Pytanie:
W jaki sposób, jako niezarządzający, mogę poprawić morale i ograniczyć zaraźliwy pesymizm?
maple_shaft
2013-11-05 19:41:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję na roli DevOps z zespołem profesjonalistów, którzy w większości są wysoko wykwalifikowani, kompetentni i łatwo się z nimi dogadać. Największym problemem, z którym borykamy się jako grupa, jest to, że niedawne zwolnienia potrzebnego personelu, awanse niepotrzebnego personelu, obcięte fundusze dla zespołów o znaczeniu krytycznym i niekończące się pieniądze na projekty o wątpliwej wartości, a wszystko to z całkowitym brakiem własności produktu i przywództwa ... wszystkie te rzeczy bardzo wpłynęły na morale zespołu i spowodowały, że rzeczy są po prostu toksyczne.

Czasami spotykamy się jako grupa lub wychodzimy razem na lunch, a ja chcę po prostu zjeść lunch i porozmawiać o nie - rzeczy związane z pracą, uwolnij się od moich projektów i obowiązków i po prostu odpręż się. Rozmowy prawie zawsze zamieniają się w dyskusje o poważnych, ciężkich problemach, których po prostu nie jesteśmy w stanie łatwo rozwiązać. Próbuję wspomnieć, że powinniśmy się zrelaksować i nie rozmawiać o pracy i wszyscy się z tym zgadzają, ale w końcu sprawy stopniowo wracają do dyskusji na temat niekompetentnego przywództwa, braku zarządzania projektami, braku zarządzania produktem i gry o władzę polityczną.

Nie wierzę, że sprawy mają się tak źle, jak widzą moi koledzy i nie koncentrują się na pozytywnych rzeczach związanych z pracą tutaj i tym, co udało nam się osiągnąć pomimo problemów systemowych. Kiedy spotykamy się i jesteśmy zmotywowani, jesteśmy w stanie (czasami) wpływać na małe pozytywne zmiany od podstaw. Nie chcę przestać chodzić na lunch z moją grupą, ale zatruwa mnie siebie i moje pozytywne nastawienie. Tracę nadzieję i brak mi motywacji do wymyślania kreatywnych rozwiązań.

Co gorsza, w zespole jest wiele osób, które uważają, że jedynym długoterminowym rozwiązaniem jest nie być wyjątkowym w naszej pracy i przestać wypełniać luki, których brakuje w analizie biznesowej, zarządzaniu projektami i własności produktu. Mają nadzieję, że jeśli przestaniemy wypełniać lukę, ludzie w tych rolach, którzy mają pełnić te funkcje, będą postrzegani jako nieskuteczni i zostaną zastąpieni, ale nie jestem pewien, jak to się rozegra. Jestem prawie pewien, że wina i reakcja powrócą na nas i będziemy nadal karani coraz surowiej, aż sprawy osiągną punkt krytyczny. Nie widzę żadnych zwycięzców w tym scenariuszu.

Jaki jest najlepszy sposób, aby zachować optymizm i pozytywne nastawienie oraz zachęcać innych członków zespołu do optymizmu i pozytywnych postaw? Jak zachęcić członków mojego zespołu, aby przyspieszyli i poradzili sobie z nietechnicznymi niechlujnymi częściami, które domyślnie mamy zrobić, aby utrzymać statek na powierzchni? Być może mylę się w przekonaniu, że powinniśmy ratować kierownictwo i personel nietechniczny przed nimi samymi oraz że niektórzy z moich kolegów mają rację?

[Ten artykuł] (http://www.mrmoneymustache.com/2012/10/03/the-practical-benefits-of-outrageous-optimism/) może być czymś, co naprawdę lubisz czytać. Zwróć uwagę, że jest tam mocny język, ale poza tym wiadomość jest bezpośrednio związana z tym, o co prosisz.
To szerokie pytanie, ale jest to również bardzo przydatne pytanie. Jeśli ludzie zagłosują za zamknięciem, zagłosuję za jego ponownym otwarciem.
Część problemu polega na tym, że Twoja firma ma poważne, PRAWDZIWE problemy, które łatwo zidentyfikujesz w swoim pytaniu. Pozytywne myślenie nie pomoże w rozwiązaniu tych problemów, które są prawdziwym źródłem problemów moralnych. Jak zasugerowano poniżej, opaski nie pomogą - masz prawdziwe problemy. Jeśli nie możesz nic zrobić z tymi problemami, być może nadszedł czas, aby odejść - zabierz ze sobą cały zespół, jeśli ci się podobają. Zrobiłem to niedawno i to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem w mojej karierze. Wydostanie się z toksycznej sytuacji jest czasami jedyną odpowiedzią.
@Jasmine Cóż, wynagrodzenie jest dość wysokie w tym obszarze. Jest to również niski poziom stresu i daje nam dużo czasu na badania, kontynuację edukacji i po prostu zabawę z naprawdę schludną technologią. Problemy są głęboko zakorzenione i czuję, że naprawdę mądrzy ludzie są tak przywiązani do swojej pracy, że kiedy znajdują się w sytuacji nie do wygrania lub takiej, w której kradną im kredyt, biorą to do siebie. Ostatecznie nie ma to znaczenia, ponieważ nadal dobrze nam płacą, a zwolnienia w przeszłości nigdy nie wynikają z porażki lub niekompetencji, ale z bycia w niepopularnej politycznie drużynie.
W rzeczywistości badania pokazują, że ludzie typu inżynierskiego nie są motywowani pieniędzmi. Traktujemy to osobiście, gdy inni doceniają nasze wysiłki i często jesteśmy emocjonalnie zaangażowani w projekty. Wszystkie pieniądze świata nie przeciwdziałają temu.
Siedem odpowiedzi:
#1
+35
user10483
2013-11-05 23:21:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pozwólcie, że powiem szczerze.

Największym problemem, z jakim borykamy się jako grupa, jest to, że niedawne zwolnienia potrzebnego personelu, awanse niepotrzebnego personelu, zmniejszyły fundusze dla zespołów o kluczowym znaczeniu i niekończące się pieniądze na projekty o wątpliwej wartości i spryskaj to całkowitym brakiem własności produktu i przywództwa ...

Istnieje rozdźwięk między tym, co uważasz za ważne, a tym, co uważa kierownictwo wyższego szczebla za ważne. Personel, który został zwolniony, mógł nie wydawać się potrzebny kierownictwu. Niepotrzebny personel mógł być postrzegany jako grupa ważnych przywódców. Zespoły odpowiedzialne za misję nie wydawały się tak krytyczne itp.

Teraz byłem już na twoim miejscu, więcej razy, niż chciałbym pamiętać. Najczęściej rozłączenie między tym, co myśli kierownictwo wyższego szczebla, a tym, co myśli produkcja, jest główną oznaką problemów. Możliwe, że kierownictwo wyższego szczebla jest naprawdę oderwane od rzeczywistości.

Mówię z własnego doświadczenia. Przetrwałem upadek trzech firm i bardzo szybką utratę biznesu, aż do bankructwa. Zignorowali wszystkie ostrzeżenia, które dostarczyli im „niższe stopnie”, podjęli złe decyzje, zwolnili kluczowego personelu i nagradzali ludzi, którzy byli lepsi w maskowaniu sytuacji, aby wyglądała ładnie, lub którzy by ich adorowali i czcili.

Ale!

W pozostałych dwóch przypadkach kierownictwo wyższego szczebla miało właściwie rację. Kiedyś rzuciłem pracę, myśląc w ten sam sposób, co teraz. Po latach bezużyteczne projekty stały się głównym przedmiotem działalności firmy. Jego zyski są wielokrotnością tego, czym było pierwotnie. I poznałem lepiej niektórych ludzi, których kiedyś widziałam jako camarilla służących zarządowi reżyserów - w rzeczywistości są oni ciężko pracującymi facetami, którzy uwierzyli w projekt i spełnili swoje marzenie.

W sytuacji, przez którą teraz przechodzisz, kluczem do zachowania spokoju w pracy jest próba zrozumienia jak największej liczby punktów widzenia. Dlaczego wasza grupa bierze górę, podczas gdy inne grupy, które waszym zdaniem są mniej warte, są nagradzane?

Widzę dwie możliwości:

 • Naprawdę masz rację, a firma idzie do piekła. W tak konkurencyjnej gospodarce, w której żyjemy, podejmowanie błędnych decyzji jest bardzo kosztowne i może stanowić różnicę między życiem a śmiercią firmy. Im większy biznes, tym gorzej, ponieważ jest więcej bezwładności do pokonania, aby ponownie wprowadzić go na właściwy tor. Jeśli uważasz, że tak jest, porozmawiaj o tym ze swoimi bezpośrednimi przełożonymi. Zobacz, czy się z tobą zgadzają. Jeśli tak się stanie, Twoja sprawa może zyskać więcej głosów. Przygotuj się jednak na przypadek, w którym się nie zgadzają.

 • Naprawdę przegapiłeś szerszy obraz. Kierownictwo wie, co robi. Na dłuższą metę niezadowoleni ludzie zrezygnują z pracy lub zostaną zwolnieni, a kierunek, w jakim zmierza firma, doprowadzi ją do sukcesu. Jeśli uważasz, że jest to choćby nieznacznie możliwe, porozmawiaj ze swoimi przełożonymi. Podobnie jak w poprzednim przypadku zobacz, co o tym myślą. Jeśli zgadzają się z tym, co robią ich przełożeni, być może będą mogli ci to wyjaśnić i będziesz mógł być bardziej spokojny.

To powiedziawszy, osobiście uważam, że praca w środowisku, w którym zdecydowanie nie zgadzasz się z tym, co robi kierownictwo, jest zła - zarówno dla Ciebie, jak i dla biznesu. Wypowiadanie się na ten temat jest nie tylko w porządku, ale jest konieczne - nawet mnich zen o bardzo wzniosłym umyśle musi czasami odpuścić. Ale nie ograniczaj się do wyładowania, w przeciwnym razie narzekanie stanie się nieuzasadnione. Zrób coś z tym. Spróbuj znaleźć brakujący element, zobacz, co mają nagrodzone, a ty nie. Może się to okazać naprawdę satysfakcjonujące pod względem kariery. Możesz zmienić potencjalnie toksyczne środowisko w produktywne - lub możesz odkryć, że istnieją inne, znacznie lepsze miejsca pracy. Powodzenia :)

Jasne, że mogę się mylić co do szerszej perspektywy, ale nie przewidujemy, jesteśmy świadkami. Wytyczamy kilka szlaków na nowej arenie, podobnie jak Amazon w jego początkach, ale chociaż mieli serię niesamowitych niepowodzeń, Bezos wiedział, kiedy przyznać się do błędu, a kiedy nadszedł czas, aby się skupić. Polityka tutaj jest taka, że ​​nikt nigdy nie przyznaje się do porażki, jedyne wybory to obrócić ją tak, by wyglądała na sukces, zamieść ją pod dywan / udawać, że to się nigdy nie wydarzyło i podwójnie albo nic. Zabawne jest to, że firma jest regionalnym monopolistą, więc nie ma konkurencji, aby zjeść nasz lunch.
@maple_shaft - Wydaje się, że jest to okazja, aby zebrać ludzi, którzy zostali zwolnieni i założyć firmę zajmującą się jedzeniem lunchu
„Istnieje rozdźwięk między tym, co uważasz za ważne, a tym, co uważa kierownictwo wyższego szczebla za ważne”. Bardzo dobrze wyjaśnione, dziękuję @user10483!
#2
+26
Telastyn
2013-11-05 21:15:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest najlepszy sposób, aby zachować optymizm i pozytywne nastawienie oraz zachęcać innych członków mojego zespołu do optymizmu i pozytywnych postaw?

Pączki.

Nie ma sprawy, proste rzeczy, które sprawiają, że ludzie kojarzą pracę z dobrymi rzeczami, aby przeciwdziałać złym, są kluczowe. Takie małe rzeczy mogą dostarczyć wystarczającej motywacji, aby pomóc zniweczyć dobre rzeczy lub przynajmniej nie pozwolić, aby złe były przytłaczające.

Być może źle myślę, że powinniśmy oszczędzać kierownictwo i personel nietechniczny przed sobą i że niektórzy z moich kolegów mają rację?

Ogólnie rzecz biorąc, wspomaganie zespołu jest nie do utrzymania. Twoi koledzy mają rację, że należy zająć się głównym problemem, ale prawdopodobnie masz również rację, że nie możesz (skutecznie / niezawodnie) naprawić głównego problemu, więc najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest złagodzenie niekompetencji innych.

#3
+11
Kate Gregory
2013-11-05 22:15:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trudno byłoby rozmawiać na tematy niezwiązane z pracą podczas dłuższego obiadu grupowego tylko ze współpracownikami, nawet jeśli wszystko szło dobrze. Jeśli chcesz samodzielnie spróbować poprawić morale, szukaj rzeczy:

 • które są wystarczająco tanie, aby robić często. Pączki to świetny przykład
 • , które nie trwają długo, więc nie docierają do części, w której ludzie zaczynają narzekać na pracę
 • , która daje ludziom coś do omówienia

Trudno o dobre morale w całkowicie trującym środowisku. Czy zamierzasz zaprosić osoby, które Twoim zdaniem powinny zostać zwolnione? Czy może to tylko dla ludzi, których uważasz, że są potrzebni? Tak czy inaczej, jest to problem. Najlepszym rozwiązaniem jest samemu być wesołym, zmieniać temat, gdy ludzie zaczynają narzekać, i mieć stały strumień małych radosnych uniesień, które wstrzykujesz do biura jako całości, aby ludzie mogli uczestniczyć lub nie tak, jak chcą .

Konkretne przykłady poza pączkami:

 • dekoracje na imprezy świeckie (weekend Super Bowl, Święto Dziękczynienia, pierwszy śnieg spodziewany w tym tygodniu, ...)
 • świętowanie kamieni milowych (setny element pracy ukończony,% ukończenia przekracza% wydanego budżetu, klient zaakceptował konkretny produkt, 10 sprzedaży, 100 transakcji sprzedaży, cokolwiek ma sens dla Twojej grupy)
 • zawstydzanie (naprawdę!) drobne grzechy, takie jak zerwanie kompilacji lub awaria serwera. Powinny to być kary za „wspólny humor”, takie jak posiadanie gumowej kaczki na biurku, nic naprawdę zawstydzającego lub denerwującego
 • ligi i drabiny w sprawach niezwiązanych z pracą, takich jak drabina do squasha lub turnieje szachowe w porze lunchu
 • nieformalne spotkania typu „spacer po lunchu w środy”, o których przypominasz w e-mailach lub plakatach - ludzie przynoszą coś do jedzenia podczas spaceru, a grupa ludzi spędza całą godzinę spacerując po okolicy, mówienie lub nie, reagowanie na to, na co wpadasz lub nie, bez presji, ale przerwa w pracy
 • wspólne działania charytatywne wieczorami i w weekendy - bardzo mało ważne, bez prośby o zastaw lub sponsorowanie - „Robię porządki w parku w niedzielę, czy ktoś też chce przyjechać?” rodzaj rzeczy

Idealnie byłoby, gdyby te rzeczy uczyniły cię szczęśliwszym w chwili, gdy się wydarzyły, i nie miałoby znaczenia, czy miałyby długoterminowy wpływ, czy nie. Ale mogą. I z pewnością, kiedy widzisz więcej ludzi przyłączających się do tych rzeczy, jest to znak, że życie w grupie staje się lepsze.

Świetna odpowiedź na myślenie w kategoriach czegoś, co firma, która chce obniżyć koszty, może w rzeczywistości rozważyć.
#4
+8
Monica Cellio
2013-11-05 22:15:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy pojawia się problem morale spowodowany czynnikami będącymi poza kontrolą poszkodowanych osób, odkryłem, że istnieją dwa rodzaje reakcji: łagodzenie i wentylacja (nie tylko werbalna). Każda konkretna sytuacja może wymagać jednego lub obu.

Byłem w grupie, która po przejęciu grzęzła z powodu takich rzeczy - firma macierzysta miała bardzo różne pomysły dotyczące kierunku, model rozpoznawania upadł, korzyści, które mieliśmy od zawsze, zostały anulowane i tak dalej. To był dość demoralizujący czas, a premia za retencję, gdybyśmy byli tylko przez rok, poszła tak daleko.

Jak powiedział Telastyn , pączki - i inne małe rzeczy, które poprawią twój mały zakątek wszechświata - to przydatna strategia łagodząca. Mieliśmy również (aw niektórych przypadkach nadal mamy) obiady na szczęście, konkursy puzzli, puch wiki, konkursy dekorowania sąsiedztwa, comiesięczne obchody urodzin (ciasto!) I tym podobne. Czasami obowiązki domowe również mogą mieć ten efekt; zbyt rzadkie czyszczenie i czyszczenie lodówki zazwyczaj generuje dużo rozrywki („zobacz, co znalazłem !”). I jest w porządku, jeśli jest trochę złośliwości; mamy konkursy dotyczące znaczących numerów błędów (z wyprzedzeniem) - kto może przewidzieć na przykład filtr, komponent, datę i najważniejszą datę rozwiązania błędu numer 50000?

Wspólnym wątkiem jest to, że nawet jeśli przestawiasz leżaki na Titanicu, jeśli cieszysz się którykolwiek z tych czasów, może to nie być zmarnowany wysiłek. Możecie rzucić palenie za sześć miesięcy, ale już dziś domowe ciasteczka!

Drugim podejściem jest wentylacja kanałowa. Odmawiam wszelkiej osobistej wiedzy na ten temat ( kaszel ), ale wyprawa na strzelnicę łuczniczą (lub strzelnicę), gdzie można położyć cokolwiek na twarzach celu, może być wyjątkowo oczyszczająca. Ale bardziej „konstruktywnie”, zajęcia poza miejscem pracy mogą pomóc wypalić parę, niezależnie od tego, czy jest to lokalna liga siatkówki, czy wycieczka do salonu gier na Battletech lub DDR, czy też inna (zwykle fizyczna) aktywność. Jest coś w uderzaniu, rzucaniu lub poceniu się, co czasami pomaga - przynajmniej na dziś.

#5
+6
enderland
2013-11-05 23:46:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdzenie rzeczywistości

Oto kilka podstawowych faktów.

 1. Ludzie lubią narzekać
 2. Dużo łatwiej jest narzekać i nic nie robić, niż być pozytywnym i zrób coś
 3. Narzekanie jest problemem, który narasta, gdy nie jest kontrolowany.

Napiszę to, zakładając, że można nieco zmienić kulturę Twojej firmy. Bardzo dobrze, że niektórzy z Twoich współpracowników nigdy się nie zmienią.

Szczegółowe informacje

Jaki jest najlepszy sposób, aby zachować optymizm i pozytywne nastawienie oraz zachęcać innych członków zespołu do optymizmu i pozytywnych postaw?

Zacznij wprowadzać optymizm. Nie musi być ogromny. Na początku może to być małe wysiłki.

Jak zachęcić członków mojego zespołu do przyspieszenia i radzenia sobie z nietechnicznymi niechlujnymi częściami, które mamy domyślnie wykonać utrzymać statek na powierzchni?

Kilka przykładów:

 • Kiedy ludzie narzekają na problemy, zacznij sugerować możliwości ich rozwiązania. Na przykład:
  • „Stary, nasz szef jest do bani w komunikacji”. „Tak, masz rację - może porozmawiam z nim i zobaczę, czy uda nam się coś rozwiązać”
  • Pomaga to ludziom dostrzec potencjał do poprawy. To nie jest gwarancja, niektórzy ludzie po prostu nigdy nie będą chcieli naprawiać problemów i rozpamiętywać negatywności
 • Przyjmij postawę: „Nie będę w dyskusji, w której będziemy tylko narzekać bez sugerowania potencjalnych rozwiązań ”. To może zmienić TWOJE nastawienie nawet bardziej niż osoby, które są w pobliżu. Bardzo łatwo jest wdać się w rozmowy, w których ludzie, łącznie z nami, po prostu narzekają. Zacznij próbować omówić potencjalne alternatywy. O wiele lepiej jest zrzucić sugestie, które mogą zadziałać, niż tylko narzekać na problem

Co gorsza, w zespole jest wiele osób, które czują, że jedynym długoterminowym rozwiązaniem jest bycie wyjątkowym w naszej pracy i zaprzestanie wypełniania luk, których brakuje w analizie biznesowej, zarządzaniu projektami i własności produktu

Zobacz powyżej. Zacznij proponować dyskusje z niektórymi z tych ludzi. Jeśli upuszczają piłkę, na ogół ludziom się to nie podoba, więc na ogół będą skłonni spróbować rozwiązać problemy. Problemy z komunikacją często powodują frustrację po obu stronach i to niewiarygodne, co mogą przynieść niektóre małe dyskusje.

Podejdź z pokorą, a nie z oskarżeniami, a możesz poczynić wielkie postępy nawet z trudnymi w pracy z ludźmi.

 • „Hej, analitycy biznesowi, wygląda na to, że mamy tu ogromny problem z komunikacją. Jako programiści nie dostarczamy tak naprawdę potrzebnych informacji i nie wydaje się, że otrzymujesz od nas nasze wymagania. Czy możemy się spotkać i wymyślić strategię rozwiązania tego problemu w przyszłości, aby wszyscy odnieśli sukces? ”

Rozmowy prawie zawsze zamieniają się w dyskusje o poważnych, poważnych problemach, które po prostu nie są w stanie łatwo się zająć

Zobacz powyższe. Pamiętaj też, że cała Twoja firma do pewnego stopnia ze sobą współpracuje. Niektórzy ludzie będą @ #% @ #% s i nawet nie będą troszczyć się o innych, ale generalnie ludzie w firmie mają część interesu we wspólnym dążeniu do wspólnego celu, a nie tylko na oszukiwaniu innych. Zdecydowanie tych, których to nie obchodzi, ale jeśli zaczniesz znajdować innych niezadowolonych z całego procesu, zdziwisz się, jak skuteczny możesz być w rozpoczynaniu zmian (nawet poza obszarem „odpowiedzialności pozycyjnej”).

Większość ludzi nie chce, aby ich praca była do niczego. Większość ludzi nie chce, aby ich projekty się nie powiodły.


Końcowe przemyślenia.

Gwarantuję Ci, że jeśli zaczniesz próbować go naprawić, każdy z osobna będzie znacznie bardziej pozytywnie nastawiony do całego procesu.

Pamiętaj też, że większość ludzi nie przyjmuje postawy „wiesz, że zasugerowałeś to jako potencjalne rozwiązanie tego problemu, ale chcę, aby ten problem pozostał, abyś był do dupy, a twój pomysł jest okropny. tutaj." Niektóre z tych typów dostaniesz absolutnie, ale większość ludzi, nawet seryjnych narzekających, przynajmniej ma PEWNE zainteresowanie naprawianiem problemów (jakkolwiek jest to małe! Jest generalnie trochę nadziei).

Zapisywanie skarg na białej tablicy pomaga w kontynuowaniu spotkania. Ludzie „narzekają wiecznie”, kiedy uważają, że nie zostali wysłuchani - spisanie skargi daje im pewność, że zostali wysłuchani.
Zgadzam się, że wiele osób narzeka i nic z tym nie robi, ale nie sądzę, że to to samo, co rezygnacja z ciągłego ukrywania słabych wyników.
#6
+2
jmac
2013-11-06 08:27:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Streszczenie

Widzę trzy potencjalne rozwiązania twojego problemu:

 1. Skoncentruj się na sobie, a nie na grupie
 2. Skoncentruj się na osobach w grupa
 3. Skoncentruj się na zrozumieniu pozycji grupy

Skoncentruj się na sobie

Dlaczego przeszkadza Ci pesymizm? Przyznajesz, że sytuacja jest okropna. Przyjmujesz do wiadomości, że system jest zepsuty i że istnieją ograniczenia co do tego, ile możesz naprawić oddolnie. Więc zamiast pytać: „Jaki jest najlepszy sposób, aby pozostać optymistą” , może powinieneś zapytać: „Jak mogę zachować motywację do pracy nad zmianą, kiedy wiem, że jest to mało prawdopodobne? „ Zmiana własnego nastawienia, abyś mógł przejść przez pesymizm, to cenna umiejętność, która rozwiąże bieżący problem i da ci możliwość poradzenia sobie następnym razem, gdy napotkasz podobny problem.

Skoncentruj się na osobach

Wydaje się, że grupa jest całością, wszyscy chcą rozmawiać o pracy i są pesymistyczni. Może więc próba zmiany grupy jako całości jest trochę nierealistyczna. Zamiast skupiać się na całkowitej zmianie grupy, co by było, gdybyś zamiast tego skupił się na zmotywowaniu kilku osób? Może jako grupa są pesymistami, ale mają pewien optymizm w stosunku do osób, które wychodzą przez okno, gdy wszyscy wokół są negatywni.

Możesz spróbować zabrać ich na lunch jako jednostki i wysłuchać ich indywidualnych obaw i znajdź sposoby, w jakie możesz wpłynąć na pozytywne zmiany w obawach tej osoby. Jeśli nie lubią przeprowadzać analizy biznesowej, możesz zaoferować pomoc w tej części, aby wyeliminować jedną frustrację. O wiele łatwiej jest rozwiązać problemy jednej osoby, niż zmieniające się skargi grupy zaangażowanej w sesję żałosną.

Zrozum grupę

Jeśli chcesz zmienić grupę jako całość, musisz je zrozumieć.

Skupiasz się na sobie. Chcesz być pozytywny, żeby nie stracić motywacji. Chcesz, aby grupa nie rozmawiała o pracy podczas lunchu, ponieważ nie chcesz słyszeć ich skarg. Jeśli skupisz się na tym, czego chcesz, a nie na tym, co mówi grupa, czy jest jakaś niespodzianka, że ​​nie chcą podążać za ich przykładem?

Wydaje się, że istnieje duża rozbieżność między tym, co ty grupa chce zająć się obecną sytuacją. Wydajesz się być z perspektywy „Kiedy życie daje ci cytryny, zrób lemoniadę” , podczas gdy oni wydają się być z perspektywy „Kiedy życie daje ci cytryny, rzucaj cytrynami w życie” perspektywa 1 .

1: To może nie być prawdziwe powiedzenie.

Jeśli ci ludzie są pesymistami, ponieważ wierzą ich obawy są ignorowane lub nie są słuchane, usunięcie siebie jako kogoś, komu mogą się zająć, na pewno nie odniesie sukcesu w zmianie grupy. A jak na optymistę, wydajesz się szczególnie pesymistyczny, jeśli chodzi o ich podejście.

Jeśli chcesz zmienić ich nastawienie i pracować nad rozwiązaniem, musisz być chętny do współpracy z nimi. Oznacza to zrozumienie ich rozwiązania i chęć pójścia za grupą, jeśli tylko w ten sposób będą zmotywowani do pracy nad rozwiązaniem.

Chcę być otwarty na wszelkie pomysły, ale ich pomysły są bierne, agresywne i szczerze autodestrukcyjne, a to pochodzi z miejsca bezsilności. Przypuszczam jednak, że jeśli spojrzysz beznamiętnie na sytuację, jak długa partia szachów, w której jesteś za kilkoma figurami, pozostało kilka dobrych ruchów i być może strzał z dystansu, podczas gdy ryzykowny, może w rzeczywistości otworzyć ich króla na czekanie.
@maple_shaft, bez urazy, ale nie wygląda na to, że jesteś otwarty na wszystkie pomysły, gdy odrzucasz je od ręki jako * „pasywnie agresywne” * lub * „autodestrukcyjne” *. Jeśli chcesz coś zmienić jako grupa, musisz działać jako grupa, a jeśli nie chcesz angażować grupy bez jej zwalniania, to nie odniesiesz sukcesu. Przyznajesz, że sytuacja jest zła i jesteś w większości bezsilny. Dlaczego zwracanie uwagi na ten fakt jest nie gorsze niż ignorowanie go i zachowywanie się tak, jakby nie było to prawdą, tak jak wydajesz się, że chcesz to zrobić?
#7
+1
user8365
2013-11-12 23:05:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Firmy odnoszące sukcesy zwykle dobrze rozumieją, jak się rzeczy mają. Istnieją wady w obu kierunkach w komunikacji w Twojej firmie:

 1. Dlaczego projekt A jest ważniejszy dla zarządzania niż projekt B?
 2. Jakie są kryteria rozwoju i jakie są oceniano ludzi? Pracownicy nie zgadzają się z kierownictwem.
 3. Wyrzuć nazwy stanowisk - czym tak naprawdę ludzie zajmują się na co dzień?

Jeśli jest kierownik projektu kto ma prosić ludzi z innego działu o informację zwrotną, ale programista musi to robić, aby projekty ruszyły, szef programisty musi o tym wiedzieć. Nie rozmawiam o sporadycznych sprawach. Twój szef może być szczęśliwy, że Twój zespół podnosi pochodnię i biegnie z nią, ale musi wiedzieć, że nie możesz jej ciągnąć w nieskończoność bez poświęcenia czegoś innego.

Kierownictwo może pomyśleć, że programiści są zainteresowani tylko w „przerzucaniu bitów”, aby nie zawracali sobie głowy dzieleniem się celami marketingowymi i trendami. Nie możesz powstrzymać ludzi przed defensywą, ale spróbuj zapytać, co się dzieje, w możliwie najbardziej niekonfrontacyjny sposób. Nie wybieraj konkretnych projektów, ale poproś swojego kierownika, aby dowiedział się, które projekty są najważniejsze i dlaczego. Chciałbyś wiedzieć. Jesteś ciekawy i zależy Ci na firmie. To przełom lub budowanie postawy katedralnej.

Trudno zrozumieć kulturę korporacyjną. Twój zespół składa się z mądrych ludzi, którzy powinni wiedzieć, jak rozwiązywać problemy. Pchaj problem podczas obiadów i nie pozwól im ujść na sucho, mówiąc: „Nic nie możemy zrobić”. Jeśli tak, STFU i pozwól mi zjeść kanapkę.

Odpowiedzi na 1, 2 i 3 są takie, że analitycy, premierzy, MŚP, menedżerowie produktu, dyrektorzy siedzą przez cały dzień na wielu spotkaniach, zajmując się wieloma rzeczami politycznymi i kompromitując, które projekty muszą być głównym celem, dopóki bitwy nie wybuchną ponownie i nasze priorytety ulegają zmianie. Kryteria postępu to w zasadzie nie bycie zasobem technicznym, bycie często widzianym przez menedżerów i przypisywanie swojego nazwiska do projektu, który na szczęście okazuje się sukcesem. Jedynym kierunkiem, w jakim mogą się kierować zasoby techniczne, jest wykonywanie POC-ów i walka o wymagania, dopóki jakiś kierownik nie zażąda, aby „coś” zostało popchnięte (cd.) ...
... (cd.) do produkcji w ciągu najbliższych kilku tygodni, aby nie wyglądali na szarlatanów i głupców. Aplikacja produkcyjna jest więc czymś więcej niż poprawionym dowodem słuszności koncepcji, którego nie da się utrzymać, więc wszyscy winią za rozwój domu i twierdzą, że właśnie dlatego muszą stać się w 100% sklepem oferującym rozwiązania dla sprzedawców, mimo że daje im to tylko połowę tego, co mają. chcą za dwa razy więcej pieniędzy. Konsultanci również nie rozumieją tego dobrze, ponieważ napotykają te same przeszkody. To było przyjemne uczucie. Żałośnie zawodzę w tej kwestii optymizmu. To takie trudne ...


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...