Pytanie:
Czy mogę wziąć taksówkę, czy powinienem skorzystać z transportu publicznego, gdy firma przeprowadzająca rozmowę pokrywa koszty podróży?
JSQuareD
2016-12-12 18:21:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną na miejscu na stanowisko podstawowe w firmie technologicznej. Mieszkam w Europie i rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w innym kraju europejskim, ale firma jest z USA, a stanowisko, na które rozmawiam, również będzie w USA. Firma zarezerwowała mi loty i hotel i poleciła mi korzystanie z taksówek w kraju docelowym do podróżowania między lotniskiem, hotelem i miejscem rozmowy kwalifikacyjnej. Wysłali mi również dokument z zasadami zwrotu kosztów i pokryją koszty transportu i posiłków.

Mój dom jest dość daleko od lotniska. Mogę wziąć taksówkę lub skorzystać z transportu publicznego. Transport publiczny jest oczywiście dużo tańszy, ale taksówka jest szybsza, bardziej elastyczna i mniej stresująca. Dokument z polisą, który mi przesłali, wyraźnie stwierdza, że ​​pokryją opłaty za taksówkę na lotnisko iz lotniska. Wydaje mi się jednak, że ten dokument może być skierowany do odbiorców amerykańskich, w przypadku których transport publiczny jest prawdopodobnie mniej realną opcją.

Czy taksówka zamiast transportem publicznym pozostawiłaby złe wrażenie, czy też byłaby uznana za marnotrawstwo?

Czy postrzeganie byłoby inne w Stanach Zjednoczonych a Europa , gdzie transport publiczny jest zazwyczaj bardziej dostępny?

Hmm, właściwie nie jestem pewien, jak by to potraktowano.Zazwyczaj takie ustalenia pokrywają * wszystkie * Twoje koszty i obejmują transport do iz * obu * lotnisk, ale widzę, jak ludzie mogą nie uwzględniać podróży z domu.Czy masz czas, aby ich po prostu zapytać?To zazwyczaj najbezpieczniejszy kurs.
@Lilienthal Jak już wspomniałem, dokument z polisą, który mi przesłali, rzeczywiście stwierdza, że wszystkie koszty transportu są pokrywane, tj. Do iz obu lotnisk.Moje pytanie brzmi, czy opłata za przejazd taksówką (a nie transportem publicznym) byłaby uczciwym wydatkiem.
Niedawno miałem taką samą umowę na rozmowę kwalifikacyjną w Brukseli, mieszkając obecnie w Paryżu.Zwrócili moje wydatki do określonej kwoty.W moim przypadku było to 300 €.Właśnie zapytałem asystenta HR, jak dostać się na lotnisko iz lotniska oraz jak najszybciej według mojego harmonogramu.Odpowiedziała, że mogę zamówić taksówkę.Może po prostu zapytaj.
całkowicie zależne od firmy.Większość francuskich firm nie zwróci Ci ani jednego centa, niektóre mogą zwrócić kilka rzeczy, kilka będzie hojnych.
Cóż, odeślij e-maila do osób, które dały ci dokument i poproś ich.Powiedz im, jaki jest koszt korzystania z taksówki w porównaniu z kosztem transportu publicznego i zobacz, jak zareagują.
Uber generalnie wydaje się być nieco tańszy niż taksówka, więc to też jest opcja.
Bądź rozsądny.Nie wydawaj hojnie, jakbyś był Jocelyn Wildenstein, ani nie bądź tak tani, by wyrządzić krzywdę jak J. Paul Getty.
Jaka jest różnica w cenie?Czy to 300 euro za taksówkę, a 3 euro za transport publiczny?
Około 110 funtów za taksówkę w porównaniu do 30 funtów za transport publiczny.
@JSQuareD Twoim priorytetem jest dotarcie na rozmowę na czas;jeśli podróżowanie transportem publicznym zwiększa prawdopodobieństwo spóźnienia na lot, jest to zła opcja, zwłaszcza gdy już planują zapłacić za taksówkę.Rób to, co wydaje ci się najbardziej rozsądne.
Zdecydowanie zgadzam się z tymi, którzy mówią „nie przemyślaj tego”.Pamiętaj, że jeśli ta rozmowa się powiedzie, firma jest gotowa przenieść Ciebie i Twoje gospodarstwo domowe przez ocean, więc nawet jeśli wydasz dodatkowe 80 GBP na rozmowę kwalifikacyjną, ten wydatek zostanie „zagubiony w hałasie”.
_Wyraźnie_ zalecali korzystanie z taksówek.Nie potrafię sobie wyobrazić, w jaki sposób mogłoby to wyglądać źle, gdybyś to zrobił.
Spójrz - dla firmy, z którą rozmawiasz, koszt taksówki nie jest nawet zauważalny.Nie obchodzi ich to.Powiedzieli: „Użyj taksówki”, ponieważ chcą, abyś był NA CZAS na rozmowę kwalifikacyjną.TO ich priorytet - nie przejmują się kosztami transportu.80 funtów nie oznacza dla nich przysiadu.Więc weź taksówkę i upewnij się, że jesteś na czas na rozmowę kwalifikacyjną.Powodzenia.
Po prostu skorzystaj z taksówki lub Ubera, tego zwykle oczekują.
Czasami unikanie taksówki i korzystanie z transportu publicznego (metra lub pociągu) jest lepsze, aby dotrzeć na czas w niezawodny sposób, zależy to od miasta i pory dnia.Prawdopodobnie znają swoje miasto, a ty znasz swoje.
Po pierwsze, taksówka nie zawsze jest lepsza.Tutaj, w Nowym Jorku, kierowanie taksówką w określone miejsca o określonych porach dnia po prostu spowoduje, że utkniesz w korku.Gdzie autobusem lub metrem dotrzesz do miejsca szybciej.To powiedziawszy, pod koniec dnia, nawet jeśli * nie zrekompensowali * Ci taksówki, co wolałbyś zrobić: wydaj dodatkowe pieniądze na potencjalnie pracę, za którą zapłacisz wystarczająco dużo, aby pozwolić sobie na taksówkę lub zaoszczędzić pieniądze na… Jaki powód?Nie bądź głupi ani groszowy… Wydaj pieniądze, jeśli musisz.Ale jak powiedziałem, taksówki (generalnie) nie są tak dobre w niektórych miejscach.
Crikee!Byłem w sytuacjach, w których wynajmowałem samochód na krótkie przejazdy tam iz powrotem z lotnisk itp. ALE uprzejmie zapytałbym, jaki jest koszt taksówki ?, WIĘC, że możesz mieć odpowiednią zmianę / walutę ...Odpowiedź ci powie.
Biorąc pod uwagę fakt, że płacą ci za bilet lotniczy na terenie Unii Europejskiej, który nie jest taki tani, bilet taksówki nie powinien dla nich wiele znaczyć, jeśli chodzi o pieniądze.
Moje doświadczenie tutaj w USA z wywiadem, który wymagał podróży samolotem do innego miasta, polegało na tym, że zapłacili mi za kilometr, aby jechać własnym samochodem na lotnisko (mieszkam około 150 mil od najbliższego dużego lotniska), opłaty parkingowe przy tymlotnisko, lot, wynajem samochodów, hotel i posiłki.
Piętnaście odpowiedzi:
#1
+133
RJFalconer
2016-12-12 19:07:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podróżuj tak, jak zwykle.

Oznacza to, że wydajesz pieniądze tak, jakbyś hipotetycznie nie pokrywał swoich wydatków. Jeśli normalnie korzystasz z taksówki, weź taksówkę. Jeśli normalnie korzystasz z transportu publicznego, powinieneś z niego skorzystać.

To dobra wskazówka w przypadku wszystkich roszczeń dotyczących wydatków.

Dodam, że na rozmowę kwalifikacyjną należy podróżować tak jak zwykle **.Mogę korzystać z transportu publicznego podczas dojeżdżania do pracy lub odbywania osobistej podróży, ale prawie zawsze wezmę taksówkę na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ uważam, że są one bardziej niezawodne niż transport publiczny (w zależności od miasta).
@DavidK problem polega na tym, że nie chodzę na wywiady aż tak często, zwłaszcza na te, które wymagają ode mnie przelotu.Więc tak naprawdę nie mam ustalonej praktyki.
@JSQuareD Chodziło mi tylko o to, że jeśli wolisz wziąć taksówkę, weź ją.Wybierz środek transportu, którym ufasz, aby dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną na czas.
Jeśli firma płaci, dlaczego sposób podróżowania miałby być uzależniony od tego, na co stać kandydata?Sugerujesz, że bogaci kandydaci powinni podróżować taksówką, a biedni kandydaci powinni podróżować komunikacją miejską (lub chodzić, jeździć na rowerze itp.)
Okropna odpowiedź, przepraszam.Świetnie odnosi się do osób o średnich dochodach w typowych miastach, ale w obecnym kształcie komentarz [email protected]'s dotyczy bardzo pieniędzy.
@bdsl - Do czego kandydat jest przyzwyczajony, a nie na co go stać.Dzień wywiadu to nie czas na eksperymentowanie z nowatorskimi sposobami podróżowania.W razie wątpliwości podejdź do kwestii niezawodności i przyjdź wcześnie.
Ludzie z @JirkaHanika są na ogół zaznajomieni z rzeczami, na które mogą sobie pozwolić.Jestem pewien, że jest wielu ludzi, którzy uważają, że podróż taksówką jest niezawodna, ale za niemożliwa.
Zgodnie z tą definicją prawie nikt nigdy nie latałby w klasie biznes.Biorąc pod uwagę związane z tym koszty (czas i wysiłek wielu osób z ich strony, * przelot *, zakwaterowanie, ...), śmieszna różnica między taksówką a transportem publicznym naprawdę nie jest warta zmartwień.
-1.Odpowiedź nvoigt powinna być odpowiedzią zaakceptowaną.Przeprowadziłem wywiady w innych miastach, za które firma zapłaciła.Moim zadaniem jest dotarcie na czas, świeże i szczęśliwe, jak to tylko możliwe.Tutaj w Chicago taksówka dowozi Cię ogólnie znacznie szybciej niż transport publiczny, nawet w godzinach szczytu (moja żona i ja mieliśmy wiele wyścigów).Moim obowiązkiem jest jak najłatwiejsze życie w tej chwili, tak aby przedstawić firmie jak najlepszego mnie i zatrudnić możliwie najlepszą osobę (znowu mnie).Więc wziąłbym taksówkę.Gdyby transport publiczny lepiej pomógł mi w osiągnięciu celu, zniosę to.
Zgadzam się z Mikiem S. - powiedzieli ci, żebyś wziął taksówkę "polecili mi taksówki" - jeśli jesteś tak uparty, że nie skorzystasz z transportu, o którym * wiesz *, że jest lepszy - cóż, * ja * nienie zatrudnię cię.To może być test - czy naprawdę chcesz od razu odnieść porażkę?
Powiedziałbym, że podróżujesz normalnie *, gdybyś już tam pracował i podróżowałbyś dla firmy *.Oczywiście nie możesz być tego pewien, ale do tego powinieneś dążyć.
@volker To dobra rada, ale powinieneś wyjaśnić, że masz na myśli podróże zagraniczne dla firmy, a nie tylko dojazdy / dojazdy do pracy w normalny dzień.
#2
+114
nvoigt
2016-12-12 20:37:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firma pokrywa wszystkie Twoje wydatki, w tym przelot . Nie sądzę, żeby księgowy patrzył, jak dotarłeś na lotnisko i zastanawiał się, dlaczego nie korzystałeś z transportu publicznego. Zastanawianie się księgowego kosztuje więcej pieniędzy niż taksówka.

Więc weź taksówkę. Nie myśl za dużo. To nie jest test, to tylko podróż.

Taksówka może z łatwością być dużo, dużo droższa niż lot, więc nie sądzę, żeby to była dobra rada.
Całkowity koszt taksówki to około 150 USD, bilety około 320 USD.
Zakładam, że mieszkasz w kraju, który ma rozwiniętą infrastrukturę i dość blisko lotniska, z którego możesz podróżować.Stamtąd 150 $ zabierze Cię * taksówką do następnego kraju *.
Jak powiedziałem, mieszkam dość daleko od lotniska.Odległość wynosi około 75 km lub 47 mil.150 USD to cena za obie wycieczki łącznie.Może taksówki są naprawdę tanie tam, gdzie mieszkasz?
Jaki byłby koszt podróży autobusem?Jeśli nie jest daleko, nie widzę problemu z taksówką.
Mieszkam w samym sercu Europy i za 60 € dostanę bilet na pociąg * pierwszej klasy * na stację, która wychodzi na teren terminalu największego lotniska (FRA), oddalonego o 352 km.To o wiele wygodniejsze niż taksówka.Mogłabym nawet wziąć taksówkę na stację kolejową i kupić bilety w obie strony za mniej niż koszty taksówki.Myślę, że to po prostu nieporównywalne, gdy koszty różnią się tak bardzo.
@nvoigt Proszę, powiedz mi, gdzie się przeprowadzić.W środkowej Europie, w której mieszkam, 60 € to niecałe 100 km pierwsza klasa, a autobus / taksówka z dworca kolejowego na lotnisko kosztuje dodatkowo.
@nvoigt Z ciekawości sprawdziłem cenę taksówki do Frankfurtu Flughafen (zakładam, że to miałeś na myśli przez FRA).Pojedyncza podróż z Mannheim do Frankfurtu wydaje się kosztować około 140 euro.Płaciłbym podobną kwotę za podróż * w obie strony * na podobnej odległości.Więc nie jestem pewien, skąd bierzesz te tanie ceny taksówek.Nawiasem mówiąc, jestem w Wielkiej Brytanii.
Ceny taksówek dotyczą przejazdu na moje * lokalne * międzynarodowe lotnisko.Nigdy nie wziąłbym taksówki do FRA, ponieważ jest to * mniej wygodne * i trwa * dłużej * niż bilet na pociąg pierwszej klasy.Zakładam, że pytasz o koszty taksówki, ponieważ jest to * lepsze * niż pociąg, w którym jesteś.Jak powiedziałem, wydaje mi się, że ceny różnią się znacznie między naszymi lokalizacjami, więc nie ma sensu mieć tutaj mojej odpowiedzi, usunę ją później.
Tanie linie lotnicze zazwyczaj działają z mniejszych lotnisk oddalonych od miasta, więc na przykład w Europie nie jest rzadkością, że bilet lotniczy kosztuje 20 €, a taksówka na lotnisko 200 €.
@deviantfan Prawdopodobnie zależy od tego, z jakim wyprzedzeniem dokonasz zakupu.Podróżowałem z Mediolanu do Rzymu w First kilka tygodni temu i Lucerne do Mediolanu w First za trochę mniej, ale oba bilety kupiłem z dużym wyprzedzeniem.
Po co w ogóle myśleć o kosztach?Płacą za podróżowanie tam i spędzenie dnia na rozmowie kwalifikacyjnej.Jeśli koszt taksówki przekroczy ich budżet, nie stać ich na Ciebie.
@SeanMcSomething jest trochę bardziej subtelny.To nie jest test, ale mały wgląd w praktycznie przyszłego pracownika.Płacę za Ciebie, czy wydajesz 10 razy więcej niż normalnie?Jeśli nie jest to dla ciebie rozsądne, to czy staje się rozsądne, ponieważ są to _ moje_ pieniądze zamiast _ twoje_ pieniądze?Zatrudniony będziesz miał budżet, chciałbym wiedzieć, że świadomie go wykorzystasz.
Val - twój przykład „w Europie” to trochę ogromne uogólnienie.Mieszkam (nadal) w Europie, a taksówki będą kosztować znacznie mniej niż jedną dziesiątą ceny lotu do innego kraju.
@nvoigt Twój główny punkt jest nadal rozsądny.Zamiast usuwać to, zalecałbym dodanie zrzeczenia się, że dotyczy to krótkich / niedrogich przejazdów taksówką, w przypadku których cena taksówki spada w porównaniu z kosztem lotu.Przypuszczam, że na dłuższych dystansach zamiast tego trzeba byłoby przeanalizować koszty, wygodę i niezawodność wszystkich dostępnych opcji transportu i znaleźć równowagę między uwzględnieniem czasu i wydatków firmy.
@nvoigt Właściwie stosunkowo tanie podróże taksówką są cechą charakterystyczną stosunkowo * nierozwiniętego * kraju, więc w domyśle przyjmujesz dokładne przeciwieństwo tego, co napisałeś.W innych krajach Europy Zachodniej niż Niemcy 100 euro tak naprawdę nie prowadzi.I mogę polecieć do niemal dowolnego miejsca w Europie za 100 euro starszymi liniami lotniczymi, dostałem nawet bilety za połowę tej ceny w tanich liniach lotniczych, więc nie jest bezpiecznie zakładać, że lot będzie znacznie droższy niż taksówka (ale+1 nadal jest rozsądną odpowiedzią)
@RoryAlsop:, a na drugim końcu skali, tutaj w Szwecji, taksówka może być * droższa * niż lot.(Konkretnie, taksówka z centrum lub południa Sztokholmu do głównego lotniska w Sztokholmie z łatwością kosztuje 50 euro, podczas gdy często widzę loty do głównych miast w Europie N za 20-30 euro w tanich liniach lotniczych i 50-80 euro w przypadku innych niż budżetowe, jeślizarezerwowane w odpowiednim czasie.)
#3
+34
emory
2016-12-13 01:48:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w USA. W przeszłości, kiedy jeździłem na rozmowy kwalifikacyjne w różnych miastach, koszty podróży z mojego domu na lokalne lotnisko nie były pokrywane i zwykle korzystam z transportu publicznego. Kosztuje około 1,50 dolara - więc nie martwię się zbytnio o ten wydatek.

Jednak zauważyłem, że większość systemów transportu publicznego nie wydaje rachunków. Większość taksówek wydaje pokwitowania. Większość systemów refundacji opiera się na paragonach. (Być może w Europie jest inaczej.)

Łatwiej jest otrzymać zwrot kosztów za taksówkę w wysokości 110 funtów z pokwitowaniem niż 30 funtów za transport publiczny bez pokwitowania. Powodem jest to, że taksówkarz poinformuje IRS, że wydał 110 funtów na interesy, a IRS zażąda dowodu i wyda im rachunek. W przeciwieństwie do transportu publicznego, powiedzą IRS, że wydali 30 funtów na biznes, a IRS zażąda dowodu, ale nie będzie go miał, a następnie IRS dostanie klapsa (i ciebie również).

Jeśli więc transport publiczny jest na tyle wygodny i tani, że nie przejmujesz się kosztami, zrób to. Jeśli chcesz / musisz otrzymać zwrot kosztów, weź taksówkę.

Co więcej, dla wyjaśnienia pytania jest to, że konkretnie twierdzą, że zwrócą opłatę za taksówkę, ale nie mówią, że zwrócą koszt biletu autobusowego. Nie myśl o tym za bardzo. Rób to, co najłatwiejsze.

Nie rozważałem trudności z otrzymaniem rachunku.Dziękuję Ci!
Głosowany za wskazaniem na kluczowe znaczenie paragonów w procesie zwrotu kosztów w każdej firmie oraz na często napotykaną trudność w uzyskaniu paragonu za transport publiczny.
Oczywiście otrzymujesz pokwitowanie z transportu publicznego - nazywa się to „biletem”.Kilkakrotnie korzystałem z komunikacji miejskiej w podróżach służbowych i zawsze obowiązywała zasada „oddaj bilet do zwrotu”.Jedynym przypadkiem, w którym mogę wymyślić, gdzie to nie zadziała, jest użycie aplikacji mobilnej do płacenia - ale nawet wtedy prawdopodobnie możesz otrzymać potwierdzenie pocztą e-mail.
@sleske Każdy system jest inny.Kiedy kilka lat temu wybrałem się na wycieczkę po systemie Chicago El, kupiłem token z automatu (bez paragonu).Token został połknięty przy bramce biletowej.Nie było żadnego dowodu na ten wydatek.OP powinien wiedzieć, czy jego system da mu użyteczny paragon, czy nie.
@emory, ... nawiasem mówiąc, dzisiaj L obsługuje płatności bezprzewodowe - jeśli masz kartę kredytową obsługującą płatności typu „dotknij, aby zapłacić”, możesz to zrobić (a następnie mieć do dyspozycji odpowiednie wpisy na wyciągu z karty kredytowej).To powiedziawszy, traci się możliwość wykonywania przelewów 0,25 USD (w ciągu dwóch godzin od zakupu za pełną cenę), jeśli nie używasz karty Ventra (która wymaga depozytu w wysokości 5 USD, zwracanego jako kredyt tranzytowy przy rejestracji online - pogdzie zapis wszystkich zastosowań tej karty jest dostępny do pobrania), więc jest to nieoptymalne dla osób, które zamierzają spędzić trochę czasu w mieście.
„Kosztuje około 1,50 dolara”. Transport publiczny w USA jest zaskakująco tani.
@Pharap Dla mnie podróż na lotnisko nie jest droga, ponieważ mieszkam tuż obok odległości spaceru i tuż przy linii na lotnisko.Dla innych cena byłaby znacznie wyższa.
#4
+27
gnasher729
2016-12-12 21:58:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli odwiedzasz ich w mieście, którego nie znasz, wzięcie taksówki jest oczywistą rzeczą, zamiast zastanawiać się, jak działa transport publiczny. Jeśli podróżujesz z domu na lotnisko lub dworzec kolejowy, robisz to, co jest dla Ciebie najwygodniejsze.

Myślę, że ta odpowiedź jest dość jednostronna.W wielu miejscach, których nie znałem, uważałem, że transport publiczny jest oczywistą rzeczą, zamiast zastanawiać się, jak działają taksówki.
#5
+11
Ivan
2016-12-13 00:52:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Osobiście, w każdej sytuacji, w której ankieter pokrywa koszty podróży, albo wynajmuje samochód, albo oczekuje, że wezmę taksówkę. Transport publiczny nigdy nie był proponowany jako opcja.

Nie stawiaj się dobrowolnie w sytuacji, w której spóźniasz się na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ przegapiłeś przesiadkowy autobus lub pociąg. To nieprofesjonalne.

W Londynie metro jest bardziej niezawodne niż taksówki .....
Ta odpowiedź wydaje się być dość uogólniona: nie jestem przekonany, że spóźnianie się jest o wiele bardziej profesjonalne, ponieważ nie wiesz, jak wezwać taksówkę (lub jak rozpoznać tę, która przejeżdża), jakwskazać legalną taksówkę, a nie oszukańczą, lub dlatego, że znalazłeś się w złej lokalizacji, ponieważ zamiast unikalnej nazwy przystanku i unikalnych numerów linii, miejsce docelowe zależy od osobistej interpretacji taksówkarza dotyczącej Twojej osobistej próby podania dowolnego adresu,może znajdować się w dowolnym miejscu w mieście i jego okolicach.
Jest uogólniony, ponieważ to nie jest fizyka jądrowa.Pierwsze wrażenia są ważniejsze niż raport z wydatków.Dostań się na rozmowę na czas, przy jak najmniejszym dramacie.Nie jest to trudne, gdy możesz dokładnie zobaczyć, ile czasu zajmie dojazd do pracy w aktualnych warunkach na drogach i wezwać taksówkę pod dokładne współrzędne geograficzne.
@Johnny: "Nie jest to trudne, kiedy możesz dokładnie zobaczyć, ile czasu zajmie dojazd do pracy w obecnych warunkach na drogach" - to * kiedy * powinno być * jeśli *, aw niektórych miejscach może być całkiem duże (myśląc tylkojak notorycznie niewiarygodne są szacunki Map Google w moim kraju).Jeśli chodzi o wezwanie taksówki, jest to kolejny dość specyficzny warunek, który należy spełnić.Musiałbym rozpocząć wyszukiwanie w Internecie (* jeśli * mam dostęp do internetu) dla firm taksówkowych, aby dowiedzieć się, jak wezwać taksówkę, nawet tam, gdzie mieszkam, nie wspominając o miejscach, których nie znam, ale które mogą się udaćrozmowa z.
@O.R.Mapper Zgadzam się, infrastruktura każdego kraju jest inna, ale program operacyjny wyraźnie odnosił się do Stanów Zjednoczonych.W najgorszym przypadku może poprosić recepcję hotelu, aby wezwała go taksówką.To działało dobrze dla mnie w krajach poza USA.
#6
+9
coteyr
2016-12-13 04:24:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W USA jest wiele miast, w których transport publiczny jest niesamowity. Są też miasta w USA, w których jest to najgorsza rzecz na świecie. Twoja potencjalna firma poleciła Ci skorzystać z taksówki, więc skorzystaj z niej.

Jadąc z domu na lotnisko, używaj tego, z czego normalnie korzystasz. Jednak sprawdź dokumentację dotyczącą zwrotu kosztów. Jeśli potrzebują paragonu, upewnij się, że korzystasz z usługi, która zapewnia pokwitowanie.

Po dotarciu do miasta skorzystaj z taksówki. Mówią ci, żebyś.

Nie będzie ich obchodzić, jeśli pojedziesz taksówką z domu na lotnisko. Nie będą nawet wiedzieć, czy istnieje opcja transportu publicznego. O ile podróż na lotnisko to rozsądny koszt, to tylko na tym będzie im zależało. Więc po prostu rób to, co zwykle robisz.

Na przykład, jeśli jedziesz pociągiem za 10 dolarów, a następnie idziesz 1 przecznicę na lotnisko, zrób to. Jeśli bierzesz taksówkę z domu na lotnisko, zrób to. Jeśli jedziesz pociągiem do miasta, a następnie taksówką na lotnisko, zrób to.

Ale jeśli leciałbyś na spotkanie ze znajomym w USA i jechałbyś pociągiem na lotnisko, ponieważ pociąg kosztuje 10 $, a taksówka kosztuje 500 $, to kieruj się zdrowym rozsądkiem i wsiądź do pociągu. Nie myśl nad tym zbyt wiele, po prostu rób to, co robisz normalnie. Nie pomyślą, że to marnotrawstwo, chyba że ty to zrobisz. Jeśli spojrzysz na koszty, myśląc „Ojej! To straszne”, prawdopodobnie oni też tak pomyślą. Ale nie będą też mieli pojęcia, jak wygląda Twój domowy system transportu publicznego, więc po prostu rób swoje „normalne rzeczy”.

#7
+8
Rory Alsop
2016-12-13 16:12:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To proste, a odpowiedź została już udzielona w Twoim pytaniu (pogrubiona przeze mnie):

Firma zarezerwowała moje loty i hotel i poleciła mi używać taksówek w moim kraju docelowym, aby podróżować między lotniskiem, hotelem i miejscem rozmowy kwalifikacyjnej.

Polecali taksówki - więc korzystaj z taksówek. Nie ma sensu korzystać z taksówek na jednym końcu, a na drugim nie! Naprawdę nie musisz dalej nad tym myśleć.

Pytanie dotyczy kraju wyjazdu, a nie przyjazdu.
Zaktualizowano, aby rozwiązać ten problem :-)
Korzystanie z taksówek na ich końcu ma sens, ponieważ nikt nie powinien rozumieć transportu publicznego.Jednak spodziewałbym się, że ktoś po ich zakończeniu skorzysta z transportu publicznego, jeśli będzie to łatwe.
* Nie ma sensu korzystać z taksówek na jednym końcu, ale nie na drugim! * Hę?
TRiG - co wprawia Cię w zakłopotanie?Firma już planuje taksówki - po co mylić ich dział reklamacji.
Więc jeśli jedno lotnisko ma doskonałe połączenia komunikacją miejską, i tak powinieneś skorzystać z taksówki, tylko dlatego, że drugie nie?To w ogóle nie ma sensu.Jeśli podróżujesz z Gatwick do Londynu, weź pociąg.To jedyna rozsądna opcja.
Jeśli obawiasz się o zatwierdzenie wydatków, ma to sens.Oto jak odpowiedziałem na to pytanie.Niekoniecznie chodzi o to, co jest najbardziej rozsądne.Osobiście zrobiłbym to, co działało najlepiej dla mnie, nawet jeśli nie mogę ubiegać się o zwrot kosztów.
#8
+3
msafi
2016-12-13 13:08:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gdy firma zatrudnia kogoś nowego, proces ten kosztuje firmę dużo. Kiedy więc kandydat zostanie odrzucony, firma po prostu traci pieniądze, nic w zamian.

Jeśli firma jest gotowa pokryć koszty podróży, nie powinna odmawiać Ci przyjęcia taksówki, a nie transportu publicznego. Jeśli to zrobią, będzie to strata ich czasu i pieniędzy.

Ponadto masz wyraźne oświadczenie, że pokryją opłaty za taksówkę. A jeśli firma jest gotowa pokryć koszty podróży za pracę na poziomie podstawowym, to nie sądzę, by przejmowała się małymi wydatkami. To nie powinno mieć znaczenia, więc dla większej wygody weź taksówkę.

#9
+2
BЈовић
2016-12-13 15:42:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeprowadziłem kilka wywiadów w Niemczech i było to zróżnicowane. Niektórzy płacą tylko za transport publiczny, ale nie za taksówki. Na jeden wywiad musiałem wziąć taksówkę, w przeciwnym razie spóźnię się. I nie omówili tego później. Ale inne firmy zajmowały się wszystkim.

Zawsze możesz ich zapytać przed przyjściem na rozmowę kwalifikacyjną.

#10
+2
Inca
2016-12-14 01:10:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pytasz, czy istnieje inna perspektywa między USA a Europą, a ja nie wiem. Istnieje jednak różnica w perspektywie między stanowiskami: wielu lepiej opłacanych konsultantów rzadziej korzysta z transportu publicznego i uważa taksówki za znacznie bardziej akceptowalną alternatywę, gdy nie mogą samodzielnie prowadzić samochodu. Na przykład nie chodziliby z plecakiem na wiele przystanków autobusowych, więc perspektywy są różne, nawet w Europie.

(Na marginesie, rozsądną alternatywą może być taksówka do najbliższego bezpośredniego szybkiego pociągu na lotnisko. Ale jeśli musisz zrobić wiele przesiadek, długo czekać lub jeśli transport publiczny jest niestabilny , wtedy prawdopodobnie nie uznaliby transportu publicznego za realną opcję i nie spodziewaliby się, że będziesz z niego korzystać, ani też nie używaliby go sami.)

#11
+1
Tobias Kienzler
2016-12-13 01:42:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój dom jest dość daleko od lotniska [...] Transport publiczny jest oczywiście o wiele tańszy, ale taksówka jest szybsza

Twoja decyzja w zasadzie nie powinna mieć wpływu na wynik rozmowy kwalifikacyjnej i powinieneś po prostu wybrać to, co szczerze wolisz - chyba że stanowisko będzie również wymagało wielu podróży. Jeśli tak, może to zależeć od twojego stanowiska:

  • Czy (w zasadzie) będziesz nosił garnitur i pierwsze wrażenie klienta o swoim przybyciu jest ważne dla relacji biznesowych (jeśli próbujesz sprzedać ekstrawagancję czy przyziemne, odpowiedź jest banalna)?
  • Czy będziesz świadczyć usługi na miejscu, gdzie nikt nie zawraca sobie głowy środkami transportu? Ale może będziesz używać wielu narzędzi, w takim przypadku transport publiczny to zły pomysł ...

Jeśli jednak nic z tego nie ma zastosowania, nie powinno to mieć większego znaczenia. Gdyby to był sposób na dotarcie do miejsca docelowego, powiedziałbym, że przyjedź tak zrelaksowany, jak to tylko możliwe, ale w zależności od czasu trwania lotu pierwsza część podróży może nie mieć zbyt dużego wpływu na ostateczny poziom stresu. Albo tak, ale to ostatecznie zależy od Ciebie.

#12
+1
Tim
2016-12-14 04:04:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedzieli, że powinni skorzystać z taksówki, więc skorzystajcie z taksówki ... Nie przejmują się kosztami, a gdybyście spóźnili się z powodu transportu publicznego, to gorzej pomyśleliby o braku punktualności, niż pomyśleliby dobrze o twojej oszczędności / sumienności, która prowadzi do spóźnienia ... Rozszerzyli ci gościnność, nie bój się jej zaakceptować ... Weź taksówkę, bądź punktualny, znajdź pracę ^ ^ Powodzenia ^ ^

#13
+1
Michael Brown
2016-12-15 02:06:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważ także skorzystanie z Ubera, jeśli jest dostępny w Twojej okolicy. Wziąłem Ubera na Ukrainie na lotnisko (ponad 20 mil stąd) i kosztuje równowartość 10 USD. Cena zwaliła mnie z tropu, ponieważ taka sama podróż w USA kosztowałaby mnie więcej niż 40-50 USD.

Zwykle korzystam z transportu publicznego w mieście docelowym, gdy mam czas, ponieważ lubię możliwość faktycznie zwiedzaj miasto, a nie w nadziei uzyskania dobrych łask od firmy za zaoszczędzenie kilku dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, opłaty za taksówki są niewielkie w porównaniu z całkowitym kosztem rekrutacji.

+1.Dla Uber.Miałem znajomego, który został nawet poproszony o skorzystanie z Ubera, ponieważ powiedziano mu, że Ubers jest bardziej niezawodny i bezpieczniejszy niż taksówki (kraj był w Ameryce Południowej), możesz udostępnić przejazd firmie (np. Co umożliwia firmie dostęp do Twojegowspółrzędne GPS w czasie rzeczywistym).
#14
  0
gnasher729
2016-12-14 17:56:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedna sytuacja, w której możesz rozważyć transport publiczny: jeśli ta praca znajduje się blisko Twojego domu i nie planujesz się do niej przeprowadzać, a codzienne taksówki są zbyt drogie, a rozmowa kwalifikacyjna jest tam, gdzie byś pracował, miałoby to sens abyś sprawdził, jak łatwo, ciężko, drogo lub tanio jest dostać się do tej firmy transportem publicznym. Zasadniczo część rozmowy kwalifikacyjnej. Ta sama firma w odległości 25 minut spacerem jest o wiele bardziej atrakcyjna niż ta, która jest 2 godziny przez piekielny ruch.

Po prostu upewnij się, że masz dużo czasu na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli jesteś godzinę wcześniej, możesz wykorzystać ten czas, aby sprawdzić, jak zapasy żywności w porze obiadowej są w tej okolicy :-)

#15
  0
Seth R
2016-12-16 02:27:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Skorzystaj z dowolnej metody, która pozwoli Ci dotrzeć tam niezawodnie na czas i przy najmniejszym wysiłku. Wyraźnie udzielił Ci pozwolenia na korzystanie z taksówki, więc jeśli to najłatwiejszy sposób, aby się tam dostać, skorzystaj z niej. (Jeśli zgadzają się na to, ponieważ ktoś w USA napisał polisę, oszaleje ich za to, że nie zlokalizowali swoich dokumentów).

Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna jest dwukierunkowa. Nie robią ci przysługi, prosząc cię o przyjście i pokrycie kosztów. Proszą o Twój cenny czas i są gotowi zapłacić tyle, ile potrzeba, aby Cię tam dostać. Nie chodzi tylko o to, by dali ci pracę, chodzi o wypracowanie korzystnego dla obu stron porozumienia, w którym zastosujesz swoje umiejętności w ich firmie. Nie przejmuj się więc wydaniem ich pieniędzy na transport. Tyle kosztuje dostarczenie cię do ich biura.

Co więcej, ich decyzja o zaoferowaniu ci pracy lub nie będzie oparta na samej rozmowie kwalifikacyjnej. O ile nie wydasz tak skandalicznej kwoty, aby dostać się tam, aby podnieść czerwone flagi na temat swojej oceny, to, co wydałeś na taksówkę, nie zmieni ich zdania w żaden sposób. Menedżer ds. Rekrutacji prawdopodobnie nawet nie porozmawia z księgowym, który przetwarza raport z wydatków. Nie będą wiedzieć ani dbać o to, jak się tam dostałeś, tylko jak dobrze sobie radzisz na rozmowie kwalifikacyjnej. Prawdopodobnie poradzisz sobie lepiej, jeśli wybierzesz najmniej stresującą opcję.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...