Pytanie:
Jak, jako stażysta lub student letni, radzisz sobie z sytuacją, w której odmawia ci się pracy z powodu twojego tymczasowego statusu?
user38
2012-04-11 18:44:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracowałem na wielu stażach / wakacjach / programach studenckich i jednym problemem, z którym się spotkałem, jest to, że często studentom odmawia się możliwości, w tym interesujących zadań i kursów szkoleniowych, ponieważ „nie jesteś tu wystarczająco długo” (co obejmuje roczne staże).

Bardzo trywialny przykład tego doświadczenia - u jednego z moich byłych pracodawców wykonywałem pewne prace chemiczne. W urządzeniach testujących regularnie stosowano związek zwany salicylanem metylu w małych, kontrolowanych, nietoksycznych (tj. Nieczystych) dawkach. Jednak nie pozwolono mi tego używać, zamiast tego ograniczałem się tylko do używania wody. Najwyraźniej powodem tego było bezpieczeństwo i szkolenie w zakresie prawidłowego obchodzenia się z mieszanką wymagało czasu z innymi pracownikami firmy, którego firma nie chciała poświęcić.

Inny, bardziej powszechny przykład obejmuje odmowa dostępu do kursów szkoleniowych.

Zdaję sobie sprawę, że jako przedsiębiorstwo chce inwestować, np. w szkolenia pracowników, którzy przyjęli umowy na czas nieokreślony, a nie tymczasowy; jeśli jednak jesteś częścią firmy na roczny staż, nie mogę się powstrzymać od poczucia, że ​​mam również prawo do pewnych (rozsądnych) inwestycji rozwojowych.

  • Czy mam rację? Oczywiście musisz być rozsądny w tym, o co prosisz, ale zakładając, że firma regularnie oferuje programy szkoleniowe i możliwości awansu pracownikom pełnoetatowym, przyjęcie zadania, kursu lub szansy jest istotne lub przydatne dla firmy i mojej roli, to że jestem zatrudniony na umowę na czas określony, to wystarczający powód, aby odmówić.
  • Jeśli tak, jak należy podejść do swojego pracodawcy, kierownika itp. i poprosić o uwzględnienie tych możliwości, jeśli to konieczne? Czy jest coś konkretnego, co możesz zrobić, aby przedstawić swoją sprawę?
Czy to jest bezpłatny staż, czy jakaś sytuacja, w której zarabiasz pieniądze za pracę?
Trzy odpowiedzi:
IDrinkandIKnowThings
2012-04-11 19:00:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak. Firmy często nie chcą inwestować czasu i szkoleń dla pracowników, którzy nie zamierzają zostać w pobliżu.

Jako stażysta jesteś przyprowadzany, aby pomóc Ci zdobyć praktyczne doświadczenie. Firma musi zarządzać swoją siłą roboczą i zobowiązaniami. Nie powinieneś oczekiwać, że firma będzie traktować Cię jak pracownika, ponieważ tak nie jest.

To, co możesz zrobić, to nawiązać relacje z przełożonym. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w firmie na pełen etat, daj jej znać i dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie. Przekonasz się, że firmy są bardziej skłonne do szkolenia zasobów, z których według nich skorzystają później.

Mark Booth
2012-04-11 20:11:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ważne jest, aby dotrzeć do ludzi, ponieważ jako stażysta już kosztujesz ich dużo pieniędzy, więc dodatkowy koszt małego szkolenia może być niewielki w porównaniu z wartością zyskują w krótkim okresie dzięki odbyciu tego szkolenia.

Posługując się przykładem, jeśli zapewnienie Ci szkolenia w zakresie obsługi salicylanu metylu oznaczałoby, że możesz odciążyć stałego pracownika, który jest obecnie nadmiernie rozciągnięty lub pozwolić komuś innemu zapewnić jeszcze większą wartość biznesową niż obecnie zapewnia, możesz przekonać go do autoryzacji szkolenia.

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy w biznesie, musisz przedstaw uzasadnienie biznesowe na wszystko, na co chcesz wydać firmowe pieniądze. Możesz nie mieć wszystkich liczb potrzebnych do pełnej analizy kosztów i korzyści, ale sama rozmowa z kierownikiem / mentorem może być wszystkim, czego potrzeba, aby znaleźć inne obszary, w których można by dyskutować o uzasadnieniu biznesowym.

+1 za pieniądze i uzasadnienie biznesowe. Stażyści mogą być świetni do ciężkiej pracy, ale czas (i pieniądze) potrzebny na ich szkolenie są trudne do uzasadnienia przez 3 miesiące.
JB King
2012-12-06 04:22:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście musisz być rozsądny w tym, o co prosisz, ale zakładając, że firma regularnie oferuje programy szkoleniowe i możliwości awansu pracownikom pełnoetatowym, zakładając, że zadanie, kurs lub okazja są istotne lub przydatne dla firmy i moja rola polega na tym, że jestem zatrudniony na umowę na czas określony, to wystarczający powód do odmowy.

Jest pytanie, jak długo po szkoleniu będziesz na tym stanowisku, więc że firma może odzyskać koszt inwestycji, która została tutaj odrzucona lub zignorowana. Czy naprawdę myślisz, że firma powinna zapłacić za kurs tuż przed wygaśnięciem umowy? Pomyśl o tym, ponieważ pojawia się pytanie, nawet w przypadku rocznego stażu, gdzie można by oczekiwać, że szkolenie będzie odbywać się w taki sposób, że jest to uzasadnione kosztami, które należy wykonać dla pracownika.

Tam jest tu coś do powiedzenia na temat tego, jak firma wydaje x $ na udział pracownika w kursie, co zostanie odzyskane przez poprawę wzrostu produktywności o rok / godzinę, lepsze zaangażowanie pracowników lub inne korzyści, ponieważ w przeciwnym razie co ma być motywem firmy do opłacenia szkolenia? Niektóre firmy, szczególnie duże korporacje międzynarodowe, prawdopodobnie twierdzą, że ponoszenie takich kosztów nie jest odpowiedzialne fiskalnie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...