Pytanie:
Jak długo mogę czekać na odpowiedź na ofertę pracy?
Shauna
2012-04-11 22:24:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwy duplikat:
Jak koordynować proces poszukiwania wielu ofert pracy w tym samym czasie?

Zgłosiłem się do trzech firm (będziemy je nazywać A, B i C).

  • Firma A szybko przeprowadziła proces składania wniosków i mogę spodziewać się oferty do piątku.

  • Firma B również działa dość szybko, ale przeprowadzę osobisty wywiad w połowie tego tygodnia.

  • Firma C jest trochę w tyle (zarówno ze względu na jej szybkość, jak i czas, w którym się z nią skontaktowałem), a moja rozmowa osobista jest dopiero w poniedziałek.

Wszystkie trzy firmy wyglądają obiecująco i spodziewam się, że otrzymam ofertę przynajmniej od firmy B, ale prawdopodobnie nastąpi to na początku przyszłego tygodnia, zanim otrzymam odpowiedź. Są to również wszystkie firmy, w których myślę, że z przyjemnością pracowałbym, biorąc pod uwagę moją wiedzę, a wynagrodzenie jest dość równe.

Ponieważ mogę spodziewać się mojej pierwszej oferty w piątek, a drugiej w poniedziałek lub we wtorek, jak długo uważa się za akceptowalne, zanim odpowiesz „tak” lub „nie” na ofertę pracy? Czy czekanie, aż przynajmniej moja osobista rozmowa kwalifikacyjna w firmie C będzie zbyt długa, aby firma A musiała czekać? Czy powinienem anulować rozmowę kwalifikacyjną z firmą C i po prostu rozważyć A lub B, aby przyspieszyć czas odpowiedzi?

To jest dokładnie to samo, drugie pytanie wykorzystuje nawet przykład A, B i C trzech różnych firm. Zagłosowano za zamknięciem.
@jmort253 - To pytanie zainspirowało to, tak, ale nie uważam ich za takie same (stąd dlaczego je zadałem). Ten pyta o to, „jak powstrzymać” pierwsze firmy, podczas gdy ten pyta, jak długo jest „zbyt długo” na odpowiedź bez bycia niegrzecznym (lub bez po prostu pominięcia następnego kandydata). Drugie pytanie postrzegam jako pytanie „procesowe”, a to pytanie dotyczące „etykiety”. Biorąc jednak pod uwagę liczbę głosów bliskich, wydaje mi się, że w mojej interpretacji jestem w mniejszości. = /
@jmort253 - Czy możesz udzielić pomocy, w jaki sposób mogę przeformułować to pytanie, aby lepiej odróżnić to pytanie od drugiego? Nadal myślę o pytaniu o „proces” (tj. - „Jak mogę uzyskać więcej czasu?”) I pytaniu o „etykietę” (tj. - „Jak długo jest zbyt długo, aby poprosić firmę o czekanie na moją odpowiedź?”. ) powinny być oddzielnymi pytaniami i każde z nich może stanąć samodzielnie, jeśli zostanie odpowiednio sformułowane.
W jakiś sposób umyka mi różnica między piątkiem, poniedziałkiem i środkiem tygodnia. Jeśli ktoś zaoferuje Ci pracę, powiedz mu, że możesz to potwierdzić za dwa dni. Jeśli denerwujesz się informowaniem ich, że inne oferty są w zasięgu, powiedz im, że jedziesz na lotnisko, aby odebrać krewnego, będziesz mógł pomyśleć o tym, gdy nie będzie Cię w korkach. Wrócisz jak najszybciej. Oczywiście, jeśli spodziewają się, że bezbłędnie zaczniesz w poniedziałek, to masz problem. Ale to nie było pytanie, które zadałeś.
Jeden odpowiedź:
Kris Harper
2012-04-11 22:53:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kluczową kwestią jest tutaj szczerość w rozmowach z firmami na temat rozmów kwalifikacyjnych i ofert w innych miejscach. Ukrywanie tych informacji tak naprawdę nikomu nie pomaga, a każdy rozsądny pracodawca powinien wiedzieć, że ludzie poszukują wielu potencjalnych klientów na raz.

Mając to na uwadze, kiedy otrzymujesz oferty od A i B, powinieneś zapytać, jak długo masz muszę zdecydować. Pracodawcy są na ogół świadomi tego typu pytań i zwykle mają gotową odpowiedź na podstawie ich aktualnych rozmów kwalifikacyjnych i harmonogramów rekrutacji.

Więc zakładając, że otrzymasz ofertę od firmy A w piątek i dadzą ci więcej niż w weekend, aby podjąć decyzję, możesz spokojnie udać się na rozmowę kwalifikacyjną z firmą C.

Firma C może bardzo dobrze zapytać, jakie inne wywiady i oferty masz na stole, a jeśli nie, możesz przynieść

Znajomość Twojej sytuacji w firmach A i B skłoni firmę C do złożenia Ci oferty w obecnym okresie czasu firmy A lub poinformowania Cię, że nie może podjąć decyzji tak szybko .

Każda firma może poprosić Cię o podjęcie decyzji szybciej, niż Ci odpowiada. Niektóre firmy mogą również poprosić inną firmę o przesunięcie terminu. Są to decyzje, które będziesz musiał podjąć samodzielnie na podstawie własnych osądów.

Ostatecznie bycie otwartą i szczerą w stosunku do ankieterów pomoże Ci i im zaplanować rozmowy kwalifikacyjne i oferty w odpowiednim czasie.

+1 za szczerość z nimi. Jeśli powiesz firmie z góry, że nie będziesz w stanie odpowiedzieć do przynajmniej x, powinni to uszanować. A jeśli to nie będzie do przyjęcia, powiedz przynajmniej o ich oczekiwaniach, abyś mógł tam podjąć decyzję.
Dodałbym, że powinieneś grzecznie odrzucić oferty, jeśli wybierzesz się z zastępcą (nie wymieniaj nazwisk, „… ale ze względu na [pensję, dojazdy, cokolwiek]) przyjąłem ofertę innej firmy. nie bój się przeciwstawić (jeśli `A` jest miejscem, w którym chcesz pracować, ale` B` składa ofertę, której nie możesz odmówić, bądź szczery z `A` - może oni coś zrobią)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...