Pytanie:
Czy w CV należy umieścić „rolę zespołu Belbin”?
ThePiachu
2012-04-14 17:24:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy właściwe jest umieszczanie swojej „roli zespołu Belbin” w CV, gdy ubiegasz się o standardową pracę (na przykład taką, która nie wymienia takiej roli zespołowej jako wymogu)?

Trzy odpowiedzi:
Scott C Wilson
2012-04-14 19:08:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz pokazać to na dole (wraz z innymi zainteresowaniami itp.), Być może razem z typem Briggsa-Meyera, może to być interesujące i pokazać twoją zdolność do autorefleksji, ale nie chciałbym żeby zobaczyć to w głównej części CV, choćby z innego powodu niż to, że większość ludzi nie wie, co to do cholery jest!

mhoran_psprep
2012-04-14 17:55:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nigdy nie widziałem oferty pracy, która określałaby „rolę zespołu Belbina”. Widziałem, jak składając zespół projektowy, zespół może potrzebować ludzi z tych wszystkich ról. Te typy zostałyby wyciągnięte z obecnych pracowników. Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby został wymieniony w reklamie.

Byłbym jeszcze bardziej zaskoczony, gdyby został wymieniony w CV lub CV.

GuyM
2012-12-04 14:04:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż nigdy nie spotkałem CV, które określałoby rolę kandydata w zespole Belbin (lub inne wskaźniki, takie jak MBTI), osobiście uznałbym to za bardzo pozytywny.

I ' d faktycznie zasugeruj, że odpowiednim miejscem do tego byłaby sekcja życiorysu poświęcona rozwojowi zawodowemu, ponieważ podczas gdy być może przystąpiłeś do autotestu lub pracowałeś nad tym dla własnego interesu, wiele innych osób jest narażonych na tego rodzaju profilowanie jako część kursów doskonalenia zawodowego lub przywództwa.

Znajomość własnego typu Belbina również, w rozszerzeniu, implikuje pewien stopień wiedzy o innych typach i że są różne mocne strony, które ludzie wnoszą do środowiska zespołowego. Sugeruje również, że jesteś świadomy swoich mocnych stron i słabości (organizacyjnych) i będziesz się odpowiednio zachowywać.

Postrzegałbym to również jako znak kogoś, kto był zarówno samoświadomy, jak i dobrze się czuł z kim byli.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...