Pytanie:
Jak rozdzielasz lub integrujesz swoją pracę i życie domowe podczas pracy zdalnej?
DKnight
2012-04-11 10:18:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno podjąłem pracę, w której mogę pracować zdalnie przez 1 dzień w tygodniu, a godziny pracy są dość elastyczne, o ile jesteś produktywny i masz czas.

Uważam, że jestem równie produktywny jeśli nie bardziej w domu, ale w niektóre dni robię więcej prac domowych i sprawuję więcej w ciągu dnia, a resztę czasu spędzam w nocy, gdy dzieci już śpią. Zastanawiam się, jak trwały jest ten rodzaj integracji pracy / domu w dłuższej perspektywie? Muszę nie tylko zarządzać skutecznością w pracy, ale także sprawiać wrażenie, że jestem skuteczna. Czy twarde oddzielenie pracy od domu jest wymagane do wykonywania dobrej pracy ORAZ sprawiania wrażenia, że ​​wykonujesz dobrą robotę?

Sześć odpowiedzi:
jcmeloni
2012-04-15 22:28:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja odpowiedź pochodzi z następującego doświadczenia: w ciągu ostatnich 15 lat miałem prace, w których pracowałem zdalnie w dowolnym miejscu od 1 dnia w tygodniu do pełnego etatu, dla szeregu firm, od tych, które miały biuro przestrzeń, w której ludzie pracowali na miejscu, dla tych, którzy mieli jednego tylko z nazwy (aby spotkać się z klientami i odebrać pocztę), dla dużych organizacji i małych. Obecnie pracuję dla firmy, która ma powierzchnię biurową, ludzie pracują w niej konsekwentnie, ale kilka osób - czy to regionalni sprzedawcy, czy programiści techniczni - mieszka tysiące mil stąd. Ci z nas, którzy mieszkają blisko, mają tendencję do pracy zdalnej kilka dni w tygodniu, ponieważ możemy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, mocno wierzę, że „jak wyglądam, jakbym dobrze sobie radził „lub„ jak wyglądam, że jestem skuteczny ”- co jest źródłem twojego pytania - jest całkowicie zależne od branży, indywidualnej pracy i co najważniejsze oczekiwań stawianych przez firmę, co pozwala telepracować . Rozumiem przez to, że jeśli firma oferuje możliwości pracy zdalnej, jej obowiązkiem jest zrozumienie, że istnieje powód, dla którego Twoje stanowisko jest do tego odpowiednie, i trzymanie Cię standardów, które są rozsądne ze względu na Twoją lokalizację (a nie trzymają Cię na nierozsądnych standardach).

Na przykład, jeśli firma zezwala na pracę zdalną, ale nie obsługuje połączeń konferencyjnych, rozmów przez Skype'a, Google Hangouts ani innych metod synchronicznych „obecności” na wymaganych spotkaniach, to nie powinno być dla ciebie czarną oznaką. I w takiej sytuacji mógłbym nie skorzystać z okazji do pracy zdalnej, ponieważ narażałbym się na porażkę, bez względu na to, jak świetny byłbym w swojej pracy. Podobnie, jeśli pracujesz zdalnie i Twoja firma wymaga „obecności” na spotkaniach, a Ty nie uczestniczysz (dla jakiejś wartości „uczestniczenia”), to powinno być dla Ciebie czarnym znakiem. Jest to ulica dwukierunkowa, ale obie strony muszą umieć czytać mapę.

Jeśli chodzi o samą pracę, jeśli Twoja firma ma dobre wewnętrzne praktyki dotyczące przejrzystości procesów i produktu - np. jeśli jesteś programistą i sprawdzasz swój kod i regularnie i dokładnie aktualizujesz swoje błędy / bilety / przypisania zadań, lub jeśli jesteś kierownikiem projektu, który konsekwentnie aktualizuje plany komunikacji i inne dokumenty itp. - wtedy jako pracownik zdalny kontynuuj korzystać z tych praktyk. Jeśli firma nie ma już sposobu, w jaki praca jest przejrzysta dla współpracowników (nawet jeśli jest ograniczona tylko do tych kolegów, którzy muszą wiedzieć), niezależnie od tego, gdzie siedzisz, to jako pracownik zdalny Twoja praca jest z konieczności trudniejsza i nie możesz nic na to poradzić poza próbą wdrożenia przejrzystych procesów (a następnie podążania za nimi) i ponownie rozważ, czy jest to sytuacja związana z pracą zdalną, w którą chcesz się znaleźć.

Mój oczekiwania jako menedżera są takie, że każdy powinien być obecny (dla pewnej wartości „obecnego”), kiedy i gdzie powinien być na spotkaniach - które i tak powinny być jak najbardziej ograniczone - i systemy, które mamy na miejscu, aby pokazywać postępy powinny być używane i powinny wykazywać postęp. Te oczekiwania są takie same, niezależnie od tego, gdzie dana osoba siedzi.

Oto punkt, w którym musisz dokonać wyboru: Czy zajmujesz stanowisko zdalne, czy pracujesz zdalnie n razy w tygodniu, kiedy wiesz, że firma nie jest tak naprawdę skonfigurowana odnieść sukces? To jest w zasadzie punkt, w którym decydujesz, czy dodatkowa praca , którą będziesz musiał wykonać, aby udowodnić , że wykonujesz dobra praca, jaką jesteś, jest lub nie jest czymś, co z natury zaburzyłoby twoją równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Załóżmy, że wszystkie te prawdziwe (i niestety powszechne) problemy można odłożyć na bok i wyobraź sobie, że pracujesz teraz zdalnie przez kilka dni w tygodniu dla firmy, która rozumie, co to oznacza, a Twoja produktywność nie jest kwestionowana . Kroki prowadzące do „oddzielenia []] lub zintegrowania [] życia zawodowego i domowego” są następujące:

 1. Przestań się martwić o udowodnienie swojej produktywności i po prostu bądź produktywny.
 2. Przede wszystkim pamiętaj, dlaczego chciałeś pracować zdalnie.

Odpowiedzią na numer 2 jest próba znalezienia najlepszego sposobu pogodzić pracę i życie, ponieważ odpowiedzi różne w zależności od powodu, dla którego to robisz.

Na przykład (i są to ogólne informacje, ale nadal pokazują ogólny punkt):

 • Jeśli pracujesz zdalnie głównie dlatego, że mieszkasz daleko od biura (lub dojazd do biura jest możliwy, ale nie do zniesienia), zrób wszystko, co możesz, aby naśladować strukturę biura w domu: miej osobny miejsce pracy, przestrzegaj stałych godzin, priorytetowo traktuj pracę w tych godzinach.
 • Jeśli pracujesz zdalnie, głównie z powodu domowych potrzeb - na przykład dzieci i ich harmonogramów, lub sytuacje związane ze zdrowiem lub osoby starsze opieka, w każdym przypadku - wtedy wszystkie powyższe są nadal aktualne: utrzymuj oddzielny obszar roboczy, przestrzegaj stałych godzin i nadaj priorytet pracy w tych godzinach. W takich przypadkach „spójny harmonogram” może oznaczać zupełnie inne godziny w różne dni, ale dopóki jest spójny z tygodnia na tydzień, wszyscy (łącznie z tobą) wiedzą, jak zintegrować się z harmonogramem. Staje się (lub powinien stać się) niczym innym niż jakiekolwiek inne stojące spotkanie - „Jim musi odbierać dzieciaki z piłki nożnej w każdą środę o czwartej” vs „Jim ma spotkanie w każdą środę o czwartej” nie różni się istotnie ; wciąż jest czas, aby ludzie planowali.

Jasność, przejrzystość i konsekwencja zarówno przez Ciebie, jak i Twojego pracodawcę, sprawia, że ​​praca zdalna jest sukcesem dla wszystkich - Ty możesz być produktywny, a firma może czerpać korzyści tę produktywność. Dla niektórych twardy podział między pracą a domem będzie konieczny, dla innych nie - koncentrowanie się tak bardzo na trudnej separacji może nie być najlepszym rozwiązaniem i zamiast tego pracować nad wygodna integracja .

Na marginesie „szalonych czasów”, odkryłem, że udostępnione kalendarze są dobrodziejstwem dla pracowników zdalnych. Kalendarz w Twoim czasie jest dostępny, jeśli Twoje godziny pracy różnią się z dnia na dzień, aby ludzie mogli łatwo zobaczyć, kiedy mogą oczekiwać, że będziesz pracować. Pamiętaj też, aby zaznaczyć w kalendarzu, kiedy masz spotkania lub inne „niedostępne” terminy związane z pracą, aby ludzie mogli zobaczyć, że Twój podstawowy harmonogram się nie zmienił, ale po prostu jesteś na spotkaniu lub cokolwiek innego.
Łał. Jestem nowym menedżerem na stanowisku, w którym grupa wokół mnie (powyżej i poniżej) ma większą elastyczność pracy zdalnej niż kiedykolwiek wcześniej. To NAPRAWDĘ żelowało rzeczy, nad którymi się zastanawiałem i pomogło wyjaśnić prawdziwą koncepcję, jak utrzymać wszystko na swoim miejscu, jednocześnie pomagając ludziom zrównoważyć pracę / życie. Dzięki!
S.Robins
2012-04-18 07:16:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje osobiste doświadczenia z ostatnich 9 miesięcy to praca zdalna 2 dni w tygodniu i podobne przemyślenia do Twojego pytania przychodziły mi w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Musisz zachować dystans między praca i życie domowe, a jeśli w pracy odczuwasz wysoki poziom stresu, nie chcesz, aby ten stres przenikał do Twojego domu. Moja najlepsza rada jest taka, aby zapoznać się z następującymi kwestiami:

 • Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważne jest posiadanie oddzielnego miejsca pracy, które można odizolować od reszty domu. Mały pokój jako gabinet / biuro z ergonomicznym miejscem do pracy, najlepiej z wygodną sofą. Musisz mieć pewność, że będziesz mógł pracować w spokoju, nawet jeśli musisz umieścić znak „Nie przeszkadzać” na drzwiach gabinetu. Zamknięcie drzwi pozwala na stworzenie linii demarkacyjnej między pracą a życiem domowym. Jeśli nie możesz zaaranżować pokoju, następną alternatywą jest dodanie jakiejś zasłony lub parawanu, którego możesz użyć do podobnego efektu. Jeśli chcesz wrócić do swojego miejsca pracy po obiedzie lub „czasie rodzinnym”, użyj ekranu / zasłony / drzwi, aby upewnić się, że miejsce pracy jest niewidoczne, gdy jesteś z rodziną.
 • Brak telewizora lub inne rozrywki w pobliżu miejsca pracy.
 • Wyznacz czas, w którym możesz pozwolić sobie na inne czynności niezwiązane z pracą, takie jak pranie lub załatwianie spraw, a następnie trzymaj się czasu pracy. Jasne, możesz być elastyczny, ale powinieneś także być w stanie zaplanować na początku dnia, jak będzie działał Twój dzienny harmonogram pracy zdalnej.
 • Pracuj w krótkich seriach po 15-30 minut, a następnie rób krótkie przerwy rozprostować nogi, oczyścić głowę, a jeśli masz sofę, o której wspomniałem wcześniej, możesz nawet od czasu do czasu wyciągnąć się na niej, aby naprawdę zrobić sobie przerwę, gdy jesteś między „zmianami”. Opracuj swój harmonogram dnia, uwzględniając te „zmiany”, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość czasu na wykonanie pracy w danym dniu.
  • W moim przypadku przeznaczam swój zwykle dzienny czas na podróże na przerwy i sprawy, które być może będę musiał załatwić w ciągu dnia.
 • Co najważniejsze, spróbuj nie martwić się o Twoją produktywność lub o to, jak postrzega Cię szef. Nie musisz odczuwać stresu w domu, a mimo to prawdopodobnie będziesz pracować intensywniej podczas pracy zdalnej. Dlatego zrelaksuj się i ciesz się nowością siedzenia w piżamie podczas pracy.

To wszystko jest oparte na moim własnym doświadczeniu i zadziałało dla mnie. Zauważyłem, że zacząłem pracować najbardziej produktywnie, kiedy stawiam sobie jasne cele i kiedy przestaję martwić się spostrzeżeniami i po prostu idę dalej i wykonuję swoją pracę. Co więcej, mogę zjeść długi lunch, przespać się, wstać wcześnie na jogging lub cokolwiek zechcę robić w ciągu dnia bez poczucia winy, że nie wykonałem swojej pracy, kiedy wiem, że moje „zmiany” będą bądź intensywny i skupiony. Osobiście codziennie pracowałbym zdalnie, gdybym mógł przekonać szefa, że ​​nie muszę fizycznie chodzić na spotkania.

Zgadzam się z tym, że posiadanie „miejsca pracy w domu” jest niezbędne i pozwala znacznie lepiej podzielić. Zobacz to małe biuro jako swoje ** prawdziwe ** biuro. Jeśli jesteś poza tym pokojem, jesteś poza godzinami pracy i nie wykonujesz żadnych osobistych czynności w tym pokoju. W ten sposób nadal codziennie chodzisz do pracy, ale dojazd do pracy jest znacznie krótszy. Dodaj licznik czasu, aby upewnić się, że nie pozwalasz sobie na nadmierne luzowanie się lub nadmierne przepracowanie: nie trzymam się go sztywno, ale używanie go do czasu, w przybliżeniu, ile godzin pracuję w tygodniu, pozwala mi być szczęśliwym, że nie jestem przypadkowe wykorzystanie telepracy.
weronika
2012-04-11 11:37:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Czy ciężka separacja pracy i domu jest niezbędna do wykonywania dobrej pracy?” - nie, z mojego doświadczenia. Zawsze bawiłem się bardzo luźno z harmonogramami, pracowałem z domu w weekendy i robiłem krótkie dni powszednie, aby zrekompensować itp. I myślę, że jeśli już, jestem średnio bardziej produktywny, ponieważ w końcu wykonuję pracę, gdy jestem w produktywny nastrój. (Czasami po prostu mam świetne rozwiązanie jakiegoś problemu o północy w sobotę i spędzam następne dwie godziny na kodowaniu w łóżku ... To powiedziawszy, nie mam dzieci, więc mój harmonogram jest ogólnie dużo bardziej elastyczny. Mam mnóstwo wolnego czasu, ale niekoniecznie w standardowych przedziałach czasowych.)

„Czy ciężka separacja pracy i domu jest wymagana, aby wyglądać na dobrą robotę?” - To trudne pytanie i zależy w dużej mierze od rodzaju wykonywanej pracy i kultury panującej w miejscu pracy. Jednak nie jestem pewien, jak to się odnosi do Twojej sprawy - tak czy inaczej, pracujesz zdalnie w piątek, więc Twoi współpracownicy / przełożeni nie widzą, czy wykonujesz swoją pracę w jednym bloku, czy mylisz ją z obowiązkami i nadrabiając to wieczorem. Więc kto właściwie powinien myśleć, że wyglądasz, jakbyś wykonywał dobrą robotę?

Owe Jessen
2012-04-15 22:03:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że odpowiedź zależy całkowicie od twojej osobowości - czy masz dużo samodyscypliny, czy nie. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie z czasem będziesz skracał dzień, robił dłuższe przerwy lub zwlekał z pracą, przesuwając pracę na weekend. Może to być do zaakceptowania przez firmę lub nie, pod warunkiem, że nie ma to wpływu na Twoich współpracowników.

stslavik
2012-04-18 02:11:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zastanawiam się, jak trwały jest ten rodzaj integracji pracy / domu na dłuższą metę?

Najtrudniejsze jest to, że nie wiemy, co robisz teraz . Sądząc po odgłosach rzeczy, wykorzystujesz elastyczne godziny, aby poradzić sobie z „Domem”, co na dłuższą metę jest wyjątkowo złą decyzją. Wydaje się teraz łatwe, aby powiedzieć: „Cóż, w tym czasie muszę prowadzić dzieciaki na treningi piłki nożnej i naprawdę powinienem umówić się na wizytę u dentysty na ten czas…” Zapytaj siebie szczerze: jak długo to się skończy ” Ech, zrobię to za Jerrym Springerem. ”?

Najczęstszym wątkiem, jaki znalazłem w przypadku pracowników rozpoczynających pracę w domu, jest to, że są całkowicie niezdolni do utrzymania koncentracji bez poważnych podział na pracę i rodzinę . Oznacza to, że aby efektywnie pracować w domu, Ty (i Twoja rodzina) musicie zgodzić się na:

 • Ustalony harmonogram godzin („Jestem w biurze od 8:00 do 12:00, 1 godzina na lunch i powrót do biura od 1 do 17 ")

 • Prywatny obszar przeznaczony wyłącznie do pracy („ Biuro domowe to moje biuro domowe podczas pracy godzin. Nie należy mi przeszkadzać. ”)

 • Bezpośrednia linia komunikacyjna z powrotem do biura („ Zadzwonię i zamelduję się z przełożonym o 4: 30 wieczorem przed rozpoczęciem dnia pracy. ”)

Im bardziej traktujesz pracę w domu tak, jak w biurze, tym bardziej skuteczna i zrównoważona staje się praca zdalna.

Czy twarde oddzielenie pracy od domu jest wymagane do wykonywania dobrej pracy ORAZ wygląda na to, że wykonujesz dobrą robotę?

Chodzi o utrzymywanie kontaktu. Jeśli pracujesz poza biurem tylko 1 dzień w tygodniu, może to być mniej ważne, ale upewnij się, że jest ślad papieru. Jeśli odwiedzasz klientów, zrób pretekst, aby zadzwonić do biura, aby się zameldować, być może twierdząc, że potrzebujesz trochę informacji z pliku, którego zapomniałeś pobrać. Jeśli pracujesz w domu, zgłoszenie się na koniec dnia do przełożonego może pomóc ci lepiej zrozumieć, jak postrzega twoją etykę pracy i pomóc ci ukształtować to postrzeganie. Pamiętaj, że pracujesz od 8:00 do 17:00 - ustaw te godziny i bądź w nich dostępny.

Absolutnie, zdecydowanie musisz oddzielić pracę od domu. Nikt nie może skutecznie żonglować obydwoma bez poważnych szkód dla jednego lub drugiego.

user8365
2013-03-14 22:32:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dokonałem tego przejścia na kilku różnych stanowiskach i oto co znalazłem:

 1. Uzyskaj wyraźne oczekiwania czasowe od swojego szefa. Zarządzaj oczekiwaniami współpracowników i szefów innych działów. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest to, że ktoś ma wrażenie, że nie pracujesz, ponieważ założył, że jesteś dostępny w godzinach 9-17 lub gorzej 24/7.
 2. Skoncentruj się na projektach, zadaniach i załatwianiu spraw. Ilość spędzonego czasu powinna być nieodparta. Nie karz się za to, jak szybciej załatwić sprawę. W końcu wystarczy ci to zrobić. Jeśli chcesz poświęcić więcej czasu swojej pracy, wróć do biura i napraw nieefektywność.
 3. Zaplanuj skoncentrowany czas pracy i poinformuj o tym wszystkich w swoim domu. Jeśli korzystasz ze Skype, uważaj na szumy i obrazy w tle. Dni dzieci biegających po domu i krzyczących minęły, gdy jesteś w pracy. Osobiście nie przechodzę od razu w jednym dużym kawałku czasu. Mam około 3 godzin szczytu w ciągu dnia (po około 1-4 godziny) i w razie potrzeby zajmuję się rozmowami telefonicznymi / e-mailami. Na razie jest to naturalne, więc zakładam, że jest to dla mnie zrównoważone. Jeśli nie, nie mam zamiaru narzucać sobie tej rutyny. Twoje dziecko może się rozwijać wraz z wiekiem.
 4. Nie bój się częściej korzystać z telefonu, aby pozostać w kontakcie. Unikaj długich e-maili, aby zadzwonić do kogoś i porozmawiać. Nie rób z tego całkowitej straty czasu.
 5. Oszczędź czas na ciężką pracę w domu. Nie martw się tylko odpowiadaniem na kilka e-maili. Wyczyść tę skrzynkę odbiorczą przed wyjściem z pracy dzień wcześniej, jeśli to możliwe. Rozpocznij ten projekt od razu w wyznaczonym przez siebie bloku czasu. Zrób sobie przerwę i sprawdź, czy są jakieś ważne wiadomości do zaadresowania. Charakter Twojej pracy będzie decydował o tym, jakie zadania są bardziej odpowiednie w tym nieprzerwanym czasie.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...