiedzmy, oszukanie na formularzu podatkowym?).Czy jedna rzecz oznacza, że nie możesz zrobić drugiej?Nie. Wciąż ten sam efekt.
@Damon Chodzi mi o to, że twoja odpowiedź poprawiłaby się, usuwając więcej porównań.Ty ** zasugerowałeś **, że udawanie dnia choroby oznacza, że jest bardziej prawdopodobne, że popełni także inne przestępstwa, które są znacznie poważniejsze.Nadaje Twojej odpowiedzi przesadnie osądzający ton, który jest niepotrzebny i odwraca uwagę od rozsądnej argumentacji, którą wysuwasz.Zaufanie nie jest stanem binarnym, istnieją stopnie zaufania.Za każdym razem, gdy prowadzisz, ufasz przypadkowym nieznajomym, że będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego.Nie wybrałbyś jednak opiekunki od przypadkowych nieznajomych.
@Damon Uważam również, że cała sekcja dotycząca wolności słowa jest niepotrzebna.Podnosi problem, o który OP nie pytał i tak naprawdę nie wnosi nic pomocnego do odpowiedzi.
-1.Zbyt długa i znaczna część pierwszej części poświęconej gramatyce jest szczerze protekcjonalna i zupełnie nieistotna dla odpowiedzi na pytanie.
#8
  0
Tom
2019-12-10 15:35:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W przeciwieństwie do innych odpowiedzi, uważam, że chociaż moralnie jesteś w takim samym stopniu w błędzie jak twój szef, z prawnego punktu widzenia masz (nieco) silniejszą pozycję.

  • Założenie A: Twój szef nie może udowodnić, że nie byłeś chory.
  • Założenie B: Twój kontrakt nie wymaga od Ciebie zaświadczenia od lekarza pierwszego dnia choroby. (w przypadku wielu kontraktów trwa to około 3 dni)
  • Założenie C: Nie masz badania lekarskiego, że byłeś chory.
  • Założenie D: W przeciwnym razie przekroczyłeś wszystkie t i wykropiłeś wszystkie i dotyczące rzeczy, takich jak zgłoszenie choroby, złożenie rezygnacji w wymaganej odpowiedniej formie itp.

Jeśli moje przypuszczenia są prawidłowe, Twój szef wie , co zrobiłeś, ale nie może tego udowodnić . Oznacza to, że nie ma w swoich rękach nic, co mogłoby stanąć pod kontrolą w odniesieniu do bezprawnego zakończenia.

Ustaliliśmy już, że nie jesteś najbardziej moralnie czystą postacią, więc jeśli chcesz to zabrać do na następnym poziomie, możesz z nim walczyć w nadziei, że otrzymasz wypłatę za wypowiedzenie. Przyjazny prawnik piszący do niego jasno sformułowany list przedstawiający fakty sprawy na twoją korzyść i jego szanse na wygranie sprawy w sądzie oraz koszty, które by to spowodował, ma rozsądną szansę na sprawdzenie blefu i zmusić go do spasowania ale - kilka razy w miesiącu wyjeżdża na drogie wakacje, więc firma ma pieniądze i jeśli to, co piszesz o jego postaci, jest prawdą, może po prostu z tym walczyć.

W takim przypadku możesz zostać poproszony o przedstawienie dowodów choroby. Twierdzi, że byłeś na wystawie, a sąd zapyta, czy masz jakiekolwiek dowody na to, że zostałeś w domu.

W zasadzie chodzenie na imprezę okolicznościową nie jest zabronione w dni chorobowe, ponieważ zabronione są czynności, które zakłócają proces leczenia . Ale pójście na wystawę, ponieważ „wygodnie” zachorowałaś tego dnia, pachnie tak fałszywymi chorobami, że sędzia prawie na pewno orzeknie przeciwko tobie.

Więc to rzut karny. Jest to w zasadzie sprawa on-mówi-ona-mówi, a ktokolwiek potrafi zagrać w lepszym teatrze, prawdopodobnie przekona sędziego (sprawa cywilna: przewaga dowodów), a ponieważ to ty będziesz okłamywał sąd - chyba że jesteś wyszkolony kłamca masz nieco mniejsze szanse.

Więc czy chcesz przejść do tego poziomu? Prawdopodobnie nie.

Na twoim miejscu spieprzyłbym wypłatę za wypowiedzenie i zamiast tego skupiłbym się na tym, co ma znaczenie dla twojej przyszłości. Twoim celem powinno być uzyskanie opinii, która jest dobra dla Twojej kariery i pozwolenie odejść w sposób pozbawiony podejrzeń. Nie jestem pewien co do Wielkiej Brytanii w tym względzie, ale na przykład w Niemczech dzień wyjazdu nie pod koniec lub w połowie miesiąca pachnie natychmiastowym rozwiązaniem i zostanie zauważony przez przyszłych pracodawców.

Więc ty lub Twój przyjaciel prawnik może zamiast tego nalegać. Przedstaw fakty, że możesz z tym walczyć i prawdopodobnie zwyciężysz, ale ze względu na koszty i wysiłek z tym związany jesteś gotów odpuścić, pod warunkiem, że uda się znaleźć kompromis obejmujący (na papierze) przyjazne rozwiązanie umowy i pozytywną recenzję.

„Założenie A: Twój szef nie może udowodnić, że nie byłeś chory”.Po pierwsze, błędnie stosujesz ideę „niewinnego, dopóki nie udowodniono ci winy”.Sprawy cywilne działają na zasadzie równowagi prawdopodobieństwa i nawet bez dowodów z którejkolwiek ze stron, a nawet jeśli OP jest w stanie wyjaśnić swoją historię, trybunał nadal prawdopodobnie stanie po stronie pracodawcy.Bardziej prawdopodobne jest, że ponieważ OP był na tyle głupi, że opublikował to pod tym, co wydawało się być ich prawdziwym nazwiskiem (nawet jeśli zostało teraz zmienione) z wystarczającą ilością danych identyfikacyjnych i uczestniczył w wydarzeniu w innym miejscu, o którym wiedział ich szef, znalezienie dowodunie będzie trudne.
Nie mylę ich, właściwie trochę później wspominam o sprawie cywilnej.Może „udowodnienie” jest zbyt mocne, ale jeśli OP nie popełnił poważnego błędu, szef nie ma nic w swoich rękach poza założeniem, co zrobił OP.I wątpię, żeby był w stanie, powiedzmy, wezwać nagrania z monitoringu z wystawy.
W biznesie nie ma moralności.Nie możesz jeść moralnego wzniosłości
#9
  0
Separatrix
2019-12-11 16:17:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wbrew temu, co mówiło wiele odpowiedzi i Twoimi własnymi podejrzeniami, prawdopodobnie nie zostałeś zwolniony. Prawdopodobnie Twoja umowa została rozwiązana za obopólną zgodą.

W powiadomieniu zażądałeś rozwiązania umowy i, jak powiedziałeś,

Oświadczyłem, że jestem zadowolony z pracy mój 2-tygodniowy okres wypowiedzenia

Twój pracodawca stwierdził, że nie będzie to konieczne i możesz teraz iść. Może się zdarzyć, że sformułowanie w liście wypowiedzenia było luźne i pozostawiało cię otwartą na to, w przeciwieństwie do podania dwóch tygodni wypowiedzenia i ostatecznej daty pracy.

2 tygodnie to niezwykły okres wypowiedzenia w Wielkiej Brytanii więc zgaduję, że nie miałeś normalnego kontraktu, czy nadal byłeś na okresie próbnym? Tak czy inaczej, istnieje wyraźny spadek zaufania między tobą a twoim pracodawcą i jako taki twój wniosek o wypowiedzenie został zaakceptowany.

#10
-1
gnasher729
2019-12-15 21:48:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Wielkiej Brytanii nie możesz zostać zwolniony za wypowiedzenie. Wypowiedzenie nie jest powodem do zwolnienia. Ale jeśli dasz więcej wypowiedzeń, niż jest to wymagane przez prawo, Twoja firma może się odwrócić i przekazać Ci tylko prawnie wymagane powiadomienie. Nadal potrzebowaliby do tego powodu.

Jednakże, jeśli Twoja firma miała dobry powód, aby zwolnić Cię na miejscu lub tworzysz taki powód w okresie wypowiedzenia, to fakt, że dałeś wypowiedzenie, nie chroni Cię.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...