Pytanie:
Czy uprzejmie jest poprosić firmę o wspomnienie o przyszłej podwyżce - o której rozmawialiśmy w wywiadzie - w swojej pisemnej ofercie?
user89009
2018-07-06 21:32:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Otrzymałem ofertę od firmy, która właśnie powiedziała mi ustnie: „Damy ci tyle, a po 60 dniach, jeśli dobrze sobie radzisz, podniesiemy cię o wyższą stawkę”. które określili.
Więc moje pytanie brzmi; Czy uprzejmie jest poprosić ich, aby wspomnieli o tym w swojej pisemnej ofercie?

Sześć odpowiedzi:
#1
+192
Old_Lamplighter
2018-07-06 21:35:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli nie jest na piśmie, to nie istnieje. Jeśli nie widzisz tego w pisemnej ofercie, koniecznie wspomnij o tym.

To nie jest niegrzeczne, to jest sumienność i upewnienie się, że wszystkie uzgodnione warunki są spełnione.

OP powinien zawierać określenie ilościowe lub szczegółowe określenie „jeśli dobrze sobie radzisz”.Nawet jeśli jest zawarty w ofercie pisemnej, nie jest to język, który mógłby być egzekwowany bez sporu.
@ExactaBox dokładnie.Jeśli nie jest zdefiniowane, mogą z dowolnego powodu odmówić podbicia.
Zgoda, nie ma powodu, żeby nie umieszczać tego w umowie, moja nowa oferta ma coś bardzo podobnego
#2
+70
Wesley Long
2018-07-06 21:34:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, absolutnie.

Jeśli to nie jest na piśmie, trudno będzie Ci to udowodnić, jeśli „zrobią na Tobie dziwne”.

Firma nigdy nie ma problemu ze złożeniem obietnicy na piśmie. Firma, która ma z tym problem, prawdopodobnie nie jest tą, dla której chciałbyś pracować.

#3
+36
Rui F Ribeiro
2018-07-06 22:53:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo mądrze byłoby napisać to na piśmie, jednak jeśli jest to powiązane z ich subiektywną oceną, że robisz dobrze, a nie jest powiązane z żadną konkretną i trudną do zmierzenia miarą, oferta nie będzie warta papieru jest napisane.

Właściwie dział HR próbował w przeszłości wyciągnąć to ze mnie na bardzo dobrze płatny kontrakt, oferując mi mniej 20% niż prosiłem, a reszta była pod warunkiem pozytywna ocena za 6 miesięcy. Na szczęście miałam przytomność, żeby im powiedzieć, albo dali mi pełną kwotę, albo nie byłbym zainteresowany stanowiskiem.

Dużo później, pocztą pantoflową, dowiedziałem się, że zrobili ten numer dla wszystkich ludzi pracujących dla tej firmy, tylko jako strategię obniżenia pensji i nigdy nie dotrzymali obietnicy.

#4
+13
Ben Mz
2018-07-06 21:48:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma znaczenia, czy masz to na piśmie, czy nie. Firma nie da ci podwyżki.

Ta firma jest tak tania, że ​​sugerują, że za dwa miesiące zapłacą mniej. Mają bardzo ograniczone przepływy pieniężne lub lubią grać w gry kontrolujące umysły ze swoimi pracownikami.

Za dwa miesiące będzie powód, by nie dać Ci podwyżki. Nie powinieneś akceptować oferty, chyba że otrzymasz żądane wynagrodzenie od pierwszego dnia.

Komentarze nie służą do rozszerzonej dyskusji;ta rozmowa została [przeniesiona do czatu] (https://chat.stackexchange.com/rooms/79932/discussion-on-answer-by-ben-mz-is-it-polite-to-ask-the-company-wspomnieć o fu).
#5
+6
Dirk Horsten
2018-07-06 22:26:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chodzi o to, aby zapytać o to grzecznie.

  • Nie proś sceptycznie o składanie tej obietnicy w pisaniu.
  • Lepiej zapytaj ich o szczegóły dotyczące obietnicy (kiedy się zdarzyć i jak zostanie to ocenione.
  • Lub jeśli masz wystarczająco dużo szczegółów ustnie: podsumuj je na piśmie i poproś o więcej szczegółów na temat tego, co uważają za dobre wykonanie.
Zawsze jestem sceptyczny co do takich obietnic.Zdaję sobie sprawę, że nie sugerujesz nieuczciwości, tylko uprzejmość.Szkoda jednak, że sceptycyzm wobec obietnicy złożonej przez grupę ludzi, których dopiero niedawno poznałem iz którymi zaczynam współpracę, nie jest mile widziany.Moim skromnym zdaniem należy raczej uznać to za normalne, a nawet oczekiwane zachowanie.
#6
+4
jmoreno
2018-07-07 18:32:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najpierw chciałbym powiedzieć, że jestem zwolennikiem uprzejmości, uprzejmość to smar, który pozwala załatwić sprawy sprawnie i skutecznie.

Ale grzeczność to metoda, a nie cel. Chcesz zrobić X grzecznie, a nie być grzecznym.

W szczególności wydaje ci się, że masz trzy potencjalnie sprzeczne cele, dostając na piśmie, że dostaniesz podwyżkę wkrótce po zatrudnieniu, a wkrótce potem dostaniesz podwyżkę. bycie zatrudnionym i oczywiście bycie zatrudnionym. Chcesz metody zadawania pytań o pierwszy cel, która w minimalnym stopniu wpływa na trzeci cel, aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie drugiego celu.

W tym przypadku grzeczność to oczywiście wybór narzędzia. Ale musisz zdecydować nie, czy grzecznie jest poprosić o to na piśmie, ale czy pytanie zmniejszy twoje szanse na osiągnięcie innych celów (i określi, jak wpływa to na twoje pragnienie pracy w tym miejscu).

Mój rada to po prostu poprosić o to, coś w stylu „Podczas naszych dyskusji X powiedział, że pensja początkowa zostanie ponownie oszacowana po Y, czy mógłbyś uwzględnić to w pisemnej ofercie? Dzięki”To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 4.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...