Pytanie:
Jak mogę poprosić o kopię mojej umowy?
Rarity
2012-04-11 02:40:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie przypominam sobie, czy moja umowa zawierała umowę o zachowaniu poufności w odniesieniu do mojej pracy i wydaje mi się, że nie mam jej kopii w swoich rejestrach.

Jak mogę poprosić o kopię moja umowa z działem HR bez podejrzeń? Jaka jest standardowa procedura i czy jest ona poufna dla innych działów? Czy będzie źle wyglądać?

Nawet jeśli to niesprawiedliwe: * będą * podejrzliwi iz mojego doświadczenia wynika, że ​​nie mają powodu, aby ukrywać to przed przełożonym, itp. Stąpaj ostrożnie.
Czy jest to osobna umowa NDA, czy nie masz kopii umowy (która może obejmować umowę NDA)? Treść twojego pytania wydaje się sugerować to pierwsze, ale tytuł wydaje się sugerować drugie - myślę, że odpowiednie byłyby różne podejścia, w zależności od tego, który przypadek ma zastosowanie.
@MarkBannister nie było osobnej umowy o zachowaniu poufności, nie mogę znaleźć kopii mojego okresu obowiązywania umowy.
Trzy odpowiedzi:
#1
+23
jcmeloni
2012-04-11 02:52:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu zapytaj. Nie masz obowiązku mówić im, dlaczego potrzebujesz kolejnej kopii umowy, którą podpisałeś, a nawet jeśli osoba z działu HR jest „podejrzliwa”, dlaczego pytasz, masz odpowiedź: chcesz sprawdzić fakt, co podpisałeś Twoje imię dla - to dobra rzecz, zarówno dla Ciebie, jak i dla nich (chcesz się upewnić, że przestrzegasz ).

Jeśli chodzi o poufność, załóż, że wszystko, co ma związek z zatrudnieniem, jest poufne. Nawet jeśli tak nie jest, po prostu załóż, że tak jest, chyba że dział HR wyraźnie powie ci inaczej.

Jeśli pojawi się pytanie, dlaczego, po prostu powiedz, że chcesz zaktualizować swoje pliki. To naprawdę nie powinno być wielkim problemem i nie ma się czym martwić. Problem z podpisaniem wielu dokumentów pierwszego dnia (co jest bardzo częste) polega na tym, że jesteś zdenerwowany i możesz stracić kopie tego, co podpisałeś.
Tak, nic wielkiego. To oficjalne zapisy. Nie ma powodu, dla którego każdy nie powinien mieć dostępu do kopii w dowolnym momencie.
Często wynajmujący lub agenci wynajmujący chcą zobaczyć dowód zatrudnienia zawierający informacje o wynagrodzeniu. To może być przydatna wymówka ...
@AbbyT.Miller Jeśli nie zatrudniasz niedawno, wszelkie dokumenty podpisane, gdy zaczynałeś, prawdopodobnie będą poważnie nieaktualne. WRT Twoje wynagrodzenie.
Po prostu powiedz „Wyczerpałem stare papiery i przez przypadek mój kontrakt się zepsuł”
to jest stare, ale poprosiłem o kopię umowy NDA, którą podpisałem. Ktoś powiedział mi, że jest to poufne i nie powinien był mi tego dawać.
Ta odpowiedź wydaje się oczywistą wymówką.Dlaczego ktoś miałby chcieć sprawdzić umowę kilka miesięcy / lat później?Myślałem o opcjach na akcje i to może być dobrą wymówką.Myślę, że lepiej wygooglować treść umowy o pracę.Następnie zadaj niewinne pytanie dotyczące tej treści.
#2
+1
gnasher729
2016-02-17 15:11:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu zapytaj. Zrobiłeś rundę porządkowania wszystkich dokumentów w domu (co powinieneś zrobić raz na jakiś czas) i po prostu nie możesz znaleźć umowy o pracę z firmą. Aby wyglądało lepiej, powiedz im, że znalazłeś umowy z dwiema poprzednimi firmami, które są teraz dość bezużyteczne, ale nie ta z obecną firmą. Ponieważ jest to coś, co powinieneś mieć (nie ma potrzeby z żadnego konkretnego powodu, ale jest oczywiste, że powinieneś mieć kopię swojej umowy o pracę), czy mogą zrobić dla ciebie kopię?

#3
  0
haylem
2014-03-14 18:04:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hej HR,

Potrzebuję kopii mojej umowy na (wybierz opcje, które pasują): - do celów podatkowych, - na wynajem nieruchomości, - potwierdzenie zatrudnienia przez kogokolwiek, - własne rekordy.

Nie mam w tej chwili dostępu do moich. Czy byłbyś tak uprzejmy i mógłbyś przesłać mi kopię?

Wielkie dzięki.

Zrobiłbym to. Zmień sformułowanie tam, gdzie ma to zastosowanie.

Powiedziałbym, że samo stwierdzenie, że potrzebujesz go do przedstawienia „dowodu zatrudnienia” jakiejś organizacji, jest najmniej podejrzane i zazwyczaj dość szybko daje im znać, że tego potrzebujesz.

Nie musisz nawet wyjaśniać. „Czy mogę otrzymać kopię umowy do mnie?” To jak najbardziej ważne i kompletne żądanie. Może jakieś przeprosiny za niedogodności, ale to wszystko - nie ma powodu, aby ujawniać informacje lub (co gorsza), kusić się, by kłamać, dlaczego tego chcesz, jeśli nie chcesz podać im prawdziwego powodu.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...