Pytanie:
Kiedy powiadomię potencjalnego pracodawcę o moim pseudonimie?
animuson
2012-04-11 08:54:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli mam pseudonim, którego zawsze używam i wszyscy znają mnie jako / dzwonią, kiedy mam przekazać te informacje potencjalnemu pracodawcy? W większości aplikacji nie ma miejsca, w którym można by wpisać pseudonim lub alternatywną nazwę, i wydawałoby się niezręczne, aby po prostu przypadkowo wyrzucić z siebie „Idę…”, kiedy ich pierwszy raz spotkasz. Kiedy więc jest najlepszy czas i jak mam się zabrać do ujawnienia tych informacji? Czy powiem im o tym podczas mojej pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej, kiedy po raz pierwszy użyją mojego nazwiska lub kiedy zaoferują mi pracę?

Brzmi jak niezręczna sytuacja, bez względu na wszystko, chyba że cię zapytają. Co zwykle robiłeś?
Cztery odpowiedzi:
#1
+38
Kate Gregory
2012-04-11 21:16:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli Twój "pseudonim" jest tym, co KAŻDY, nawet nieznajomy, dzwoni do ciebie (na przykład na moim akcie urodzenia jest napisane Katherine, ale ja idę przez Kate), po prostu rób wszystkie swoje kontakty z firmą, używając tej nazwy (wypełnij formularz zgłoszeniowy jeśli istnieje, podpisz list motywacyjny itd.) Następnie, w razie potrzeby, podaj swoje drugie imię i nazwisko - na przykład, że uzyskano dyplom uniwersytecki pod bardziej formalną nazwą. Czasami muszę poprosić klienta, który kupuje bilet lotniczy, aby kupił go dla Katherine Gregory, aby bilet był zgodny z paszportem.

Jeśli Twoim „pseudonimem” nazywają Cię znajomi i nie oczekujesz, że będą go używać nieznajomi, nawet ci, którzy pracują w tej samej firmie, poczekaj, aż zostaniesz zatrudniony i zaproś innych zadzwoń do ciebie, jeśli chcesz. Jeśli chcesz, aby wszyscy twoi współpracownicy go używali, poczekaj, aż pierwsza osoba cię przywita lub przedstawi komuś innemu i powie: „Idę przez animusona”, a wtedy ta osoba przedstawi cię wszystkim w ten sposób. Jeśli podczas rozmowy kwalifikacyjnej wygodniej jest być nazywanym pseudonimem, ale z jakiegoś powodu zgłosiłeś się jako LongName, kiedy nadejdzie Twoja kolej, osoba powie "dzień dobry, jesteś LongName?" a powiesz „tak, chociaż osobiście wolę jechać animusonem”, a oni zrobią notatkę w swoich notatkach i gotowe.

Kocham to. Ponadto - jeśli z jakiegoś powodu wolisz formalną wersję swojego imienia i nazwiska przy pierwszym kontakcie, nie ma absolutnie nic złego w powiedzeniu „zadzwoń do mnie X” podczas tego pierwszego powitania w wywiadzie lub na ekranie telefonu, pod warunkiem, że nie masz problemu z tym poziomem znajomości podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
+1 Zgadzam się - zacząłem to robić z pseudonimem, na początku swojej kariery, kiedy miałem dość wiadomości pozostawionych na mojej sekretarce (młodzi mogą znaleźć to urządzenie na Wikipedii) z moim długim imieniem. To było nudne wyjaśnianie im, że poszedłem pod innym imieniem. Teraz tylko mój numer paszportu / banku / kierowcy ma to imię.
#2
+10
Jacob G
2012-04-11 08:59:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To naprawdę zależy od tego, czy nadarzy się okazja. Mam imię, które jest powszechnie określane jako „nick” (Jacob -> Jake). Wielu ankieterów zapyta mnie, czy wolę jedno, czy drugie, w którym momencie mogę przedstawić moje preferencje. Jeśli taka okazja się nie nadarzy, informowałbym o tym HR po przyjęciu oferty, a następnie pierwszego dnia do mojego nowego szefa (ze wzmocnieniem, gdybym był przedstawiany, jeśli to konieczne).

#3
+7
Mark Booth
2012-04-11 15:50:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To po prostu kwestia profesjonalizmu. Jeśli twój pseudonim jest akceptowalny w kulturze firmy, nie powinno być powodu, aby nie przedstawiać się tym pseudonimem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeśli jednak twoje pseudonim jest bardziej osobisty niż skurcz lub zwykłe zastępowanie (Dave zamiast Davida, Bob dla Roberta), możesz chcieć poczekać, aż będziesz mieć pracę, zanim pójdziesz i powiedzieć ludziom, żeby zadzwonili do ciebie w inny sposób.

Zasadniczo spodziewałbym się, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej zadzwonić do kogoś z nazwiska podanego w CV (CV), ale z przyjemnością przyjmuję, że ludzie wolą używać innego nazwiska w oficjalnej korespondencji lub umowie niż w kontaktach osobistych.

#4
+3
mhoran_psprep
2012-04-11 15:27:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Masz kilka możliwości. Niektórzy umieścili swój pseudonim w CV, inni (od Michaela do Mike'a) wspominają o tym w wywiadzie. Możesz także poczekać, aż skompletujesz ich podpis e-mailowy.

Mylące są te, które mogą utrudniać znalezienie pracownika w systemie poczty elektronicznej. Możesz poinformować swoją firmę, zanim dział IT będzie miał szansę skonfigurować system poczty elektronicznej.

Zgadzam się z ostatnim punktem. Dlatego robię to od razu na początku.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...