Pytanie:
Jak zarządzać „over Workerem”?
Eric
2017-11-20 22:07:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam bezpośredniego podwładnego, który jest chronicznie zestresowany i zawsze wydaje się zdenerwowany. Starałem się jak najbardziej zmniejszyć jego ciężar. Gorąco zachęcam do odpoczynku, w tym do wczesnego kończenia się lub spóźniania się. To stanowisko jest płatne.

Ale bez względu na to, czego się staram, zawsze wydaje mi się, że personalizuje obowiązki zespołu. To, co nasz zespół mógłby zrobić, nie ma końca, więc powinniśmy się starać ~ 40 godzin tygodniowo, a to, czego nie możemy zrobić, jest w porządku.

Zasadniczo jestem szukanie recepty, jak najlepiej radzić sobie z przepracowanym pracownikiem. Jak mogę określić cele i oczekiwania, które zachęcają do zrównoważonego życia? Jaki rodzaj regularnego coachingu mogę robić?

Jeśli chodzi o to pytanie, chodzi o nadgodziny i ostatecznie o koszty. Pytanie brzmi nawet:

Gdybyśmy mogli im zapłacić za nadgodziny, byłoby wspaniale.

Jestem w zupełnie innym świecie gdzie nie chcę, aby mój pracownik najemny pracował w godzinach wypalenia. Pieniądze nie są problemem, a nadgodziny nie dotyczą zwolnionych stanowisk (w mojej jurysdykcji).

Czasami ludzie po prostu ... lubią przepracowanie ... Wątpię, żeby można było wiele powiedzieć, żeby ich odwieść.Co najwyżej możesz w pewnym momencie wymusić obowiązkowe PTO, ponieważ niektórzy ludzie mają tendencję do pomijania wakacji.To lub inne czynności niezwiązane z pracą ze swoimi pracownikami, takie jak turniej ping-ponga, wspólne wyjście na lunch itp.
To pytanie jest obecnie zbyt szerokie, aby się nim zająć.Możemy pomóc Ci rozwiązać konkretne problemy, które wynikają z przepracowania, ale nie możemy powiedzieć Ci, jak zarządzać nimi w bardziej ogólny sposób, który będzie czymś więcej niż zgadywaniem, z jakimi problemami masz do czynienia.
Jeśli wypróbowałeś już wszystko inne, polityka firmy może zakazać pracy w nadgodzinach lub zmusić pracowników do urlopu i możesz to wyegzekwować, zakładając, że uważasz to za wystarczająco poważny problem i możesz to zrobić.Chociaż nie czytam tutaj konkretnego problemu poza „nie jest tak wyluzowany jak ja”.Czy jego występ cierpi?Czy problem wydaje się nasilać?
@JoeStrazzere tak, po prostu stwierdza coś na melodię „patrz, te rzeczy muszą być zrobione”, a ja mówię „nie, nie robią, pozwól im odejść”.
@Dukeling tworzy miejsce pracy, w którym inni myślą, że „umieranie dla firmy” jest w porządku i bardziej osobiście czuję się jak szef tej osoby. Nie chcę, aby zachowywali równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.Nawet samolubnie nie jest to dobre dla naszego zespołu, ale bardziej osobiście chcę, aby ta osoba była szczęśliwsza.
Możliwy duplikat [Jak mogę zniechęcić pracowników do pracy w dobrowolnych nadgodzinach?] (Https://workplace.stackexchange.com/questions/28268/how-can-i-discourage-employees-from-working-voluntary-overtime)
Gorąco polecam przejrzenie następujących postów AaM na ten temat: [1] (http://www.askamanager.org/2015/04/my-employee-keeps-working-long-hours-even-hod-ive-asked-him-to-stop.html), [2] (http://www.askamanager.org/2014/04/my-coworkers-stress-is-stressing-me-out.html), [3] (http: //www.askamanager.org/2015/05/my-employee-takes-over-other-peoples-work-and-gets-emotional-when-i-ask-her-to-stop.html)
Czy to jest w dziedzinie oprogramowania, OP?Czy dana osoba jest bardzo, bardzo stara?Ludzie tutaj nie będą wystarczająco dorośli, by pamiętać, ale we wczesnych dniach tworzenia oprogramowania programiści „pracowali przez długie godziny”.To już starożytna historia, obecny trend jest taki, że jesteś wartościowym programistą tylko wtedy, gdy pracujesz bardzo krótko.Może osoba po prostu „utknęła w przeszłości”?
Zbyt długi stres może doprowadzić do [wypalenia] (https://en.wikipedia.org/wiki/Occupational_burnout);jest to zaskakująco powszechne, na pewno nie sprawi, że pracownik poczuje się lepiej niż teraz, łatwiej jest temu zapobiec niż wyzdrowieć, a jako pracodawca jesteś odpowiedzialny za to, by nie powodować chorób zawodowych u swoich pracowników.Upewnię się, że ten pracownik jest tego świadomy i że w konsekwencji masz prawo obserwować jego poziom stresu i coś z tym zrobić.
Po przeczytaniu wszystkich szczegółów i odpowiedzi wydaje się, że czegoś brakuje.Co reszta zespołu myśli o przepracowanym pracowniku?Uwielbienie bohaterstwa jest pewnym znakiem słabej kontroli nad projektem.
Pięć odpowiedzi:
#1
+150
motosubatsu
2017-11-20 22:43:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy to od dlaczego tego pracownika odczuwa potrzebę przepracowania. Spotkałem kilka „typów” i, jeśli mam być szczery, sam byłem przynajmniej jednym z nich, czy możesz spróbować ustalić, jaka jest ich motywacja na podstawie ich ogólnego zachowania lub postawy - w przypadku niepowodzenia zapytaj ich, dlaczego potrzeba ciężkiej pracy i odejścia od tego.

Męczennik

Niektórzy ludzie (jakkolwiek szalenie to brzmi) tak naprawdę pragną obraz i uwaga związana z byciem tym, który zawsze pracuje. Mogą nawet głośno narzekać na swoje obciążenie pracą, ale zwykle podają fałszywe powody, dla których absolutnie muszą zrobić wszystko, co robią. Tym typom trudno „pomóc”, ponieważ w rzeczywistości jest to sprzeczne z tym, co próbują osiągnąć.

Niezabezpieczeni

Ten typ tak bardzo się martwi bezpieczeństwo pracy lub rozwój kariery, że czują potrzebę udowodnienia, jak ciężko pracują i jak niezastąpieni są stale . Byłem temu winny więcej niż jeden raz, a najlepszym sposobem, aby im pomóc, jest nieformalna rozmowa z nimi. 1-1 na ten temat. Musisz zapewnić ich, że ich wkład jest odnotowany i że są wartościowymi członkami zespołu - i że obie te rzeczy będą nadal aktualne, nawet jeśli nie pracują na śmierć przez całą dobę. Spróbuj wskazać im bardzo realne niebezpieczeństwo wypalenia i że ich długoterminowe wyniki ucierpią, jeśli nie przyjmą bardziej wyważonego podejścia. Wyrażenie „to maraton, a nie sprint” to takie, którego użyłem do wielkiego sukcesu w przeszłości (i to też mi pomogło).

Nadmierna odpowiedzialność

Naprawdę martwią się, że jeśli nie zrobią wszystkiego, że nic nie zostanie zrobione, to nie dlatego, że źle myślą o swoich współpracownikach lub ich kompetencjach, po prostu patrzą na niekończące się obciążenie pracą i myślą, że jeśli nie pracować do tak szalonych poziomów, że stanie się to przytłaczające i biznes upadnie czy coś w tym stylu. Ponownie, czat 1-1 jest dobrym podejściem i obierasz taktykę, że świat naprawdę będzie się kręcił i że praca, której nie zostanie wykonana dzisiaj, zostanie wykonana jutro i nic złego się nie stanie. Ja też byłem tym facetem - nie pomogło to, że w moim przypadku naprawdę byłem jedyną osobą w firmie, która mogła wykonać daną pracę, ale mimo to mrugało, by uwierzyć, że ważniejsze jest, że tak jest. W tym przypadku skończyło się na tym, że mój szef (który był dyrektorem operacyjnym) w zasadzie zmuszał mnie do zrobienia dwóch tygodni przerwy, nalegając, żebym wyłączył telefon służbowy (przekonałem ją, że obiecała zadzwonić do mnie na telefon komórkowy, jeśli uderzy wentylatorem) i praktycznie zakazuje mi wstępu do budynku na ten czas.

The Thriver

Niektórzy ludzie naprawdę rozkwitają ze stresu i presji bycia w pełni- załadowany. Chociaż nie mogę powiedzieć, że całkowicie to rozumiem, jeśli w ten sposób, być może będziesz musiał pozwolić im takimi być i podjąć kroki w celu ochrony ich zdrowia tam, gdzie możesz.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (http://chat.stackexchange.com/rooms/69175/discussion-on-answer-by-motosubatsu-how-to-manage-an-over-worker).
#2
+44
user13655
2017-11-21 14:44:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby dodać do odpowiedzi motosubatsu (którego główne założenie - zależy od „ dlaczego ” - zgadzam się) - może to być również kilka innych sytuacji:

uciekinier

Rzeczywiście, jak o tym mowa w pytaniu, są oni podkreśleni. Ale to nie praca ich stresuje - to prawdziwe życie. Wykorzystują pracę jako ucieczkę i / lub jako zawór odprężający. Może to być nierozwiązany problem w ich codziennym życiu lub może to być smutek, który próbują zagłuszyć.

Nie ma tu dobrego rozwiązania do zaoferowania, chociaż - jeśli masz dobre relacje z osobiście, poza rolą kierowniczą - możesz zapytać, czy tak jest, i zasugerować porady lub inne usługi oferowane przez Twoją firmę. Nie ma gwarancji, że zostanie to dobrze odebrane, ponieważ tacy ludzie często zaprzeczają tej sytuacji.

Osoba „moja praca jest przyjemna” .

Niektórzy ludzie po prostu lubią robić to, co robią na życie. Jest to dość powszechne wśród programistów; którzy programują w wolnym czasie jako hobby.

Jeśli praca (zwłaszcza kodowanie), którą wykonują w pracy, jest czymś, co sprawia im przyjemność, jako wyzwanie / rzemiosło, mogą być wewnętrznie zmotywowani do dodatkowej pracy , tylko dla czystej radości. Wcześniej ciągnąłem całonocne i szczerze mówiąc, tylko częścią powodu były terminy i popisywanie się. Po części było to, naprawdę, naprawdę nie chciałem przestać pracować nad problemem, który drwił ze mnie i dokuczał mi.

Naprawdę nie ma tutaj dobrego rozwiązania, poza zabiciem ich popędu, nadając im nudę & ^ & ^ do zrobienia. Nie jest to dobre podejście menedżerskie, jeśli o mnie chodzi. Taka osoba jest również idealnym kandydatem do pracy zdalnej / elastycznej - ma już wewnętrzną motywację.

Presja kulturowa

Zwykle jest to połączone z niektórymi sytuacjami w odpowiedzi motosubatsu lub mojej własnej; ale jest wzmocnione faktem, że osobę ukształtowała kultura wyjątkowo ciężkiej pracy. Być może dorastali w Japonii (która ma podobną kulturę). Być może po prostu nadmiernie sumienni rodzice wychowywali je w ten sposób. Być może wszyscy ich przyjaciele robią to przepracowując, ponieważ są w start-upach lub firmach finansowych, które jednocześnie do tego zachęcają, słusznie lub nie; i przejmują te pomysły od swoich życiowych rówieśników.

Podejście tutaj polega na wyjaśnieniu, że kultura Twojej firmy różni się, nawet jeśli nie jest to to, do czego dana osoba jest przyzwyczajona.

Z tego, co słyszałem, Japonia nie jest znana jako wyjątkowo pracowita, znana jest z niezwykle silnej kultury, tradycji i szacunku.Jedną z nich jest to, że muszą być w pracy przed szefem i wychodzić po niej, jednak nie oznacza to, że mają pracę do wykonania, chodzi tylko o szanowanie szefa poprzez bycie tam, kiedy on jest.
Tak, przypominam sobie poprzedniego kolegę, który był niezadowolony z życia rodzinnego i wolał spędzać dodatkowe godziny w pracy, po prostu nie spędzając ich w domu i mając do tego społecznie akceptowaną wymówkę.
#3
+16
Rose Hartman
2017-11-21 21:47:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że odpowiedzi motosubatsu i DVK są na dobrej drodze (wskazując, co jest w tej osobie, co prowadzi ją do przepracowania pomimo twoich wysiłków, aby ją przekonać Spokojnie). Jest jeszcze jeden „typ osobowości” pracy, o którym wspomniałem:

Perfekcjonista (znany również jako osoba kończąca listę rzeczy do zrobienia)

Niektórzy ludzie nie lubię zostawiać rzeczy na pół załatwione. Dużo satysfakcji sprawia im sporządzanie listy rzeczy do zrobienia, a następnie przeglądanie i wykreślanie każdej pozycji przed zatrzymaniem się na cały dzień. W wielu kontekstach jest to świetna jakość. Ale kiedy pracujesz w środowisku, w którym, jak mówi OP: „Nie ma końca temu, co nasz zespół mógłby zrobić”, może to prowadzić do ciągłego poczucia stresu i porażki oraz przepracowania, aby spróbować „nadrobić zaległości”, gdy nie jest to naprawdę możliwe.

Jeśli Twój raport jest tego rodzaju pracownikiem, najlepszym podejściem jest zachęcenie go / jej do stworzenia realistycznych, konkretnych celów, które są osiągalne (lub stworzenie ich dla niego / niej) i prawdziwego świętowania, kiedy każdy z nich zostanie osiągnięty . Chodzi o to, aby przenieść uwagę z prawdziwego, choć nieosiągalnego celu (np. „Stworzyć doskonałe oprogramowanie, które robi wszystko dla wszystkich i nigdy się nie psuje”) na cele, które można naprawdę osiągnąć (np. „Rozwiąż problem nr 11”, „zdobądź 5) nowi klienci w tym tygodniu ”,„ zaktualizuj dokumentację dla X ”).

Ważne: aby to zadziałało, naprawdę musisz traktować przyrostowe cele tak, jakby były ważne (i to prawda, że ​​tak się dzieje! W końcu tak właśnie się dzieje). Twój raport powinien trafić do domu na dzień, w którym kończy on / ona cele dnia, i nie powinien mieć uczucia, że ​​„prawdziwa” praca wciąż czeka. Aby to zrobić, bądź uważny podczas ustalania celów przyrostowych (nie wymyślaj tylko losowych punktów odniesienia) i traktuj realizację celów przyrostowych z uznaniem, na jakie zasługuje. Nie skupiaj się od razu na kolejnym celu, poświęć chwilę, aby docenić to, co zostało zrobione. Twój raport nauczy się robić podobnie i miejmy nadzieję, że zmniejszy obsesyjne przepracowanie w dół.

Wiem, że jest to (obecnie) najniżej sklasyfikowana odpowiedź, ale rezonuje ze mną, ponieważ bardzo podoba mi się pomysł jasnego przedstawiania moich oczekiwań * i * upewniania się, że traktuję je tak, jak ważne, nie pozwalając na cały inny hałas i ciągle się rozwija-pracuj tym, co jest naprawdę rozpoznawane.
+1 Określenie najważniejszych oczekiwań na dany dzień to naprawdę coś, co powinno pomóc raportowi lepiej działać.To proste, ale niesamowite rozwiązanie!
#4
+12
Daniel
2017-11-21 16:24:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Musisz przekazać wiadomość, że przepracowanie jest nieprofesjonalne. Wypróbowałeś już łagodne podejście i to nie zadziałało.

To, co możesz teraz zrobić, to przejąć bezpośrednio odpowiedzialność, z którą Twój przełożony nie jest w stanie sobie poradzić - zarządzanie czasem. Po prostu zrób to dla niego przez chwilę, aby pokazać mu, jak chcesz to zrobić.

Poproś go, aby każdego ranka informował Cię, co planuje osiągnąć w ciągu dnia. Jeśli uważasz, że to za dużo przez ~ 8 godzin, poproś go o poprawienie. Następnie niech wieczorem, 10 minut przed końcem normalnych godzin pracy, poinformuje go o swoich osiągnięciach. Podziękuj mu i odeślij do domu.

Powiedz mu, że nie możesz tolerować niezatwierdzonych nadgodzin, a on musi przyjść do Ciebie i podać dobre powody, kiedy chce zostać dłużej.

Wydaje się, że to zdecydowanie najlepsza odpowiedź.Jak powiedziałem w komentarzu, * jak w przypadku każdego problemu związanego z członkiem zespołu.Wyjaśnij problem grzecznie, jasno i zdecydowanie osobie i daj jej cztery tygodnie lub pozwól jej odejść.
Czy chodziło Ci o „nie możesz tolerować niezatwierdzonych * niezapłaconych * nadgodzin”?
@miroxlav: Nie ma znaczenia, czy zapłacono, czy nie.Pracownik nie ma * prawa * do wykonywania nadgodzin według własnego uznania.Jeśli ich menedżer po prostu mu tego zabroni, ponieważ uważa, że jest to niezdrowe, może to zrobić.(I powinien, w niektórych jurysdykcjach, ty także do pewnego stopnia jesteś odpowiedzialny za dobre samopoczucie swoich podwładnych)
+1 Pracowałem w miejscu, w którym nadgodziny (1h i więcej) wymagały trochę papierkowej roboty i potwierdzenia przełożonego działu.
Moim zdaniem wydaje się to bardzo ciężkie.Nie pokazuje, że pracownik w ogóle nie potrafi właściwie zarządzać swoim czasem.Nie oznacza to, że pracuje tak ciężko, aby sprostać postawionym mu zadaniom, oznacza to, że celowo pracuje dłużej, aby wykonać więcej pracy.Należy to chwalić, a nie karać!Zdecydowanie popieram opisane powyżej podejścia do zapobiegania wypaleniu.
@James Hughes: Proponuję ponownie przeczytać pytanie.Nie chodzi o to, czy nadgodziny są dobre, czy złe, ale o to, jak powstrzymać kogoś przed niechcianymi nadgodzinami!Próbowałem tylko zająć się tym celem tutaj.Chętnie omówię z Państwem możliwość wykonywania stałych i masowych dobrowolnych i bezpłatnych nadgodzin na odpowiednim forum.
Wydaje mi się, że bardziej niż cokolwiek innego wydaje mi się, że chodzi o zapobieganie wypaleniu się pracownika.
@JamesHughes, ponieważ nie będzie przebywał w biurze w godzinach nadliczbowych, środek ten skutecznie zapobiegnie wypaleniu się z powodu pracy w nadgodzinach.Jeśli po wdrożeniu tego nadal kończy się wypaleniem w zaplanowanych godzinach pracy, może nie być odpowiednią osobą do tej pracy.
#5
+3
A.S
2017-11-21 03:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami rzeczy, które wyglądają na problemy do rozwiązania, mogą nie być problemami. Czy istnieje sposób, aby zamienić to w siłę? Wycisnąć więcej z pracownika, jednocześnie nagradzając go za dodatkowy wysiłek? Bez względu na psychologiczne podstawy, tak właśnie działają niektórzy ludzie i próba zmiany tego może być żmudną walką.

Zastanów się, jak możesz wykorzystać tę cechę z korzyścią dla swojego zespołu i szerszej organizacji. Jeśli nie ma końca temu, co zespół mógłby zrobić, nie powinieneś mieć problemu z rzuceniem większej liczby zadań i odpowiedzialności na jednostkę.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że takie osoby wiedzą, że pracują ciężej niż inne i pomimo braku jawnych wskazówek, mogą potajemnie czuć się niedoceniani (tj. płatne / promowane). Jeśli nie zostanie im zapewniona droga do awansu w organizacji, osoby takie prędzej czy później osiągną próg cierpliwości i zaczną szukać poza zespołem / działem / firmą możliwości, w przypadku których istnieje większe prawdopodobieństwo, że osiągną przewagę wcześniej.

Jeśli możesz zapewnić (z pewną pewnością) ścieżkę rozwoju dla takiej osoby, nagradzając ją nie tylko większą ilością pracy, ale także wyższą płacą i wyższymi obowiązkami, prawdopodobnie nie zobaczą powodu odejść i zamiast tego nadal będzie grał na wysokim poziomie, co teoretycznie powinno również nadać zespołowi (i Tobie) dobry wygląd. Powodzenia!

Aby było jasne, twoją odpowiedzią na chronicznie zestresowanego pracownika jest dać mu więcej pracy?:)
Naprawdę nie podoba mi się ta odpowiedź, nie tylko ryzykujesz wypalenie tej konkretnej osoby, ale także wysyłasz sygnał do całego zespołu, że oczekujesz, że ludzie będą pracować znacznie więcej (por. Te firmy z "nieograniczonymi wakacjami", w których pracownicy niena wakacje), wtedy każdy, kto nie ma ochoty mieszkać w biurze, będzie szukał nowej pracy.
@Pod Rzeczywiście.Z opisu OP wygląda na to, że zachęcanie do mniejszej pracy może nie działać w przypadku tej osoby, która * wybiera * pracę więcej, a nie mniej, dla siebie.W takiej sytuacji, gdy obciążenie pracą nie jest już duże, ale nadal występuje przepracowanie, radzę stworzyć strukturę motywacyjną, która nagradza już przejawiane zachowanie, zamiast próbować wymuszać zmianę tego zachowania, aby pasowało do jakiejś z góry określonej formy,który z opisu ma małe prawdopodobieństwo zadziałania.Możesz napisać własną odpowiedź, ale uważam, że moje stanowisko ma szansę.
@polku Istnieje różnica między polityką obowiązującą w całej firmie lub w całym zespole a pozwoleniem określonemu pracownikowi na kontynuowanie stylu pracy, który jest dla niego naturalny i najlepiej sprawdza się dla niego, niezależnie od powodu.Możesz albo stworzyć zespół, który pasuje do wszystkich w tym samym stylu pracy, albo zespół, który dostosuje się do różnych stylów pracy.
Żadna firma nie ma oficjalnej polityki „oczekujemy nieracjonalnych godzin pracy”, ale ona istnieje.Jeśli pozwalasz komuś na nadgodziny i wynagradzasz to celowo lub nie, tworzysz taką kulturę.I poważnie wątpię, czy zespół może właściwie funkcjonować, gdy jeden z jego członków pracuje dużo więcej niż pozostali.Realistycznie stanie się to, że reszta zespołu poczuje się zobowiązana do większej pracy i będzie miała za to urazę do przepracowanego pracownika.
@polku Zakładasz, że kiedy ktoś pracuje dużo więcej lub ciężej niż inni, przeszkadza to reszcie.Niekoniecznie.Fakt, że regularny tydzień pracy jest normą w tym zespole, sugeruje, że to konkretne miejsce pracy może być miejscem, w którym większość osób czuje się komfortowo przy umiarkowanym obciążeniu.Wątpię, czy pojedynczy wybredny lider z konieczności zachwieje równowagę ze status quo, z którym reszta nie ma problemu.Zamiast tego radziłbym sobie z ryzykiem odwrotności: jeśli wysiłki kompulsywnego wybrednego nie zostaną docenione i nagrodzone, w końcu wypali się i odejdzie (chyba że jest to w porządku).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...