Pytanie:
Jaka jest najlepsza metoda komunikacji w przypadku witryn na wielu kontynentach?
tehnyit
2012-04-11 14:14:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam projekt, w którym członkowie zespołu, z którymi mam do czynienia, znajdują się na innych kontynentach niż ja. Wiąże się to z takimi kwestiami, jak różnice stref czasowych, wrażliwość kulturowa i kwestie językowe.

Jakie środki komunikacji poza pocztą elektroniczną byłyby odpowiednie do dostarczania informacji, takich jak raporty o stanie i cotygodniowe spotkania?

Dwa odpowiedzi:
#1
+11
Dipan Mehta
2012-04-11 15:20:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tam, w Indiach, najważniejsi klienci znajdują się po drugiej stronie świata - a mianowicie w USA. Jest to więc skrajny przykład międzykontynentalnych, gorszych różnic w strefach czasowych, krytycznego raportowania komunikacji projektu i zarządzania relacjami.

Oto kilka rzeczy, które przestrzega większość firm IT w Indiach.

  1. Co najmniej jeden facet z biura w Indiach zwykle przenosi się i jest dostępny na drugą stronę - więc praktycznie pracuje w innej strefie czasowej.

  2. Cała podstawowa komunikacja jest obsługiwana przez ten pojedynczy punkt wejścia, aby uniknąć wszelkich błędnych wymagań lub nieporozumień. Krytyczne staje się, aby cała komunikacja była rejestrowana i prawidłowo kierowana przez wszystkich zainteresowanych.

  3. Jeśli chodzi o kwestie językowe i kulturowe, jeśli pozwalają na to koszty projektu, rozmieszczają na miejscu jedną osobę lub mały zespół. Są odpowiedzialni za tę podstawową pracę i uzyskują prawdziwe zrozumienie i rozwiązywanie problemów, tak aby zespół na morzu podążał we właściwym kierunku.

  4. Rozmowy twarzą w twarz lub ustne (telefon / komunikatory), ale nadal zapewniają najbardziej wartościowe kanały, ale główni koordynatorzy zwykle zapisują swoje wnioski / zrozumienie i dokumentują za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie ma lepszego zamiennika formalnej komunikacji niż e-maile. I to jest zawsze niezbędne.

  5. Zwykle czas na drugim brzegu staje się terminami fragmentów. Każdego ranka - klienci z USA oczekują czegoś gotowego do przetestowania / użycia. I pod koniec dnia informują o problemach lub pracują na jutro. Im więcej rytmu i dyscypliny masz w śledzeniu projektów i komunikacji - tym lepiej.

+1 - świetna odpowiedź na współpracę z klientem znajdującym się daleko. Jednak moje pytanie dotyczyło bardziej zespołu, który jest wieloosobowy.
#2
+4
ChrisF
2012-04-11 14:26:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, że istnieje jedno „najlepsze” rozwiązanie tego problemu. To, co działa dla jednego zespołu, może nie działać dla twojego.

Wideokonferencje to duży plus. To naprawdę pomaga w budowaniu zespołu, jeśli widzisz innych członków zespołu. Nie musisz tego robić codziennie, ale prowadzenie zespołowej rozmowy wideo jako jednego z cotygodniowych spotkań przynajmniej raz w miesiącu pomoże.

Prowadzenie grupowej rozmowy telefonicznej podczas cotygodniowego spotkania jest prawdopodobnie koniecznością . Obecnie pracuję nad projektem, w którym nasz zespół partnerski znajduje się w USA. Nasze cotygodniowe spotkania odbywają się po południu czasu brytyjskiego i z samego rana czasu amerykańskiego. Musisz znaleźć czas, który będzie dla obu stron wygodny - lub przynajmniej niezbyt niewygodny dla wszystkich uczestników.

Jeśli chodzi o język - wybierz taki, który wszyscy znają i używaj go. Może się nawet okazać, że nie jest to pierwszy język nikogo na spotkaniu. Byłem kiedyś na międzynarodowym spotkaniu, na którym oficjalnym językiem był angielski, ale Hiszpan i Niemiec przeprowadzili dodatkową dyskusję po francusku, ponieważ był to język, w którym mogli się najlepiej zrozumieć.

Jeśli chodzi o wrażliwość kulturową - edukacja jest konieczna, podobnie jak środowisko, w którym wszyscy wiedzą, że jest w porządku, zarówno do poruszania problemu, jak i (o ile nie jest złośliwy), popełniania błędów bez obawy o zbyt dużą reakcję. Jeśli ktoś powie coś poza kolejnością, powiedz to od razu i przejdź dalej.

Jeśli zachęcisz członków zespołu do rozmowy przez Skype (lub inny komunikator) poza spotkaniami, ludzie poznają się nawzajem i powinno to stać się mniejszym problemem.

+1 - świetna sugestia na temat wideokonferencji. Myślę, że przy takich udogodnieniach jak Skype bariera jest bardzo niska.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...